Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Postprzez pikko » 20 kwi 2012, o 11:48

Nie wiedziałem do którego działu dać temat, ale myślę, że ten będzie najbardziej pasował :)

Natchniony tym, że wczoraj nie nadążałem z czytaniem czatu :D pomyślałem, że może go lekko zwiększę tak żeby był na całe okno przeglądarki :)
Chwila zabawy i było gotowe. @Spontanowi też się przydało tak więc pomyślałem, że napisze co i jak może ktoś jeszcze skorzysta :D
Zrobiłem instrukcje dla 3 przeglądarek: Opery, Chrome i Firefoxa :)
Starałem się mniej więcej prosto wszystko opisać bo sam lubię jak wszystko jest po kolei opisane i nie trzeba się nie potrzebnie domyślać i tracić czas :)

Uprzedzając pytanie: Po co? Odpowiadam: Dla wygody, ma się więcej czasu na przeczytanie czegoś zanim zniknie i będzie trzeba przewijać do góry wkurzając się, że znów ktoś napisał i zjechało na dół:P

OPERA
Obrazek

1. Kopiujemy poniższy tekst do notatnika:
Kod: Zaznacz cały
div.mChatRowLimit {
   height: 535px !important; /* To jest wysokość czatu, możecie sobie dostosować jak chcecie. Domyślnie na stronie jest 250px.*/
}

div#mChatSmiles {
   margin-top:-30px !important; /* A to jest odległość emotek od przycisków "wyślij", "wyczyść" itp, domyślnie 0px. /*
}


2. Zapisujemy jako np. styl.css gdzie chcemy np. na pulpicie, albo lepiej w jakimś miejscu na dysku (tego nie będziemy potem usuwać!)
3. Teraz wchodzimy na forum. Klikamy prawym myszy > Preferencje dla witryny > Zakładka "Wyświetlanie" > Tam gdzie pisze "Mój arkusz stylów" klikamy wybierz i szukamy pliku który przed chwilą utworzyliśmy> Klikamy "Otwórz > Ok > i odświeżamy forum (Najprościej CTRL+R :D) i sprawdzamy czy działa ;)

CHROME
Obrazek

Ok w Chrome będzie trochę więcej roboty niż w Operze :)

1. Instalujemy rozszerzenie StyleBot https://chrome.google.com/webstore/detail/oiaejidbmkiecgbjeifoejpgmdaleoha?hl=pl
2. Następnie w chromie klikamy na tą ikonę Obrazek > narzędzia > Rozszerzenia > Szukamy na liście Styleboxa i klikamy "Opcje".
3. Przechodzimy do zakładki "Styles" i klikamy "Add a new style..."
4. W URL wpisujemy chilihead.pl a polu tekstowym poniżej wklejamy to:
Kod: Zaznacz cały
div.mChatRowLimit {
   height: 535px !important; /* To jest wysokość czatu, możecie sobie dostosować jak chcecie. Domyślnie na stronie jest 250px.*/
}

div#mChatSmiles {
   margin-top:-30px !important; /* A to jest odległość emotek od przycisków "wyślij", "wyczyść" itp, domyślnie 0px. /*
}

5. Klikamy "Add", odświeżamy forum i sprawdzamy czy działa :)

FIREFOX
Obrazek

W Firefoxie to jest chyba najbardziej skomplikowane :P

1. Menu "Firefox" > Dodatki > Pobierz dodatki > w polu "Szukaj" wpisujemy "Stylish" i wybieramy Stylish (i tutaj numer wersji aktualnie 1.2.6) i klikamy Zainstaluj, a następnie "Uruchom ponownie". Przeglądarka uruchomi się ponownie.
2. Ok, teraz w Dodatkach przechodzimy do zakładki "Rozszerzenia" przy Stylish klikamy "opcje > Napisz nowy styl
3. Nazwa: wpisujemy np. "chilihead", znaczniki: pomijamy.
4. W tym dużym polu tekstowym wklejamy:
Kod: Zaznacz cały
@-moz-document domain('chilihead.pl'){
div.mChatRowLimit {
   height: 535px !important; /* To jest wysokość czatu, możecie sobie dostosować jak chcecie. Domyślnie na stronie jest 250px.*/
}

div#mChatSmiles {
   margin-top:-30px !important; /* A to jest odległość emotek od przycisków "wyślij", "wyczyść" itp, domyślnie 0px. /*
}
}

5. Klikamy zapisz :) i sprawdzamy czy działa.
6. Jeśli chcemy edytować, to wchodzimy znowy w stylish > opcje > zaznaczamy nasz styl i klikamy edytuj :)

Ok mam nadzieję, że wszystko jest mniej więcej jasno wytłumaczone, jakby co to pytać :)
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 20 kwi 2012, o 19:42 przez pikko, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Postprzez Oui » 20 kwi 2012, o 15:28

<thumright> fajnie, ale mimo wszystko przydałby się przycisk jak w AQQ "Wstrzymaj przewijanie" ;D
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Postprzez sic » 20 kwi 2012, o 15:41

W Safari mozna to zrobic tak samo, zapisac plik css gdzie badz ( tylko nie mozna go usunac ), potem wchodzimy w SAFARI->PREFERENCES->ADVANCED i w polu STYLE SHEET wskazujemy plik z dysku i włala...


//Swoja droga to mozna by to na stale przeedytowac ;) przycisk taki naj mowi Oui tez mozna bez problemu dodac tylko trzeba sie wgryzc w phpBB a dokladniej w chata, ale niejest to nic super skomplikowanego jesli ma sie chociaz minimalne pojecie
Ostatnio edytowano 20 kwi 2012, o 15:45 przez sic, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Postprzez Oui » 20 kwi 2012, o 15:45

Nie jestem świnką : (
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Postprzez sic » 20 kwi 2012, o 15:46

Parrrdąąą mesje
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Postprzez pikko » 20 kwi 2012, o 15:48

no też tak myślę. Można by zrobić tak żeby się dostosowywało do wysokości okna przeglądarki. No ale na razie jest tak i działa :)
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Zwiększenie wielkości czata [PORADNIK]

Postprzez sic » 20 kwi 2012, o 15:54

no tak zeby zawsze bylo zawsze wysokosci okna przegladarki... do tego wylaczyc to idiotyczne przewijanie i sie odrazu przyjemniej zrobi ;)
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:


Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron