Kapsaicyna vs sport

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

Kapsaicyna vs sport

Postprzez Poms » 27 lut 2014, o 16:20

O dobroczynnym wpływie na zdrowie kapsy już powiedziano całkiem sporo. Jednak dość ciężko spotkać się z jakimś rzetelnym artykułem wpływu dla sportowców, obojętnie czy tych niedzielnych czy zawodowych. Spotkał się może ktoś z jakimiś opracowaniami, wątkami na forach (mogą być w j.angielskim) itp odnośnie korzyści jeżeli ktoś uprawia przykładowo bieganie? Wiem jedynie o poprawie krążenia i o szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej. Jak kapsaicyna wpływa na wydolność, bóle mięśni (są plastry na ból mięśni i stawów z nią), pomaga coś na zakwasy?

Uprawia ktoś z was jakieś sporty?
Może ktoś ma swoje własne spostrzeżenia.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez xlukaszox » 27 lut 2014, o 16:55

Kiedyś przed jazdą na rowerze zjadłem Scotch bonneta red to tak mnie wytelepało w środku że masakra potem miałem gorszy wjazd na kichy niż normalnie jak bym siedział(nie polecam ledwo do domu dojechałem :P ), A co to zakwasów i skurczów mięśni to wątpię żeby capsa coś dawała lecz polecam kapsułki lub napoje zawierające Pantotenian wapnia czyli wit. B5. A co do zwykłych bólów mięśni to plastry z capsa zdają egzamin sam na stłuczoną kostkę korzystałem z takich plastrów, nawet spotkałem sie z takimi plastrami na plecy.
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez Poms » 27 lut 2014, o 17:24

Mam na myśli długotrwałe przyjmowanie. Interesuje mnie wpływ na ciśnienie krwi, średnie tętno o ile jakiś jest.
W końcu to nie kreatyna, żeby to żreć przed/po treningu. Miałem podobny przypadek do twojego, ale zrobiłem głupotę i zjadłem Habanero bez podkładu i skończyło się źle :cry: .
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez Pablot » 27 lut 2014, o 17:51

Osobiscie odradzam, raz zjadlem jakies danie mocno zakrapiane Mad Dog Inferno i po rozpoczeciu aktywnosci strasznie zaczal mnie piec zoladek <chili> :( <chili> :( <chili>
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez Piotrek_S » 27 lut 2014, o 23:01

Wiem, że do niektórych termogeników dają kapsę :) jako rasowy grubasek już większość próbowałem ;)

Zastanawiam się jakby to zadziałało - na spalanie tłuszczu - jakby zapakować puder z papryk w kapsułki i się tym suplementować. No i jak by to żołądek przyjął...
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez Kali » 28 lut 2014, o 07:14

nic ci bie da efektow takich jak dieta i trening... nawet jakbys kilo pudru zjadl...
Avatar użytkownika
Kali

ROZGADANY
 
Posty: 266
Images: 112
Dołączył(a): 15 sty 2014, o 15:09
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 2
Papryki: Jalapeno Smolder i inne...

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez Psyhe » 28 lut 2014, o 09:42

Ostrość wpływa na spalanie kalorii ale jedzenie kapsułek z pudrem to już lekka przesada ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez Poms » 28 lut 2014, o 10:42

W biedrze jest maść końska z kapsą (z c.frutescens) za 19 zł/300ml. Używam podobnej, tylko chłodzącej i muszę powiedzieć, że na stawy i obolałe mięśnie jest ekstra. 10 min i ból praktycznie znika. Tą rozgrzewającą też wypróbuję przy okazji, jeśli będzie słabo grzała to dosypię pudru 1mln SHU :lol:
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez tomaszek » 28 lut 2014, o 20:48

Piotrek_S napisał(a):Wiem, że do niektórych termogeników dają kapsę :) jako rasowy grubasek już większość próbowałem ;)

Zastanawiam się jakby to zadziałało - na spalanie tłuszczu - jakby zapakować puder z papryk w kapsułki i się tym suplementować. No i jak by to żołądek przyjął...

Poczytaj o diecie 3D chili.
Do mnie po nasiona zgłaszały się osoby chcące uprawiać Habanki do diety żeby schudnąć, jeden gostek z Poznania twierdził że jego znajomy na diecie z chili schudł 40 kg. nie dopytałem w jaki sposób je zażywał ale coś chyba jest na rzeczy.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Kapsaicyna vs sport

Postprzez xlukaszox » 28 lut 2014, o 20:55

Ta dieta 3D chili to wał i to w dodatku dla sportowców dieta nie ma bytu, kiedyś o mało się na to nie nadziałem ci co wymyślili ta dietę to zwykli naciągacze
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Następna strona

Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości