Co to się pojawiło na moich roślinach?

Owady i rośliny, które pomagają naszym paprykom walczyć z przeciwnikiem jakim są szkodniki.

Co to się pojawiło na moich roślinach?

Postprzez futrzaq » 4 lis 2014, o 14:21

Nie wiem, gdzie to wrzucić, czy do szkodników, czy do pożytecznych, bo nie wiem co to jest za robaczek. Przypomina mi to larwę biedronki, ale czy to na pewno jest to? Wrzucam cztery fotki, bardzo Was proszę o pomoc, bo nie wiem, czy to uśmiercić, czy pozwolić żyć. Dzięki z góry!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co to się pojawiło na moich roślinach?

Postprzez DomeZ » 5 lis 2014, o 08:43

spróbuj czy ostre <chili> a tak na serio to ochydnie to coś wygląda weź to zabij bo o tej poże i tak z pożytecznej larwy nic nie bedzie ;)
-
Avatar użytkownika
DomeZ

ROZGADANY
 
Posty: 245
Images: 167
Dołączył(a): 15 sie 2013, o 23:28
Lokalizacja: Września
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Co to się pojawiło na moich roślinach?

Postprzez Dziunia87 » 5 lis 2014, o 11:45

Nie wiek co to jest, ale jakby było na mojej papryce,to na pewno bym ukatrupiła ;-)
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Co to się pojawiło na moich roślinach?

Postprzez futrzaq » 5 lis 2014, o 23:57

Przejrzałem dokładnie wszystkie chili, co znioslem na zimowanie, a jest ich 18 i znalazlem tylko dwa takie robaczki, one siedza w jednym miejscu, nie ruszają się, tzn jak je dotkne lekko to lekko się zawiną, ale liść, na którym siedzą jest cały, nie niszczy się, zaobserwuje co to jest, narazie nie bede zabijał i dam Wam znac jak sie sprawy potoczą.
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Co to się pojawiło na moich roślinach?

Postprzez binladen » 6 lis 2014, o 03:44

Najlepiej jak nie chcesz ich zabijać to oddaj do zoo. U mnie gąsienice w tym roku w 3 kilo papryk podgryzły :evil:
Avatar użytkownika
binladen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 459
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 17:54
Lokalizacja: podkarpacie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Co to się pojawiło na moich roślinach?

Postprzez DomeZ » 6 lis 2014, o 08:56

futrzaq napisał(a):Przejrzałem dokładnie wszystkie chili, co znioslem na zimowanie, a jest ich 18 i znalazlem tylko dwa takie robaczki, one siedza w jednym miejscu, nie ruszają się, tzn jak je dotkne lekko to lekko się zawiną, ale liść, na którym siedzą jest cały, nie niszczy się, zaobserwuje co to jest, narazie nie bede zabijał i dam Wam znac jak sie sprawy potoczą.


wsadz do słoika z listkiem albo czymś i we wieczku dziury porób aby miało czym oddychać, wtedy zobaczysz czy coś sie z tego wylegnie, moze jakiś motyl hahaha
-
Avatar użytkownika
DomeZ

ROZGADANY
 
Posty: 245
Images: 167
Dołączył(a): 15 sie 2013, o 23:28
Lokalizacja: Września
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Co to się pojawiło na moich roślinach?

Postprzez KLimek » 6 lis 2014, o 09:26

Był kiedyś taki post na joemonster.pl że koleś znalazł w groszku z lidla stonoge.
No i ... zaczął ją hodować - wyrósł fajny motyl z tego robala :))))

Radzę: Liść sałaty i do słoika z dziurkami. Obadasz co to a i papryk nie zje :)

Osobiście wygląda mi to na pluskwiakowate więc pewnie przyniosłeś z wodą bo pewnie nie kranówa a odstanieta gdzieś pod chmurką. (jeżeli tak to pożytku z tego nie będzie i kłopotów raczej też nie, chyba że przegniły listek na którym siedzi owy alien :)

pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
KLimek

NOWY
 
Posty: 13
Images: 0
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 14:34
Lokalizacja: Białystok
Papryki:


Powrót do Pożyteczne owady i rośliny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron