Noże

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Noże

Postprzez karlos » 6 cze 2012, o 08:41

http://pl.wikipedia.org/wiki/Vg-10
"VG-10 - gatunek stali nierdzewnej stworzonej w Japonii specjalnie do wyrobu wysokogatunkowych ostrzy i noży. Receptura stali została stworzona przez Takefu Special Steel co. Ltd, której siedziba mieści się w Takefu, w Prefekturze Fukui. Początkowo wykorzystywana w produkcji noży kuchennych, szybko znalazła zastosowanie jako doskonały materiał na ostrza użytkowe. Jedną z firm, które najbardziej przyczyniły się do wzrostu popularności stali VG-10, jest Spyderco. Ze względu na restrykcje w imporcie, niemal wszystkie noże ze stali VG-10 produkowane są w Japonii."
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Noże

Postprzez Kwax » 6 cze 2012, o 09:00

karlos napisał(a):http://pl.wikipedia.org/wiki/Vg-10
"VG-10 - gatunek stali nierdzewnej stworzonej w Japonii specjalnie do wyrobu wysokogatunkowych ostrzy i noży. Receptura stali została stworzona przez Takefu Special Steel co. Ltd, której siedziba mieści się w Takefu, w Prefekturze Fukui. Początkowo wykorzystywana w produkcji noży kuchennych, szybko znalazła zastosowanie jako doskonały materiał na ostrza użytkowe. Jedną z firm, które najbardziej przyczyniły się do wzrostu popularności stali VG-10, jest Spyderco. Ze względu na restrykcje w imporcie, niemal wszystkie noże ze stali VG-10 produkowane są w Japonii."


Czyli sam sobie odpowiedziałeś, że wcześniej napisałeś głupotę.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: Noże

Postprzez karlos » 6 cze 2012, o 13:16

oj kwaxiu, ja wiem doskonale ze ty bys kupil noz ze stali vg10 z chin za 100$ lub wiecej ale nie kazdy jest toba a tym bardziej ja :).
Wiec bez potwierdzonego info prosto od producenta tej stali nic bym nie bral z poza japoni. Maja doskonale noze, piekna tradycje zwiazana z ich prodykcja... Nie ma sie nad czym zastanawiac, z europejska/chinska masowka nie maja nic wspolnego.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Kwax » 6 cze 2012, o 17:29

Karlos, chodziło tylko i wyłącznie o to, że napisałeś, że tylko w Japonii produkują noże z VG-10, co jest nie prawdą i tyle.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: Noże

Postprzez aldorn » 6 cze 2012, o 22:17

Justysia napisał(a):Serio gerlacha są do kitu? myślałam żeby kupić sobie zestaw...:/ powiedz coś więcej- kiedy kupiłęś, ile używałeś i co się działo.

Jak już pisałem, odradzam. Mam od jakiegoś roku, trzeba ostrzyć niemal non stop żeby były ostre, do tego jak przez przypadek walnąłem w kąt brudny nóż i zjawiłem się w domu po tygodniu to była na nim punktowo rdza. Natomiast mój nóż 15 letni Solingena nigdy nie zardzewiał, a jedyny problem jaki z nim miałem, to jak kumpel wziął go do ręki i zaczął kroić frytki, to zobaczył, że sobie palucha rozciął po zakrwawionej desce :)
NIE DAWAĆ OSTRYCH NOŻY LAIKOM :)

Do tego o Gerlachu mi ktoś podobno znający temat powiedział, że to już teraz tylko marka, "ze dwadzieścia firm robi pod nią", ale komplet eleganckich sztućców mam i są ok, noże zdecydowanie nie.
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Robcyk » 7 cze 2012, o 14:54

Polecam noże Victorinoxa

http://victorinox.pl/?p=2 według mnie bija na głowę Fiskarsa.

A tych nożyków dopomidora i kiełbasy zamówiłem dla siebie i znajomych ok 150szt. I każdy zadowolony. Miałem taki ząbkowany Fiskarsa ale zecydowanie gorzej ciął i szybciej się tępił niż Victorinox

http://www.swissknife.pl/produkt/100,No ... rinox.html najlepiej wydane kilkanaście zł w życiu. Polecam w 100%. Inne noże szefa kuchni też sa super. A 18cm do chleba to prawdziwy killer :D
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Noże

Postprzez G_R » 7 cze 2012, o 15:22

To i ja się pochwalę swoimi. Od ponad 10 lat mam noże Richardson Sheffield. Posiadam dwa rodzaje. Jedne mają jedną stronę ostrza powlekaną węglikiem wolframu, drugie tytanem. Stal nie jest specjalnie twarda, ale raz naostrzone ostrze pozostaje takie przez ponad miesiąc intensywnego użytkowania w kuchni. A ostrzenie polega dosłownie 5 pociągnięciach ostrzałką diamentową z jednej strony.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Noże

Postprzez przeszczep » 8 cze 2012, o 18:56

a pokaż jakiś link do twojego zestawu, bo się zastanawiam co to za wynalazek? ;)
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Re: Noże

Postprzez aldorn » 11 cze 2012, o 09:53

pikko napisał(a):no niestety japonskie noze sa droogie :P ja tu raczej myslalem o cenie około 50 zlotych moze troche wiecej :P

https://luxfood.pl/k/noze-i-dodatki/global
Tych noży używa się w restauracjach na wyspach, jak mi opowiadali, to nawet w kuchni restauracyjnej nie trzeba tych noży często ostrzyć, tak raz na tydzień, bo inne noże to by trzeba było codziennie.
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Noże

Postprzez karlos » 11 cze 2012, o 10:16

aldorn w linku którym podałeś płacisz kasę za dobry nóż+marka.
Ceny mocno zawyżone.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości