Laptop...?

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

Re: Laptop...?

Postprzez ocean » 25 mar 2012, o 18:18

VAIO odradzam, ale do apple zgadzam się. Jeśli ktoś nie potrzebuje używać oprogramowania tylko na Maca typu Final Cut a nie jest Richy Richem to nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy.
Free Hugs
Avatar użytkownika
ocean

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 mar 2012, o 13:51
Lokalizacja: ściśle tajna
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Laptop...?

Postprzez Zdun87 » 25 mar 2012, o 21:04

Poms napisał(a):Polecał bym np samsunga RF511, Acer 5750

Generalnie szukaj z procesorem intel I5 - 2430m oraz kartą graficzną Nvidia GT 540m. Ewentualnie możesz kupić procka I3 -2330m - 200zł różnicy w dół, też powinien dać radę. Lepszego zestawu nowego lapka w tej cenie nie dostaniesz.


Generalnie odpusc ten model Acera i wszystko co oparte na ukladzie z GT540. Wypierniczylem ostatnio takich w robocie na smieci za conajmniej 200k i to nie koniec. Problem jest wlasnie z palaca sie plyta z tym ukladem i nie raz za tym idzie polowa podzespolow. Strasznie felerny uklad, bedzie za niedlugo zastepowany nowym. Poki co te sa strasznie ciulate. Skup sie na produktach HP, Dell, Toshiba. Acery to tylko i wylacznie powyzej 2500, reszta to padaka nastawiona na prace do konca gwarancji. Asusy i Sony to samo. Lenovo to chinski IBM. Mac wiadomo, wszystko fajnie tylko cena. Ale za jakosc sie placi.
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Laptop...?

Postprzez Dano_bks » 7 kwi 2012, o 19:25

HP DELL te firmy zaczeły mnie właśnie tylko interesować od paru dni... tylko tego szukam... znalazlem lux dell'a inspire to powiedzieli mi ze ten model to straszna grzałka:/:(
"Pokój ludziom dobrej woli, ludziom złej woli wojna"
"uważaj co mówisz, bo dzieciak słucha,
to dla niego ma być droga a nie muka"
Avatar użytkownika
Dano_bks

CHILIHEAD TEAM
ROZGADANY
 
Posty: 246
Images: 8
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 09:19
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Re: Laptop...?

Postprzez Robcyk » 7 kwi 2012, o 19:30

Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Laptop...?

Postprzez Zdun87 » 7 kwi 2012, o 22:13

Dano_bks napisał(a):HP DELL te firmy zaczeły mnie właśnie tylko interesować od paru dni... tylko tego szukam... znalazlem lux dell'a inspire to powiedzieli mi ze ten model to straszna grzałka:/:(


Grzałka tylko dlatego, że Inspiron w cenie okolo 2500 mozna dostac juz z I7 a te proce mają wysoką temperature pracy ale za to najwyższą z obecnych na rynku moc <thumright> Generalnie wszystkie lapki z dobrymi parametrami bardzo sie grzeją. Także nie powinieneś zbytnio brać tego aspektu pod uwagę. Wystarczy zadbać o to, aby od czasu do czasu wyczyscić chłodzenie(przedmuchać, badź kompletnie wyczyścić jak masz możliwość) to bedzie slużył przez długi okres. Gwarantuję one dobre odpowadzanie ciepła z układów, a co za tym idzie dłuższą żywotność płyty głównej
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Laptop...?

Postprzez spontan » 8 kwi 2012, o 15:00

Do tego też są takie podstawki chłodzące które naprawdę dużo dają ,w środku są wiatraki które odprowadzają ciepło.
Avatar użytkownika
spontan

NOWY
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 23:00
Papryki:

Re: Laptop...?

Postprzez Poms » 8 kwi 2012, o 21:07

Zdun87 napisał(a):
Dano_bks napisał(a):HP DELL te firmy zaczeły mnie właśnie tylko interesować od paru dni... tylko tego szukam... znalazlem lux dell'a inspire to powiedzieli mi ze ten model to straszna grzałka:/:(


Grzałka tylko dlatego, że Inspiron w cenie okolo 2500 mozna dostac juz z I7 a te proce mają wysoką temperature pracy ale za to najwyższą z obecnych na rynku moc <thumright> Generalnie wszystkie lapki z dobrymi parametrami bardzo sie grzeją. Także nie powinieneś zbytnio brać tego aspektu pod uwagę. Wystarczy zadbać o to, aby od czasu do czasu wyczyscić chłodzenie(przedmuchać, badź kompletnie wyczyścić jak masz możliwość) to bedzie slużył przez długi okres. Gwarantuję one dobre odpowadzanie ciepła z układów, a co za tym idzie dłuższą żywotność płyty głównej


To może dlatego 540M się przegrzewa? Słabe chłodzenie lub nieuwaga użytkownika? Masz jakąś teorię na ten temat, ja mam ten układ i zastanawiam czy się nie spali wedle tego co mówisz.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Laptop...?

Postprzez Zdun87 » 9 kwi 2012, o 08:30

Poms napisał(a):To może dlatego 540M się przegrzewa? Słabe chłodzenie lub nieuwaga użytkownika? Masz jakąś teorię na ten temat, ja mam ten układ i zastanawiam czy się nie spali wedle tego co mówisz.


Problem w tym przypadku nie leży przegrzewaniu się tego układu, tylko raczej w wadliwych układach wypuszczonych przez Nvidie. Ostatnio zaczeły trafiać do nas płyty z nowym układem czyli coś musiało być nie tak. Z resztą to nie pierwszy raz Nvidia dała ciała, kiedyś podobna sytuacja miała miejsce z seria 8400. Gdzie mało kto z ludzi o tym widział. Niektórzy tylko w naprawach pogwarancyjnych przysyłali na to i mieli naprawiane lapki z free. A kto sie nie upominał, płacił za nową kartę. Wracając do 540, to stary układ nie lubił raczej gwałtownych obciążeń przy pierwszych minutach od startu. Nie raz mi poszła płyta jak właczyłem stres test zaraz po wymianie, natomiast jeśli trochę pochodził to nic się zazwyczaj nie działo. Pewnie teraz wszystkie firmy juz to poprawiły, może niektore miały mniejsze lub wieksze problemy. Mimo to ja bym odpuscil.
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości