GMO

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

GMO

Postprzez telep_lbn » 2 gru 2012, o 22:14

Witam, chciałbym poznać Wasze zdanie na temat GMO. Jako, że jest to forum o uprawie to myślę, że temat powinien Was zainteresować.

Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GMO

Postprzez awepa » 2 gru 2012, o 23:32

Film żadna nowość. A jak chcesz poznać zdanie to nie prezentuj nieobiektywnego filmu.

Moim zdaniem przesłanki ku GMO są bez sensu, to jest po prostu cost carry dla korporacji. Całą prawdę zna pewnie małe grono osób w firmach podobnych do tej w filmie. Wprowadzenie takich upraw w Polsce nie obniży cen żadnych produktów a na pewno podniesie ceny żywności, do której mamy dostęp dzisiaj. A GMO to okazja dla naszych władz, żeby nachapać się.

P.S. fajnie byłoby jakby amerykanie testowali to przez 50 lat tylko u siebie, ale haha przecież tak nie będzie.
awepa

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 17:04
Papryki:

Re: GMO

Postprzez telep_lbn » 3 gru 2012, o 00:18

Niestety, ostatnie badania jednoznacznie wskazują na ogromny czynnik rakotwórczy takiej żywności. Nie dość, że szpikują nas drobiem, rybami i ogólnie mięsem faszerowanym antybiotykami i hormonami to jeszcze teraz roślin się czepiają, a wszystko to pod płaszczykiem górnolotnych haseł. Szkoda tylko, że działanie takie jest nieodwracalne, na ten eksperyment nie powinno być miejsca.
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: GMO

Postprzez sic » 3 gru 2012, o 00:27

rozwiązania apropo GMO są tylko takie:

1) albo ludzie przestają jeść mięcho bo większość roślin spożywczych idzie na tuczenie padliny którą jecie wzbogaconą hormonami na talerzach.
2) albo wybijamy np. co 5 człowieka i wtedy będziemy mogli sobie żyć jak nasi dziadkowie ( bo ludność na ziemi wzrosła 2 krotnie od lat 80-tych ) i oczywiście wprowadzamy restrykcje co do rozmnażania się
3) albo przestajemy narzekać na GMO bo innego wyjścia niema!!!!!!!!!!!

to nie te czasy, po prostu zaczyna być nas za dużo i z popyt zaczyna być większy niż podaż, ale fajnie piedrykać że GMO jest złeeeee, ja też bym wolał nie mieć z GMO nic wspólnego ( chociaż nie każde GMO jest złe, są różne metody modyfikacji ) ale niestety to jest nie uniknione!



//jak słysze słowo gmo to mnie krew zalewa!
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: GMO

Postprzez telep_lbn » 3 gru 2012, o 14:23

Z tego co się orientuje to te dane na temat przeludnienia są mocno naciągane i rozpowiadane w ramach propagandy właśnie tego typu rozwiązań co GMO. Jeżeli rzeczywiście brakuje jedzenia to niby dlaczego UE nakłada na nas kary za zbyt wysoką podaż mleka (lol)? Tu przede wszystkim chodzi o pieniądze i zwiększanie komfortu życia małej garstki ludzi kosztem niewolniczego trybu życia całej reszty Ziemi. Produkty GMO nie produkują ziaren, tzn. że Monsanto będzie miało patent na wszystkie swoje krzyżówki w związku z czym będzie miało monopol na produkcję żywności, co przekłada się na bezpośredni wpływ na decyzję kto, co, gdzie i ile będzie mógł jeść. Jeżeli ktoś jeszcze wierzy, że Polska jest niepodległa i suwerenna to niby dlaczego nasz 'rząd' nie patrząc na dobro obywateli forsuje interesy zagranicznych korporacji? Jakoś inne kraje Unii potrafiły powiedzieć 'NIE'.
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: GMO

Postprzez xlukaszox » 3 gru 2012, o 14:44

Pierdzielenie za przeproszeniem nie można pozwolić na genetykę nie ogarniacie że pieprzona Korporacja GMO wzbogaciła by się kosmicznie i nie dość że cała żywność była by nie zdrowa to mogło by to doprowadzić do katastrofalnego upadku rozmnażaniu zwierząt i roślin tzn. wszystkie te czynniki z rozwojem roślin i zwierząt została by zaburzona.Kto jest za tym to niech sobie jedzie do Ameryki i zobaczy jak to jest, wprowadzenie dziś do Polski masowych upraw, pasz i żywności z GMO może się odbyć tylko kosztem przejścia ukrytego na wsi bezrobocia w silnie zwiększone jawne bezrobocie.Polska powinna podjąć własne badania obejmujące wpływ GMO na środowisko, na inne organizmy żywe, w tym na zwierzęta, które będą karmione paszami z domieszką GMO. Badania te winny mieć wysoki priorytet, tak aby kraj mógł w oparciu o własne dane podjąć najwłaściwsze decyzje. W obliczu agresywnej polityki koncernów i prób ukrywania niekorzystnych wyników badań.
Więc zastanówcie kto jest za GMO jest nieodwracalne może wyrządzić na prawdę spore szkody z gospodarka krajową.


Czlowiek zna sie na genetyce od paru dzisieciu lat, a natura od miliardow
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: GMO

Postprzez Psyhe » 3 gru 2012, o 16:05

Nie jesteśmy w stanie odizolować całego kraju od wpływu GMO !
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: GMO

Postprzez telep_lbn » 3 gru 2012, o 16:13

Jak nasz rząd, który GMO chętnie lobbuje, zleci takie badania to wyniki będą takie, jakie sobie zamówią. Sorry ale to jest mafia - ręka rękę myje.
Niezależne badania już są:



Są jednak uciszane i podważane przez odpowiednie środowiska dostające grube tantiemy za ten śmiercionośny lobbing.

Musimy działać bo to nie jest coś, co da się odwrócić. Przez to wymierają pszczoły, które są niezbędnym elementem naszego ekosystemu. Ekologiczne uprawy stają się nie do ochronienia przed GMO jeżeli z nimi sąsiadują ponieważ przypadkowe skrzyżowanie z udziałem wiatru już na zawsze niszczy genom normalnych roślin. Wtedy nie dość, że praktycznie niemożliwe stają się ekologiczne uprawy to jeszcze na dodatek nie macie prawa się ubiegać o żadne odszkodowanie za zniszczenie Waszej eko-uprawy. To Monsanto zażąda od Was odszkodowania ponieważ Wasza uprawa będzie zawierać ich modyfikację genetyczną, na którą mają patent. PARANOJA!!! Jak już pisałem te GMO nie produkują nasion więc jedyna opcja to co rok kupować od Monsanto nowe nasiona, nie zostawimy sobie swoich = MONOPOL NA PRODUKCJĘ ŻYWNOŚCI...
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: GMO

Postprzez emczer » 3 gru 2012, o 17:38

Ile ludzi tyle zdań o GMO. Ja się tam nie wypowiadam, po prostu jestem przeciw.
Jedyne czego chcę, to wolności nasion, a nie licencjonowania. Do tego dojdzie, to co to za świat będzie. A o tym wszędzie trąbią przy tym całym GMO. <thumbdown>
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: GMO

Postprzez telep_lbn » 3 gru 2012, o 22:38

Dokładnie, to jest podstawa. Nie można jednak zapominać, że gdy np. Twój sąsiad będzie uprawiał GMO to wiatr stopniowo będzie krzyżował Wasze uprawy, co w końcu skończy się tym, że i Ty będziesz miał krzyżówki roślin genetycznie modyfikowanych zamiast odmian z czystych nasion, które sobie zasadziłeś ;/
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości