NAJLEPSZA!? Na te male... Mszyce.

Owady i rośliny, które pomagają naszym paprykom walczyć z przeciwnikiem jakim są szkodniki.

NAJLEPSZA!? Na te male... Mszyce.

Postprzez WeedSeet » 12 lis 2016, o 19:04

Zamierzam bardzo dobrze przygotowac sie na przyszly sezon.

Odkad zaczalem przygode z papryczkami (4lata), co roku na roslinach, ktore stoja na balkonie jest tego bardzo duzo.

W przyszlym roku, razem z papryczkami chce posadzic inne rosliny ktore je odstrasza. Mysle nad czyms, co mozna pozniej wykorzystac w kuchni 8-)
np. Bazylia czy Mieta.


Zakladam ten temat ze wzgledu na to, ze szukajac (m.in na innych forach) informacji na ten temat natrafilem na sprzeczne informacje.

Mianowicie: "Na mszyce posadz miete" - czytam na 3ech roznych stronach.

A na jakims forum ogrodniczym za chwile czytam jak to kilka osob pisze ze mszyce zniszczyly im hodowle miety ktora byla na balkonie. :roll:


Nie chce w przyszlym roku miec sytuacji w ktorej znowu bede miec milion mszyc na paprykach, a drugie tyle na roslinie ktora miala je "odstraszyc"

PYTANIE DO WAS: CZY MOZECIE POLECIC KONKRETNA ROSLINE (najlepiej jakies ziolo), KTORA SAMI, OSOBISCIE WYKORZYSTYWALISCIE ZEBY ODGONIC MSZYCE, I KTORA DZIALA ?

Z gory dziekuje za pomoc.
Avatar użytkownika
WeedSeet

NOWY
 
Posty: 20
Images: 76
Dołączył(a): 28 sty 2015, o 17:20
Papryki: Carolina Reaper

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: NAJLEPSZA!? Na te male... Mszyce.

Postprzez solymr » 12 lis 2016, o 21:18

turek vel aksamitka
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: NAJLEPSZA!? Na te male... Mszyce.

Postprzez ch4 » 12 lis 2016, o 22:38

Potwierdzam - od kiedy przy paprykach mam aksamitki (a celowo je sadzę od 2 lat), mszyce wyraźnie je omijają, chyba nie lubią ich specyficznego zapachu.

9392

A co do mięty, to u mnie był to lep na mączlika szklarniowego (whitefly), z resztą podobnie jak i bazylia.

Pozdrawiam
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: NAJLEPSZA!? Na te male... Mszyce.

Postprzez DarkSkorpion » 13 lis 2016, o 09:01

Mianowicie: "Na mszyce posadz miete" - czytam na 3ech roznych stronach.
3 lata temu mszyce zeżarły mi całe pole mięty, a dwa lata temu to samo zrobiły te tłuste ślimaki. Na nic zdało się sypanie Brosem w okół roślin. 80 ślimaków zdechło, inne doszły do rośliny po trupach swoich kolegów. Przysłowie "po trupach do celu" ma sens. Mnie mówili posadź czosnek. Posadziłem w doniczce, mszyc nie było jeszcze. W 2017 w tunelu będę miał co każdą paprykę po jednym czosnku. Słyszałem również że oregano oprócz tego, że zabija bakterie odpycha też inną zarazę. Wasz trik z aksamitkami kupuję :)
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion


Powrót do Pożyteczne owady i rośliny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron