Poradnik chilihead.pl ?

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez ekiero92 » 19 sie 2012, o 21:18

Polishteam napisał(a):Dobra i tak jest dupa nawet jak się do niego dostałem:

Google Docs error
This error has been reported to Google and we'll look into it as soon as possible.

Moim zdaniem nie ma co kombinować z google tylko normalnie w wątku i jedna osoba odpowiada za skład :D


Teraz spróbuj. Pozmieniałem opcje.
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez karlos » 19 sie 2012, o 22:15

1. Inicjatywa bardzo szlachetna. Pomysł ok.
2. Potrzebny jest redaktor.
3. Forum jest skarbnicą wiedzy. Wystarczy poczytać i osoba z zacięciem może nabazgrać poradnik :-P
4. Jeśli poradnik powastanie proponuje wydać go na allegro. Dać cene 4,99zł i to co uda się uzbierać dać na serwer/konkursy!
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez ekiero92 » 20 sie 2012, o 11:45

karlos napisał(a):1. Inicjatywa bardzo szlachetna. Pomysł ok.
2. Potrzebny jest redaktor.
3. Forum jest skarbnicą wiedzy. Wystarczy poczytać i osoba z zacięciem może nabazgrać poradnik :-P
4. Jeśli poradnik powastanie proponuje wydać go na allegro. Dać cene 4,99zł i to co uda się uzbierać dać na serwer/konkursy!


Z allegro pomysł dobry, ale jeżeli mówisz o sprzedaży dokumentu elektronicznego, to pewnie rozejdzie się po sieci za darmo, natomiast poradnik wydrukowany (ze zdjęciami itd) który byłby stosunkowo "wielostronny" pewnie będzie przewyższał koszt produkcji/aukcji itd... ponad zarobek. Ktoś kto miałby to drukować na swój koszt pewnie musiałby to sobie dokładnie przeliczyć.

Według mnie tak jak wcześniej pisałem, póki co trzeba stworzyć wersję roboczą w google docs w tym pliku , tak aby każdy mógł dodać coś od siebie, poprawić błędy (nie tylko teoretyczne ale i ortograficzne itd.) i w momencie kiedy wszyscy uznają, że dany dział jest gotowy, można by go gdzieś zapisać i pozostawić w oczekiwaniu na dalsze działy. Opisać każdy dział szczegółowo, uwzględniając zdjęcia, własne wizje (z doświadczenia i nie tylko) może zająć troszkę czasu.
Wiadomo, że nie każdy ma czas, żeby czytać wszystko dokładnie, analizować i poprawiać błędy. Jeden może wiedzieć dużo z danego działu drugi z innego a ktoś inny może potrafi "ubrać" to wszystko w ładniejsze słowa, dlatego póki co google docs wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Każdy może wejść w link, coś zmienić/dopisać i automatycznie jego zapis pozostaje w dokumencie nawet po wyjściu z przeglądarki przyciskiem "x"
Ostatnio edytowano 20 sie 2012, o 11:56 przez ekiero92, łącznie edytowano 1 raz
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Syndi » 20 sie 2012, o 11:55

Ja jestem sceptycznie nastawiony do tej idei, ponieważ uważam, że to forum "samo przez się" jest wystarczającą skarbnicą wiedzy i nie ma potrzeby tworzenia poradników - sądzę że bardziej wskazane dla nowych Userów byłoby FAQ. Niemniej nie będę miał nic przeciwko wykorzystaniu moich tekstów i zdjęć do tworzenia poradnika.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez ekiero92 » 20 sie 2012, o 12:02

Ale wszystko jest porozbijane na działy, poddziały itd, natomiast w szczególności dla nowych hodowców, fajnie byłoby mieć takie coś w jednym miejscu, taki poradnik dla osób które nie wiedzą jak zabrać się do rzeczy i mają setki pytań. Forum i tak zawsze będzie edytowane i czytane, więc nie ma obawy o to że komuś wystarczy sam poradnik. Z resztą można by było go podczepić gdzieś w jakimś dziale i udostępniać tylko osobom, które dokonają np. wpłaty. Tak jak karlos wspomniał, byłoby na jakieś konkursy itd... Może nowi użytkownicy, chcieliby przeczytać poradnik autorstwa obeznanych hodowców :)
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Polishteam » 20 sie 2012, o 12:04

W sumie tak. FAQ jest dobrym pomysłem. Dla nowych użytkowników zrobić to co najważniejsze + przekierowania do wątków o danej tematyce.
Co do poradnika, to musiałby być ze zdjęciami i tekstami tylko naszymi, aby nikt nie posądził nas o plagiat.

Zróbmy porządny FAQ, potem się pomyśli o poradniku.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Justysia » 20 sie 2012, o 14:48

Poza tym poradnik to ogrom pracy bo jak robic coś to porządnie...nie wiem czy znajdziemy w sobie tyle czasu i zapału.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez karlos » 20 sie 2012, o 17:38

Justysia napisał(a):Poza tym poradnik to ogrom pracy bo jak robic coś to porządnie...nie wiem czy znajdziemy w sobie tyle czasu i zapału.



To popieram i umywam ręce od kwesti jego wykonania :P


FAQ jest ok, zrobić taki temat faq i tam podać linki z opisem do najbardziej wartościowych tematów.


A tak swoją drogą to uprawa chili w ~90% odmian nie jest taka trudna i nie potrzeba tu "fachowej" wiedzy. Wystarczy spojrzeć na growlogi nowych userów, którzy nie mieli wcześniej rzadnego doświadczenia ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Poms » 21 sie 2012, o 09:22

Ja powolutku zaczynam sobie pisać poradnik, zajmie to pewnie sporo czasu. Może skończę do nowego sezonu ^^. Wy możecie zająć się FAQ.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez xlukaszox » 8 sty 2013, o 20:25

Jeśli już to w konkrentym miejscu na forum trzeba go umieścić i fajnie było by np "nowy user się loguje u nas i przychodzi do niego wiadomość o poradniku" <thumright>
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości