DOS TACOS

Wpisujcie lokale warte uwagi, piszcie opinie itp.

Re: DOS TACOS

Postprzez wlodizw » 16 lut 2012, o 12:02

Dopinguję, bo lubię ten lokal... nikt mnie tak po królewsku nie ugościł i żaden lokal nie dał mi tyle ostrości, że się zaplułem i posmarkałem...
a mimo tego pieczenia było jednak czuć smak potrawy. To duuuży plus, bo można napier... ostrego i zepsuć całe jedzenie a w Dos Tacos tak się nie stało i szamka była dobra (aczkolwiek kozacko ostra).
Życzę Wam jak najlepiej i jestem za tym żeby udało się otworzyć sieć restauracji Dos Tacos w całej Polsce.
Pozdrawiam Cię Junior i wierzę, że Wasza ekipa jeszcze nie raz mnie czymś pozytywnym zaskoczy.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: DOS TACOS

Postprzez Oui » 17 lut 2012, o 18:28

15 Marca jestem na koncercie Rise Against w Warszawie z dziewczyna i poszukuje noclegu + chcemy sie wybrac do DosTacos. Znajdzie sie jakas dobra duszyczka, ktora nas uchroni przed zamarznieciem? Od razu mowie, ze podloga nam odpowiada, spaliśmy w budce telefonicznej w Paryzu podczas deszczu, wiec na prawde nie jestesmy wymagajacy co do warunkow. ; D
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: DOS TACOS

Postprzez 4ndrew » 16 mar 2012, o 10:06

Tez chetnie odwiedze lokal i zdam relacje .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: DOS TACOS

Postprzez Oui » 17 mar 2012, o 11:36

Jak mówiłem tak i zawitałem z dziewczyną do Dos Tacos. Na początku byłem zawiedziony miejscem lokalu. Nastawiałem się na typowy duży lokal na parterze a tutaj sie okazuje, że jakaś mini galeria handlowa a lokal na 5 piętrze, na którym są tylko lokale z jedzeniem. Zdecydowanie słaba lokalizacja mimo, że jest to zaraz przy dworcu centralnym to żeby tam zjeść trzeba specjalnie się tam wybrać, bo ludzi "z ulicy" to za dużo tam nie ma. Moja sugestia jest taka - może dalej od dworca, ale na parterze.

Od razu porusze temat windy "-1, 1, 2, 3, 4, 5". A gdzie "0"? Warszawa... -_-

Co do lokalu samego w sobie, wystrój super, bez przepychu, którego można doświadczyć w knajpach "tex-mex". Kolejne smutne zaskoczenie - strasznie mały, na dodatek odgradzany od korytarza kotarką. :( Szkoda, szkoda, ale na prawde ładny wystrój.

Obsługa bardzo miła i pomocna. Tak jak Charoshi napisał, po powołaniu się na forum od razu odpowiednie podejście do klienta. :D W czasie oczekiwania miseczka nachosów z salsą. We wrocławiu nachosy są lepsze, ale za to salsa bardzo dobra, taka orzeźwiająca. :)

Ja zamówiłem zupe Pozole i Tacos de chochinita, dziewczyna chyba Burritos. Kelnerka zaproponowała, że Pozole bedzie takie jak robia dla wszystkich, za to Salsa z habanero będzie ostrzejsza. Zupka smaczna, można się najeść, ale zdecydowanie brakuje w niej ognia, więc od razu mówie żeby prosić o doprawienie zupki. :) Tacos - bardzo smaczne, tylko za dużo kolendry na niej. Dostaliśmy 4 salse + ta, która została z nachosów.
- Salsa Yucatan z habanero i pomarańczy - pyszna. Bałem się na początku, bo nie lubie habanero za bejcowaty posmak, ale tutaj w towarzystwie słodkich pomarańczy - najlepsza. Ostrość mimo wersji dla chiliheadów nie sponiewierała nas. Dziewczyna jadła bez grymasów, więc luzik. : )
- Salsa de Chipotle - smaczna, mała ostrość w porównaniu do chipotle z puszki, ale dobra.
- Salsa de pina - ananas pokrojony z jakimś zielskiem, chyba kolendra. ;D Dobre na reset smaku między salsami
- Pico de gallo, albo podobna - nie jadłem, bo nienawidze pomidorów w czystej postaci :D
Z tego co jadła dziewczyna to wiem, że jej smakowało, ale ja niby potrafie ugotować lepiej. :D Coś na zasadzie harissy na ryżu zdecydowanie niepotrzebne. Gorzka pasta psująca smak. Wziąłem "gryza" i się zgadzam.
Do picia wziąłem pepsi, ona cocktail/shake mango i jej recenzja "pyszne!".

Co do słów Charoshiego
Widać też, że lokal prowadzony jest z pasją, co przejawia się też znajomością tematu. Profeska.

No tutaj musze się nie zgodzić. Przy jednej rozmowie o ostrości dowiedziałem się, że lokal nie przeskoczy pewnej skali, bo nie chcą używać sztucznych rzeczy (ekstrakty) a habanero ma konkretną moc i już. Przecież można zamówić Bhuty albo inne papryczki skoro nie są z własnej hodowli, więc troche tego nie rozumiem. Habanero nie jest najostrzejsze. ;) W drugiej rozmowie z inną osobą dostałem wiadomość, że salsa Yucatan nie była najostrzejsza bo nie zmielili nasion, ale następnym razem mogą zrobić salse z nasionami to będzie ostrzej.
  Przecież nasiona same w sobie nie są ostre.  
Przez to, że dotykają papryki od środka nasączają sie kapsaicyną, więc jak mają być ostrzejsze niż sama papryka? : )

Ogólnie pozytywne odczucia i jestem zadowolony. Najadłem się baaaardzo i ostatnie Taco ledwo wcisnąłem w siebie. :)

8/10
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: DOS TACOS

Postprzez Syndi » 2 cze 2012, o 10:45

byliśmy z Wolkiem i Oui + Asia, smacznie było <thumright> atmosfera super 8-) , piwko jest. Przyjęli nas bardzo ciepło. Zdjęcia niestety robione komórką. Przed dojechaniem Oui dostaliśmy darmowego shota z limonką i cynamonem chyba.
a jedzonko zamówiliśmy takie:
jedz1.jpg

Piwko jest!, co pawda po 8 zł, ale niestety... Centrum.
Naczosy mi bardzo smakowały;
Ilość świeżej kolendry na jedzeniu mi nie przeszkadzała :P
Salsa z habanek zrobiona specjalnie dla chiliheadów była ostra - ale nie jakoś zabójczo
jedz2.jpg

a na ostatnim zdjęciu my i juniorohw
dostacosA.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: DOS TACOS

Postprzez Justysia » 3 cze 2012, o 10:45

Przeczytałam, bardzo dobrze skonstruowana recenzja- jeszcze jedno tylko: a jak z cenami?
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: DOS TACOS

Postprzez Syndi » 3 cze 2012, o 10:57

standard, porcja (ta co trzyma wolek, bez 2 tacosów) ze zdjęcia, 4 szt tacos, (2 szt widać na talerzu) - 21 - 25 zł
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: DOS TACOS

Postprzez wolek68 » 4 cze 2012, o 15:52

Jedzonko mi tez bardzo podpasowało :)
Ja wziąłem:
ENCHILADAS ROJAS O VERDES
Tortille kukurydziane, zapieczone pod serem żółtym i sosem z grillowanych pomidorów , serwowane z pastą z czarnej fasoli i ryżem meksykańskim
- kurczak
Syndi zamówił:
TACOS DE COCHINITA
Cztery tortille kukurydziane z wieprzowiną w marynacie z achiote, podawana z kolendrą, limonkami i 2 salsami do wyboru
Natomiast Oui z Olą
QUESADILLAS
Podawana z 2 salsami zapiekana tortilla pszenna z mixem 3 serów żółtych, z nadzieniem do wyboru:
– z kurczakiem
- pieczarkami i papryką chipotle
- z szynką i kukurydzą
- wegetariańska
Z Syndi się podzielilismy na pół tak więc mogliśmy posmakować i tego i tego.
Tutaj całe menu z cenami:
http://www.gastronauci.pl/lokale/20670- ... szawa/menu

Na drugi dzień chodząc z znajomymi po Wawie wpadliśmy na obiad do Meksykańskiej "El Popo" na ul.Senatorsiej
Wysrtrój zachęcający i nic pozatym,wziąłem ponownie Enchiladas 20zł.a tu porażka totalna.
2 małe tortille(ledwo co zajeły mały talerz) zapieczone z kurczakiem i na wierzchu bardzo skromnie sera i na to łyżka śmietamy,ani sałatki do tego ani ryżu.
Znajomi tez to wzieli i do tego:
Entradas para dos personas 48,00 zł
Zestaw przekąsek
Podobno jest to dla 2-3 osób tak to pani przedstawiła a tu raptem były 2 małe tacosy,2 Empanadas(Smażone pierożki z mąki kukurydzianej z żółtym serem chili con carne),2 połówki jalapeno nadziewane serem i troche do tego Ceviche(Ryba marynowana w soku z cytryny i chili z pomidorami i awokado)
Dla 1 osoby ok ale na 2-3? i to za taką cene!
Tak wiec odradzam "El Popo" i mi tez się dostało że nie poszedłem z nimi do "Dos Tacos"
Ostatnio edytowano 4 cze 2012, o 21:21 przez wolek68, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: DOS TACOS

Postprzez Oui » 4 cze 2012, o 20:53

Syndi napisał(a):byliśmy z Wolkiem i Oui + Asia

Ola, nie Asia : d

Tym razem wzielismy sobie Quesadillas z kurczakiem i znow bylismy zadowoleni. Dalej niestety ilosc zielonego badziewia na jedzeniu sprawiła, że zamiast ładnego przystrojenia zamienia się to w irytujące zeskrobywanie widelcem. Byliśmy też po domowych pierogach, więc ledwo w siebie wcisnąłem danie. W normalnych warunkach byłaby to zadowalająca porcja mimo wszystko. Co do sals - to już leżały na stole (trochę się spóźniliśmy, bo nam się strony pomyliły haha :D) i zestaw sals taki sam jak wcześniej, więc rozpisywać się nie będę prócz Yucatan. Tym razem było zdecydowanie więcej Habanero - dla wolka i Syndiego, co mi niestety bardzo nie pasowało. Po pierwsze nie było czuć pomarańczy, która sprawiała, że ta Salsa była pyszna a po drugie zapach bejcy odstraszał mnie.. Co do ostrości to jakoś nie widziałem zbytniej różnicy między salsą marcową. Na szczęście wolek pod pazuchą miał własny sos i nas poratował tak od serca, że aż stwierdziłem, że będzie to ciężka przeprawa :D ale nie, ostrość bardzo przyjemna i smak również. Na koniec moge dodać, że miałem niesamowity ubaw z siebie jak podpier... kelnerce notes przez przypadek, spadłem z podestu, wpieprzyłem się w trzcinową ścianke i prawie wywróciłem talerz. :lol: i to wszystko na trzeźwo i w odstępach czasowych :D

oceny nie zmieniam, zasłużone ; )
8/10
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: DOS TACOS

Postprzez wolek68 » 9 cze 2012, o 15:52

Dzisiaj byłem w Koszalinie na Tacosie,nie ma porównania z Dos Tacos bo to Tex-mex.Oczywiscie jak zwykle dałem kucharzowi aby wkroił habanero suszone :) U mnie ten zestaw co na talerzu spoko na obiadzik wystarcza 13zł.
Tacos.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lokale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość