Noże

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Noże

Postprzez sylcia » 8 cze 2015, o 07:45

Używam noży Fiskarska od ok 1,5 miesiąca, mam cały blok 7szt wymieniony za pkt z paybacka ;] http://f00.osfr.pl/foto/8/2057831802/e0 ... 1802_3.jpg
Na dłuższą metę wiadomo, że wypowiedzieć się będę mogła za parę lat ale moje pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. Mega ostre (przy zwykłym obieraniu warzyw zdarza się lekko pociąć palca), ogólnie lubię nimi pracować a moim ulubieńcem jest nóż do siekania 'azjatycki' :) Plastikowa rękojeść może i nie jest jakoś super elegancka ale użytkuje się dobrze, wygodna. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał są one lekkie, mi to nie przeszkadza jednak miałam do czynienia z cięższymi i czuć, że idą. Podsumowując - noże są w porządku, spełniają swoją funkcję i jestem z nich bardzo zadowolona. Wg mnie kupując nie będziecie zawiedzeni jednak wiadomo, że każdy ma inne gusta i oczekiwania tak więc odczucia mogą być skrajnie różne.
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Noże

Postprzez ishi » 6 paź 2015, o 18:50

Witam, szukam noża dla siebie w granicach 300zł wiem że za taką kwotę nie kupie nic specjalnego ale może ktoś pomoże wybrać coś najlepszego w tej granicy cenowej interesuje mnie coś takiego: http://allegro.pl/noz-japonski-tojiro-d ... 88695.html
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Noże

Postprzez baw » 8 paź 2015, o 10:50

Szukasz noża i tym nożem ma być Nakiri tak? Kwota 300zł jest nieprzekraczalna?
Avatar użytkownika
baw

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 15:59
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Noże

Postprzez ishi » 8 paź 2015, o 17:47

Od 300 do 400 ten co pokazałem na allegro to tylko przykład
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Noże

Postprzez baw » 9 paź 2015, o 09:52

To był tylko przykład, ale pokazałeś nóż specjalistyczny jakim jest Nakiri i służy on do pracy z warzywami, dlatego nie wiem czy szukasz właśnie Nakiri, czy pokazać Ci jakieś Gyuto, które jest odpowiednikiem europejskiego noża szefa.
Avatar użytkownika
baw

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 15:59
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Noże

Postprzez ishi » 9 paź 2015, o 12:52

Pokazałem ten nóż bo bardzo dobrze pracuje mi się nożem o takich wymiarach potrzebuje nóż do wszystkiego nie tylko do warzyw, (nie pracuje zawodowo jako kucharz)
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Noże

Postprzez baw » 9 paź 2015, o 16:14

Kup to- http://ww.samura.pl/sklep/yoshida-hamon ... etail.html

Sklep sprawdzony, nie maja, napisz kiedy będą mieli, jak za długo to odezwij się na PW, podpowiem Ci gdzie kupić zza granicy ze sprawdzonego sklepu w dobrych pieniądzach.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
baw

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 15:59
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Psyhe » 9 paź 2015, o 18:08

baw napisał(a):Kup to- http://ww.samura.pl/sklep/yoshida-hamon ... etail.html

Sklep sprawdzony, nie maja, napisz kiedy będą mieli, jak za długo to odezwij się na PW, podpowiem Ci gdzie kupić zza granicy ze sprawdzonego sklepu w dobrych pieniądzach.


:o

Kozacki nóż jak za 370 zł <thumright>
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Noże

Postprzez ishi » 9 paź 2015, o 18:40

Niestety nie mozna im wysłać wiadomości ponieważ wyskakuje nieprawidłowy token nie mam pojęcia o co tam chodzi ... nóż bardzo ciekawy i warty uwagi ;)
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Noże

Postprzez baw » 10 paź 2015, o 14:49

Szczerze mówiąc to w tych pieniądzach, którymi dysponujesz, alternatywy nie ma. Jeśli kupisz coś innego, będzie gorsze od tego co pokazałem. Temat już wielokrotnie przerobiliśmy na knives.
Avatar użytkownika
baw

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 15:59
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość