siłownia

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

siłownia

Postprzez blk » 7 sty 2012, o 21:07

Od maja do końca lipca zrzuciłem ze swego cielska ok 20 kg (nieźle nie ;)). Uprawiałem sporty i trzymałem dietę. Ważyłem 100 później 79, a teraz 84 kg już bez diety. Niestety w zimie o mtb (tak moja jedna z pasji) i tenisa ciężko, więc aby tłuszcz znów się mnie nie imał postanowiłem chodzić na siłownię. Nie zależy mi absolutnie na byciu karkiem bo mnie się to w ogóle nie podoba, ale jak już wcześniej napisałem o zimowy ruch i lekkie podbudowanie tkanki mięśniowej dopóki nie wsiądę na rower i nie wezmę rakiety do ręki. W związku z tym mam pytanie - czy ktoś ma do czynienia z tym sportem i mógłby mi pomóc np. w ułożeniu planu, tak, aby moje poty z czoła nie były tylko bezsensownym wiosłowaniem?
Ostatnio edytowano 7 sty 2012, o 21:11 przez blk, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: siłownia

Postprzez karlos » 7 sty 2012, o 23:25

"...wiosłowaniem?"


A może ergometr wioślarski? Jest to na prawdę świetna sprawa, pobudzasz wszystkie mięśnie od stóp po szyje. Idealne narzędzie aby utrzymać formę, 10km trzy razy w tygodniu i już będzie good :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: siłownia

Postprzez Syndi » 7 sty 2012, o 23:30

Ja jestem natomiast zatwardziałym wrogiem siłowni, i zaznaczam, że masy nie robiłem nigdy!
Po siłowni przytyłem prawie 10 kg!
Dlatego, zrezygnowałem z tego gówna. Najlepsze są sporty na świeżym powietrzu: rower, bieganie, pływanie, wioślarstwo...
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: siłownia

Postprzez bogdan » 7 sty 2012, o 23:36

20kg :shock: . Mi, w ciągu ostatnich 4 miesięcy, udało się zrzucić 13 kg. Ale wolałbym dietę zastąpić sportem i jeść normalne potrawy, bez obawy, że przytyję
Avatar użytkownika
bogdan

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26 cze 2011, o 12:34
Papryki:

Re: siłownia

Postprzez blk » 8 sty 2012, o 00:14

Jeśli chodzi o "wiosłowanie" to miałem na myśli podnoszenie. Niestety tam gdzie chodzę wioślarza nie ma.
Też Bogdanie naczytałem się o efektach jojo ;), że niby jak szybko się schudnie to dopadnie. Nic z tych rzeczy, cały czas trzymam wagę. Jeśli chodzi o dietę to po prostu mniej wp........em, nie jadłem kolacji, nawet wódkę zapijałem Pepsi Zero (przez jakiś czas). Do tego mtb (zresztą cały czas nawet 50-70km), tenis i bieganie (25minut) co drugi dzień.
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Re: siłownia

Postprzez Oui » 8 sty 2012, o 15:09

Ultimate Frisbee. Biegasz, biegasz, biegasz, rzucasz sie na ryj, biegasz, rzucasz, biegasz, biegasz! <3
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: siłownia

Postprzez Kwax » 9 sty 2012, o 09:58

Syndi napisał(a):Po siłowni przytyłem prawie 10 kg!

Tylko waga się zwiększyła czy i wymiary? Bo ogólnie to pamiętajmy, że mięśnie ważą więcej od tłuszczu :)

blk napisał(a): Jeśli chodzi o dietę to po prostu mniej wp........em, nie jadłem kolacji

Nie chodzi o ilość a o jakość jedzenia :)
Nie jedzenie kolacji to głodzenie się. Chyba, że chodzisz po dobranocce spać. Powinno się jadać jak najczęściej, ponieważ gdy organizm przez dłuższy czas nie dostaje pożywienia to właśnie odkłada sobie zapasy w tłuszczu :)

Jak chcesz po prostu poruszać się, żeby nie siedzieć cały czas na tyłku to polecam bieganie. Mamy taką zimę, że nic nie stoi na przeszkodzie.
A tak to polecam sfd.pl Tam znajdziesz na pewno wszystkie porady jakich poszukujesz.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: siłownia

Postprzez beerciik » 9 sty 2012, o 16:43

jak się ma mało tkanki mięśniowej to dostają na siłowni szoku, i szybko zaczynają rosnąć, dlatego są skoki wagi, szczególnie jak w pożywieniu nie brakuje kalorii które zapobiegną katabolizmowi. ;)
Jeśli się chce schudnąć, a ma się tendencje do tycia to trzeba czegoś więcej niż tylko ćwiczyć,
właściwe odżywianie i ruch powinny być cały czas obecne w życiu człowieka a nie tylko czasem ;)
początkowych dodatkowych kilogramów na siłowni nie trzeba się bać, nawet osoby chcące schudnąć, bo przecież kilka kg mięśni to chyba nic złego.

Co do samej diety to Kwax napisał w dużym skrócie, a dodanie linku sfd.pl dobrze podsumowało ;) ostatni posiłek powinien być z 1,5-2h przed snem, a nie z 5-6 :P
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: siłownia

Postprzez Grzesiek » 29 lut 2012, o 09:03

Syndi to Ty poszedłeś na siłownie się odchudzić ?
Jak masz masę tłuszczową i ćwiczysz na siłowni ciężarami to naturalna sprawa że masa tłuszczowa przetwarza się na masę mięśniową oczywiście to ogromny skrót .
Ale czy mieć masę mięśniową to źle ?
Bez obaw jak czasem się pójdzie na siłownie to nie da się zrobić ,, Pudziana ,, z siebie to trzeba ciężkiej długiej pracy i sterydów haha
Avatar użytkownika
Grzesiek

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 17:04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Papryki:

Re: siłownia

Postprzez Kwax » 1 mar 2012, o 08:11

Grzesiek napisał(a):Jak masz masę tłuszczową i ćwiczysz na siłowni ciężarami to naturalna sprawa że masa tłuszczowa przetwarza się na masę mięśniową

Mam nadzieję, że nie miałeś na myśli tego dosłownie mimo, że napisałeś o ogromny skrócie, bo coś takiego jest niemożliwe.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości