Kuchnia Kwasiora

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez koniec_swiata » 5 wrz 2016, o 08:23

Ja robiłem. Cyklony i de cayenne kisiłem 7 dni, zapach ze słoja był już bardzo atrakcyjny, ślinka leciała. I to tyle, gdzieś coś poszło nie tak i sos wyszedł mi gorzko słony. Starałem się pod koniec redukowania podratować smak zwykłym octem, ale próbowanie gorącego sosu chili dość szybko wyłączyło moje kubki smakowe i nie udało mi się uzyskać smaku którego szukałem. Ostatecznie używałem trochę sosu do kanapek nie soląc już, ale tylko do czasu uważenia sosu z innego, sprawdzonego przepisu. Przyuważyłem, że mój ojciec czasem używa tego sosu, twierdząc że bardzo mu smakuje mimo że za ostry dla niego. Tak więc wszystko chyba kwestia smaku i gustu.
Było by bardzo dobrze gdyby forumowicze również spróbowali ugotować ten sos. Przepis jest z pewnością bardzo ciekawy i możliwe że to tylko ja coś popsułem ;)
Avatar użytkownika
koniec_swiata

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Images: 3
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 21:22
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez Diabolique » 5 wrz 2016, o 12:22

kiszę od piątku. chyba dwa rodzaje jakiejś tam bazarowej papryki. zdecydowałem sie na takową ze względu właśnie na to, że coś może pójść nie tak :/ a szkoda byłoby psuć forumowe zakupy.
trochę się zmartwiłem, bo zalewa była słona, jak to zalewa. ale w sosie ta słoność to przesada. gorzka może przez te ogonki od papryk?
za parę dni będę wiedział sam. szkoda, że brak jest wiecej info o proporcjach.
Avatar użytkownika
Diabolique

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 01:51
Papryki:

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez sebss91 » 7 wrz 2016, o 17:05

Ja robiłem ten sos z jalapeno zakupionych właśnie na forum , wrzuciłem troszkę habanero dla wzmocnienia i musze przyznać ze wyszedł całkiem dobry. Z tego co pamiętam dałem tylko zwykła kuchenna sól do zalewy .
Avatar użytkownika
sebss91

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sie 2016, o 12:13
Papryki:

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez Cliff Karton » 7 wrz 2016, o 18:13

Też zrobiłem i mi też wydaje się za gorzki. Sądzę, że to wina gorczycy. Gdybym robił drugi raz to nie blendowałbym jej razem z papryką, tylko wyrzucił ;)
Avatar użytkownika
Cliff Karton

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 161
Images: 0
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 15:20
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Pochwały: 2
Papryki: NN- 2015

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez Diabolique » 7 wrz 2016, o 18:51

@up. a to zaskakujące bo gorczyca jaką wrzuciłem do słoja nie była gorzka. może stara? opakowanie było otwarte. Widac mialem troche szczescia :mrgreen:
sos zrobiony. kiszenie od piatku do dziś. blendowalem z małą iloscia gorczycy, staralem sie bardziej o pieprz z zalewy bo calej nie wykorzystałem. nie było sensu wlewać wszystkiego ok 2l, żeby to później odparowywać. ostatecznie sos juz zawekowany. wieczorem degustacja na spokojnie. trzeba przyznac ze ładnie kiszonką pachniało ze słoja i gara.
kolejna porcja już sie kisi <salut>

//po degustacji na sucho. smak słono ostry, nie czuć kwasu. fajna nutka zapachowa w postaci kiszonej na ostro kapuchy :D minus to słaby <chili> ale to wina kiepskiego surowca. można sobie podjadać łyżeczką :twisted:

pare fotek http://imgur.com/a/NQBhU
Avatar użytkownika
Diabolique

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 01:51
Papryki:

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez koniec_swiata » 9 wrz 2016, o 08:54

A zainteresowany tematem przyniosłem z piwnicy mój sos, który początkowo był gorzko-słony. Po miesięcznym leżakowaniu gorycz mocno zmalała (magia?) i pomimo słoności wchodzi już całkiem przyzwoicie. Przed blendowaniem odcedziłem gorczycę i pieprz, użyłem 3/4 zalewy. Sól była kamienna, niejodowana. Może ktoś z Was ma doświadczenia jak to jest z solami? Możliwe jest że kamienna będzie bardziej słona niż kuchenna jodowana?
Avatar użytkownika
koniec_swiata

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Images: 3
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 21:22
Papryki:

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez solymr » 9 wrz 2016, o 09:12

różnice w zawartości NaCl w obu solach są niewielkie, więc o tym czy coś będzie mniej lub bardziej słone decyduje jedynie ilość dodanej soli a nie typ
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez Diabolique » 6 lis 2016, o 17:47

Tym razem z jalapeno coś mi nie pykło. Sos zblendowany, podgotowany, bez cebuli i marchewki i kolejnego blendowania. Przelany do słoików, zawekowany i nadal pracuje w słoikach :shock: ma taki posmak jakby zburzał, ale to niemożliwe. bo to chyba posmak dalszej fermentacji <thumbdown>
Avatar użytkownika
Diabolique

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 01:51
Papryki:

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez DarkSkorpion » 6 lis 2016, o 18:08

Jak bulga to popsuty i kwestia doby że pojawi się odór.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez Diabolique » 6 lis 2016, o 19:05

Sos zrobiłem w środę. Nie ma żadnego odoru ze słoików. Zalatuje tylko kiszonką, czyli normalnie. Mam wrażenie, że za mało odparowałem zalewę.
Avatar użytkownika
Diabolique

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 01:51
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości