Dredlocki

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

Dredlocki

Postprzez miziol » 4 mar 2013, o 08:49

Chciałem Was zapytać co myślicie o dredach. Czy Wam się podobają? Co myślicie o osobie z dredami gdy ją mijacie na ulicy? Może ktoś już miał baty? Na początku wakacji mam zamiar sobie zrobić krasta (crust). Dla ludzi nie w temacie niżej zapodam przykładowe foto tej fryzury :P Na początku chce przedłużyć moje włosy włosami syntetycznymi (oczywiście trzeba dobrze dobrać kolor) i całość zdredować. Znalazłem już dziewczynę w mieście obok która dredy robi już od 10lat i są same pozytywne opinie o jej pracy. Napisze to bo pewnie ktoś się tego przyczepi ;) Nie chce być żadnym "rasta". Dredy podobały mi się już dawno i dla mnie to tylko fryzura chociaż trochą interesuję się tą kulturą. Czekam na Wasze opinie na ten temat i mam nadzieje, że ten wątek nie stanie w miejscu zaraz po opublikowaniu :)

Krast --->
Obrazek
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Dredlocki

Postprzez benekit » 4 mar 2013, o 09:25

Rób, rób :D

Sam jestem posiadaczem dreadlocków od 7 chyba lat, też nie uważam się za jakiegoś rastę chociaż wiele rzeczy z tej filozofii stosuję na codzień. I nie chodzi tu o jaranie bo to akurat bardzo rzadko :-P

U kogo robisz? Bo może znam, a sam też się zajmuję kręceniem batów :-P
Avatar użytkownika
benekit

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 16:59
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Dredlocki

Postprzez miziol » 4 mar 2013, o 09:29

O widzę, że kolega z miasta obok :) Zamierzam u Mileny ->http://forum.rrr.com.pl/viewtopic.php?t=9621 Może wkleisz foty Twoich batów lub ludzi którym robiłeś ?
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Dredlocki

Postprzez benekit » 4 mar 2013, o 09:52

No akurat nie znam tej panny, ale jej prace wyglądają w porządku, widać że wie co robi ;)

Ze zdjęciami to u mnie gorzej bo nie prowadzę takiej dokumentacji, mam tylko kilka które powstały przypadkiem :D

Obrazek
To ja, zdjęcie ze świąt więc mniej więcej aktualne, nie mam zdjęcia z rozpuszczonymi a o wiele lepiej wyglądają


Te robiłem

Obrazek
Obrazek


A tu było dokręcania & poprawianie

Obrazek


EDIT
Ale i tak dready najlepiej wyglądają u czarnych, jednemu gościowi z Senegalu co jakiś czas dokręcam i serio, robi wrażenie to co ma na głowie, pomijając fakt że dready mu się same zrobiły on tylko sobie palcami włosy kręcił :D
Avatar użytkownika
benekit

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 16:59
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Dredlocki

Postprzez hanka » 5 mar 2013, o 12:21

do krakowa też nie masz daleko, dogadalibyśmy się co do ceny ;)

-- 5 mar 2013, o 12:23 --

no i krast... temat osobny.

muzyka psującej się pralki i wiertarki udarowej okraszona czcionką wyglądającą jak ośnieżone krzaki. lubię 8-)
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: Dredlocki

Postprzez Syndi » 5 mar 2013, o 19:21

mi się nie podobają, zresztą podobnie jak piercing i tatuaże... ale jeżeli uważasz, że w czymś takim będziesz się czuł lepiej (pamiętaj liczy się tylko TWOJE SUBIEKTYWNE odczucie) to rób! Ale nie rób tego tylko dla reszty gawiedzi, jeżeli sam masz się w tym męczyć... nie warto...
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Dredlocki

Postprzez miziol » 5 mar 2013, o 19:30

Właśnie dredy robię dla siebie. Dużo osób mi mówiło żebym sobie nie robił bo będę wyglądał, z tymi długimi włosami z tyłu, chu-jowo ale ich zdanie mam głęboko w ... Mam już obcięte włosy tak jak do krasta. Nie zasypiać, wypowiadać się :D
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Dredlocki

Postprzez benekit » 5 mar 2013, o 20:27

No do Krakowa niedaleko ale nie róbmy już więcej offtopa, bo to temat co sądzimy o batach :D Nie chce żeby ktoś pomyślał że sobie reklamę tu robię, jak coś to piszcie pw z takimi tematami do mnie :-P

Mi też mówili że jestem nienormalny że sobie robię, a okres w którym je tworzyłem (te pierwsze, bo obcinałem i zapuszczałem od nowa) trwał 3 miesiące i na prawdę różne dziwadła miałem wtedy na głowie :D Ale po jakimś czasie wszyscy się przyzwyczaili i już nikt sobie mnie bez dreadów nie wyobrażał, jak ściąłem te pierwsze to był wręcz lament, cała rodzina, znajomi mi mówili co ja narobiłem :D

A crust.. to nie wiem czy taki temat osobny, jak komuś się podoba takie rozwiązanie to czemu nie, lepsze takie niż tzw. singledread. Robiłem już różnym ludziom, i uwierzcie najgorsze są dzieciaki dla których to jest po prostu modne, albo laski co chcą mieć jednego bo się zakochały w Kamilu Bednarku (przykładowo, chodzi o mentalność). Jeżeli mówimy o normalnych ludziach to jeden ponosi 3 miesiące i zrezygnuje bo stwierdzi że mu to nie pasuje nie odpowiada, a drugi będzie nosił parę lat lub do końca życia, nie dowiesz się dopóki nie spróbójesz, a w tym nie ma nic złego. Może jedynie jacyś ultra konserwatywni rasta mieliby z tym problemy, ale uwierzcie nieliczni. No i naziole :D

Mnie się podobają krasty ale sam bym sobie nie zrobił ;p Ogólnie nie mam nic przeciwko tatuażom, piercingowi. Jedynie odrzucają mnie jakieś radykalne modyfikacje (tunel w mosznie etc.) - to jest już dla pojeb... :D
Avatar użytkownika
benekit

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 16:59
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Dredlocki

Postprzez Psyhe » 5 mar 2013, o 20:31

miziol napisał(a):Chciałem Was zapytać co myślicie o dredach. Czy Wam się podobają?


Nie !

A jak jest z higieną przy takich włosach ? Bo znam takiego gościa co jak to scinał po iluś tam latach to miał kokon gąsienicy w takim dredzie :) :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Dredlocki

Postprzez miziol » 5 mar 2013, o 20:34

Może kiedyś zdreduje całą głowę ale nie widzę tego prędko. W długich włosach (czyt. włosach za uszy) wyglądam yyyy... bardzo źle ;)
Psyhe Dredy myje się jak normalne włosy tylko zaraz po zrobieniu najlepiej nie myć 2tyg.(?). Jeżeli się dba i pięlegnuje to żadnego robala nie będzie. Jeżeli źle piszę to niech Benekit mnie poprawi 8-)
EDIT Możecie w tym temacie rozmawiać ale musi być o dredach :)
Ostatnio edytowano 5 mar 2013, o 20:46 przez miziol, łącznie edytowano 1 raz
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron