Kuchnia Kwasiora

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez leon666 » 7 lis 2016, o 12:20

Mi też wyszedł mega gorzki.Jeść się tego nie da bo gorycz dominuje ponad innymi smakami.Kisilem chilli około tygodnia aż przestanie fermentować.Wszystko wg przepisu z internetu.Jaka może być tego przyczyna? ???
Avatar użytkownika
leon666

NOWY
 
Posty: 10
Images: 47
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 00:02
Papryki: wszystko co ostreee

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez tomaszek » 7 lis 2016, o 22:27

Powodem gorzkiego posmaku są nasiona,dajcie mu czasu,jest to sos dojrzewający,u mnie od miesiąca fermentuje intensywnie,Tabasco odkryli chyba po 3 latach leżakowania,wcześniej było passe:)
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez Diabolique » 8 lis 2016, o 13:25

Chcesz powiedzieć, że od miesiąca kisisz paprykę do sosu?
Robiłem 4 rodzaje papryki tym sposobem i żaden sos nie był gorzki.
Ostatecznie uratowałem swój. Tak myślę :) Wywaliłem ze słoików do gara i na ogień podgotowałem jeszczę trochę i chyba fermentacja została przerwana. <salut>
Avatar użytkownika
Diabolique

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 01:51
Papryki:

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez tomaszek » 9 lis 2016, o 18:21

Nie papryki lecz sos fermentuje,nie pasteryzuje się tego sosu,u mnie w zakorkowanych butelkach jak u Kwasiora.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez Diabolique » 9 lis 2016, o 18:39

I cały czas bąbli pod tym korkiem? A jeszcze zapytam. Ile dni kisiłeś przed zblendowaniem?
Avatar użytkownika
Diabolique

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 01:51
Papryki:

Re: Kuchnia Kwasiora

Postprzez tomaszek » 11 lis 2016, o 10:17

Jalapeno i papryki o grubych ściankach kisiłem 10dni, Piri Piri 8dni,wydaje się że można jeszcze dłużej ale chyba należało by dodać trochę więcej cukru dla zbalansowania słodko-kwaśnego smaku,trza spróbować.
Jak trzymałem sosy w warunkach domowych to fermentacja przechodziła w szybkim tempie,teraz znalazłem miejsce w lodówce i znacznie się uspokoiło.
Co do goryczki to (oczywiście według mnie) nadal bym obstawiał pestki,same pestki nie dadzą goryczki ale poddane rozdrobnieniu już tak i różnice stopnia goryczy w naszych sosach mogą zależeć właśnie od stopnia i sposobu zblendowania.
Tak to wygląda,w butelkach z korkami stożkowymi płyn wyciekał górą porami(chyba kiepskie korki),polecam tak jak na foto korko-drewniane
Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Poprzednia strona

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości