Flądra jak nad morzem

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Flądra jak nad morzem

Postprzez Polishteam » 1 lis 2011, o 18:24

Wczoraj zakupiłem flądrę, a dzisiaj sobie zrobiłem, proste jak konstrukcja cepa, ale co tam podzielę się z wami :D

- Flądra (ilość dowolna)
- Cytryna
- Sól
- Mąka

Flądrę myjemy, a następnie osuszamy papierowym ręcznikiem.

195

Następnie każdą sztukę okraszamy sokiem z cytryny. Odstawiamy na 10-20 minut.
Kolejny raz obsuszamy ryby i delikatnie solimy.
Następnie każdą sztukę obtaczamy dokładnie w mące( możemy do mąki też dodać trochę soli) i otrzepujemy z nadmiaru mąki.

196

Smażymy na średnio rozgrzanym oleju po około 4 minuty na stronę (pamiętajmy, że ta rybka jest dosyć chuda i może nam się szybko spalić na wiór - Info by Syndi ;) )

197

Wyjmujemy na papier, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. podajemy z cytryną i ewentualnie kawałkiem masła.

198

Smacznego
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Flądra jak nad morzem

Postprzez karlos » 1 lis 2011, o 18:43

Niecałe 10 min na smażenie z obu stron? Smażyłem w tym roku podobne tuszki i wymagały dłuższego trzymania na patelni chodź olej był mocno rozgrzany.
Dla mnie dobrze upieczona ryba to taka która posiada ścięte, nie surowe mięsko. Także polacam 10 min na jedną stonę ryby.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Flądra jak nad morzem

Postprzez Polishteam » 1 lis 2011, o 18:53

No to powodzenia Ci życzę jakbyś flądrę smażył po 10 minut z każdej strony. Raczej byś sobie nie pojadł, chyba,że lubisz węgiel. Maks 10 minut to z dwóch stron. A poza tym idealnie jest usmażona flądra w tak krótkim czasie.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Flądra jak nad morzem

Postprzez V3rtyX » 1 lis 2011, o 18:55

ja rybe smaze 2 minuty z kazdej strony :) mieso musi byc delikatne a nie twarde jak guma
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości