sos-przecier do potraw chińskich

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

sos-przecier do potraw chińskich

Postprzez szaryctf » 21 paź 2011, o 17:58

<chili>
Ponieważ dodatki osłabiają moc to najpierw podsuszam papryczkę tak żeby się pozbyć 50-70% wody z niej ale żeby jeszcze nie była suszona co gwarantuje uzyskanie sosu ostrzejszego od świeżej papryczki prosto z krzaka :lol:
jedna porcja na 1 słoik po musztardzie to 10-15 habanero ( używam jej bo mam nadmiar, jak się uda w przyszłym roku zrobię ale ze scorpiona powinien wtedy dostarczyć niezapomnianych wrażeń smakowych :lol: ), 3-4 łyżki oleju, 4-6 łyżeczek cukru ( ja używam z trzciny cukrowej) 1/3 łyżeczki soli i kilka kropel octu ( dodanie octu pozwala zachować kolor i sosik nie brązowieje tak szybko po otwarciu), świeży imbir kawałek 3-4 cm.
Zamiast octu można dodać sok ze świeżej cytryny bo dobrze się komponuje z zapachem imbiru :)
Wszystko wrzucam do blendera i mieszam do uzyskania jednolitej masy nakładam do słoików i pasteryzuje 20-30minut od momentu zagotowania.
spokojnie wytrzymuje 2-3 lata w chłodnym ciemnym miejscu, i jest idealne jako dodatek do doostrzania potraw chińskich i tajskich.
Prawidłowo zrobiony atakuje szybciej niż papryczka z krzaka i z testów organoleptycznych wydaje się że posiada większą moc <chili> , najpierw czujesz smak sosu przez 2-3 sekundy a potem przychodzi czas zapłaty za to że się tego spróbowało :lol:
Avatar użytkownika
szaryctf

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 12:40
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: sos-przecier do potraw chińskich

Postprzez szaryctf » 21 paź 2011, o 18:32

zapomniałem to dopisuję : żeby nie rozwarstwiały się składniki to pod koniec blendowania należy dodać szczyptę gumy ksantenowej ( do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością ) jest to jeden z niewielu zagęszczaczy który nie zmienia smaku potraw i nie zmienia swoich właściwości pod wpływem temperatury, kwasów i zasad.
Avatar użytkownika
szaryctf

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 12:40
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron