[Request] Sos z Red Savinek i Bhuta

Co jeszcze można z papryki...

Re: [Request] Sos z Red Savinek i Bhuta

Postprzez Polishteam » 18 sie 2012, o 19:03

v4smus napisał(a):mam jeszcze pytanie, jakiego octu uzywac ;]?


Ja używam Jabłkowego lub ryżowego z uwagi na ich delikatny i mało "octowy" smak.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: [Request] Sos z Red Savinek i Bhuta

Postprzez v4smus » 18 sie 2012, o 22:34

Uzylem spirytusowego bo mam ciezki tylek i nie chcialo mi sie isc do sklepu a w biedronce innych nie bylo ;].

Sos wyszedl nawet smaczny, gdyby to bylo inne chili to bylby dobry ale albo te Saviny byly nawozone albo to rzeczywiscie ma taki smak ktory do mnie nie przemawia.

Sklad:
13 Savin
2 Bhuty
1 caly czosnek
2 cebule
3 marchewki
pol szklanki octu
sok z polowy cytryny
troche wody
sol, pieprz, ziola do smaku

wszystko zmielilem na papkowata mase z kawalkami, przed tym troche poddusilem. Sprobojcie mi okreslic jaki smak powinien miec bhut czy tez savina ;D. W sumie niby podobny bo bhut powstawal na "genach" savin, ale i tak mi nie pasuje ten smak, ziarenka z bhuta i z habanerek sa jakby takie pogiete, nie sa standardowe jak inne plaskie tylko powyginane. Malo z reszta ich bylo w savinach po 7-10 na sztuke, a byly naprawde duze (same papryki).
Avatar użytkownika
v4smus

NOWY
 
Posty: 30
Images: 0
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 02:41
Papryki:

Re: [Request] Sos z Red Savinek i Bhuta

Postprzez Polishteam » 19 sie 2012, o 08:27

Mi ogólnie habanero nie smakuje (i pochodne) . Jak dla mnie ma smak "bejcy", o wiele lepsze są bhuty (przynajmniej dla mnie) i z nich samych można robić sosiki, nie trzeba dodawać habanero.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Sosy, dipy, marynaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron