Syndi: La Avispa Furiosa

Co jeszcze można z papryki...

Re: Syndi: La Avispa Furiosa

Postprzez SkArthur » 15 wrz 2017, o 19:22

A ten sosik pasteryzujecie czy po prostu od razu do słoika i w ciemny kąt??
Avatar użytkownika
SkArthur

NOWY
 
Posty: 49
Images: 20
Dołączył(a): 31 sie 2017, o 17:45
Lokalizacja: Wroclaw
Papryki: Habanero, Jalapeno i dwie nijakie nazwane jako "Ostra papryka"

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Syndi: La Avispa Furiosa

Postprzez Leif » 24 wrz 2017, o 15:27

Syndi napisał(a):Składniki: na 600-700g:
- Lemon Drop - 12-15 szt;
- żółte chinense (np. Scotch Bonnet, Goronong) - 6 szt;

Jako chinense mam zamiar użyć White Peruvian Habanero, które jest jednak sporo mniejsze niż większość innych chińczyków. Jaką ilość WPH byście polecali?
Wolałbym użyć jedynie WPH i Lemon Dropów (z własnych krzaków) i zrobić sos w 100% z własnych papryk. Ale, gdyby brakło WPH, od biedy mogę też dodać jeszcze White Giant Habanero (choć względem nich mam inne plany).


Edit (26.09.17):
Powyższe pytanie trochę straciło na aktualności, ponieważ przed chwilą skończyłem rozlewać sos do słoików <chili>

Syndi miałeś bardzo dobry pomysł z tym sosem <thumright> - cudo!
Na świeżo przepyszny, jestem ciekaw jak będzie za jakiś czas, gdy się przegryzie.

Przepis lekko zmodyfikowałem, z ciekawości i z uwagi na posiadane papryki:
- Zamiast żółtych chinensisów dałem białe peruwiańskie habanero w liczbie 45 sztuk
(z uwagi na jego maleńkie gabaryty ciężko było to przeliczyć)
- 5 plastrów ananasa
- podsmażoną cebulkę i czosnek dodałem i zagotowałem przed dorzuceniem ostrych papryk.
Sos wychodzi jasny i w smaku dość łagodny na początku, ostrość powoli narasta paląc w podniebienie z pewnym opóźnieniem; ale jest Moc <chili>

13580

Mam jeszcze w planach wypróbować inną wersję tego sosu z białymi paprykami, a mianowicie z White Giant Habanero i/lub Fatali White (być może z dodatkiem paru White Peruwian Habanero, które mi jeszcze zostały). Kusi mnie też łagodniejsza wersja z samymi Lemon Dropami, większą ilością ananasa i dodatkiem papai, ale z braku odpowiedniej ilości Lemon Dropów, realizacja tego pomysłu musi poczekać na lepsze czasy.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Poprzednia strona

Powrót do Sosy, dipy, marynaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron