szkodnik a moc

szkodnik a moc

Postprzez sierra38 » 3 wrz 2013, o 20:03

Witam.
Mam takie pytanko?
Spotkałem sie z taką sytuacją -prawde mówiąc z osobą która twierdzi,ze by zwiekszyc zawartość kapsacyjiny w papryczce wpuszczają szkodniki.Roslinki broniąc sie przed nimi wytwarzaja duze ilosci tego związku tym samym zwiekszają zawartość kapsy w owocach-pierwszy raz to słyszałem i nie wiem co o tym sądzić.Nie chciał powiedzieć co to za szkodniki!!!wiem że jest teraz hodowcą i miał troszke odmian <chili> .twierdzi ze moze z pierwszyh sciągł nie legalnie nasionka z zagranicy-pracował w poczcie rządowej jakieś 25 lat temu.
co o tym sądzicie???
Avatar użytkownika
sierra38

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 386
Images: 272
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 20:32
Lokalizacja: Długie
Pochwały: 37
Papryki: od A do Z

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: szkodnik a moc

Postprzez ras13 » 3 wrz 2013, o 20:09

Wiem, że stresowanie roślin powoduje zwiększenie kapsaicyny w papruczkach chili. W takim wypadku jeśli przyjmiemy, że atak szkodników jest stresem to tak, powinno to działać :D Ja uważam, że są inne metody mniej drastyczne, jak np. lekkie przesuszenie.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: szkodnik a moc

Postprzez V3rtyX » 3 wrz 2013, o 20:11

Moze i mozna ale powiem ci, ze z bella nie zrobisz gazu pieprzowego. Najwazniejsze sa geny i tyle. Moze i trudne warunki moga zwiekszych moc o te kilka tysiecy SHU ale jezeli papryka ma gowniane geny to i tak chu... z tego. Poza tym to zalezy o papryki. Wedlug wikipedii bhut w deszczowym klimacie ma wiecej mocy niz ten z suchego goracego klimatu. Neil twierdzi, ze "worm juice" zwieksza moc papryk, w tym roku to stosowalem i papryki maja kopa ale czy to dzieki sokowi z robakow? chu... wie. Jest zbyt wiele zmiennych.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:


Powrót do Informacje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron