Sos/pasta paprykowa

Co jeszcze można z papryki...

Sos/pasta paprykowa

Postprzez sylcia » 28 sie 2015, o 08:17

Przepis, który uwielbiam. Jest to wersja standardowa, praktycznie nieostra ale jak wiadomo dodatek chili w ilościach jakie komu odpowiadają :) każdy, kto spróbował chce przepis bo na prawdę super sprawdza się do wszystkiego - kanapki, tosty, tortille itd

3 kg papryki czerwonej
1,5 szklanki oleju
2 szklanki cukru (można dać tyle ile komu pasuje w zależności od upodobań, jednak tutaj cukier bardzo fajnie pasuje i nie dominuje)
1 łyżeczka chili :D szaleństwo - dodać ile dusza zapragnie
3 łyżki soli
1 duże jabłko
1 duża cebula
1 główka czosnku
3 słoiczki koncentratu pomidorowego
1 szklanka octu - wg mnie należy dać mniej tym bardziej, jeżeli używamy spirytusowego. Ja nie lubię bardzo octowych rzeczy (wiem, że konserwuje) bo jakoś nie moje smaki. Najlepszy będzie jabłkowy albo winny, nie gryzie tak w nos i smak ma bardziej ludzki
3 liście laurowe
1 opakowanie bazylii
pieprz do smaku

Wszystkie składniki miksujemy (blendujemy) i gotujemy aż zgęstnieje. Gorące nakładamy do słoików i kładziemy do góry nogami. Oczywiście można pasteryzować.

Niebawem będę robić sosiki, przymierzam się do zakupu papryki. Tak więc zima mi nie straszna!
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sos/pasta paprykowa

Postprzez remixxx » 12 wrz 2015, o 13:09

Ktoś próbował?

Liścia laurowergo nie radziłbym w każdym razie miksować, bo potem można "pluć" twardymi kawałkami... Lepiej dać w całości do słoika jak już ktoś nie może się obyć bez.
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: Sos/pasta paprykowa

Postprzez sylcia » 17 wrz 2015, o 08:25

W przypadku tego sosu rzeczywiście - liście wyrzucam przed włożeniem do słoików i to chyba najlepszy pomysł. Ale z tym pluciem twardymi kawałkami nie do końca się zgodzę - robię domową kostkę rosołową, gdzie miksuje się dużo ziół m.in. liście laurowe i ziele angielskie i po zmieleniu na pyłek wszystko jest ok, w zupach, sosach nie pływają śmieci. Zależy jak kto woli :)
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Re: Sos/pasta paprykowa

Postprzez remixxx » 17 wrz 2015, o 09:23

"na pyłek" to co innego i raczej "na sucho" a nie już z resztą "płynnych" składników sosu.
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: Sos/pasta paprykowa

Postprzez spoco » 7 wrz 2016, o 21:27

Moja druga lepsza połówka od dawna mieli liść laurowy i ziele angielskie na pył. Zawsze jej powtarzałem wyciągając z zupy czy gulaszu, że chce mnie zadławić to znalazła sposób :-) Smak został, a przeszkody znikły.
Avatar użytkownika
spoco

NOWY
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 00:23
Lokalizacja: Gda
Papryki: Ostre ;)

Re: Sos/pasta paprykowa

Postprzez remixxx » 8 wrz 2016, o 08:17

Ja trochę off-topicowo: polecam kupić "liść laurowy" w formie żywej w doniczce - zupełnie inna jakość niż suszony i stale jest zapas pod ręką. ;)
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:


Powrót do Sosy, dipy, marynaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron