Papryczki nadziewane serem w oleju

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez Kwax » 1 wrz 2012, o 11:55

Pierwsze co mi się rzuca w tym artykule to, że mamy za mało tłuszczu w naszej diecie. Zresztą Ty mówisz o waleniu oliwy do wszystkiego a ja mówię o zbilansowanej diecie. Oliwa w odpowiednich ilościach jest zdrowa i tylko o to mi chodziło, i z tym się chyba zgodzisz?
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez Polishteam » 1 wrz 2012, o 12:02

xlukaszox napisał(a):To czym można było by to zalać ? bo u mnie jalapenosy czekają chciałem olejem ale to byłby głupi pomysł jakieś pomysły z waszej strony ?

Wal normalnie w Oliwie z Oliwek i się nie przejmuj. Nie wypijasz zawartości słoika. Najbardziej tuczące w tym przepisie jest ser feta i twaróg.
Zresztą Oliwa z oliwek jak coś obniża w organizmie Zły cholesterol, więc jest wskazana przy otyłości i w dietach cholesterolowych.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez xlukaszox » 1 wrz 2012, o 12:04

Tylko że ja nie mam ani tego i tego ale oke dzięks tylko troche wydam na oliwę ( pozniej będzie można znowu na tej samej oliwie tak samo włożyć papryki nadziewane ?)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez Polishteam » 1 wrz 2012, o 14:17

Często w Lidlu jest bardzo tania oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, wychodzi jakieś 11zł za litr i do tego jak znalazł. Oliwę po tych papryczkach lepiej służyć do sałatki lub jakiegoś delikatnego smażenia, ja bym ich drugi raz nie pchał do tych papryk.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez Polishteam » 8 wrz 2012, o 08:09

Wczoraj zrobiłem 5 słoiczków nadziewanych czereśniowych, teraz trzeba poczekać, aż olej zrobi się klarowny po pasteryzacji :D
1809
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez pajacyk83 » 15 wrz 2012, o 12:28

Witam
Również skusiłem się na ten przepis tylko ja użyłem Cyklonów :) wszystko ładnie pięknie jak widać na fotach do czasu :) i małe pytanie...jeden słoik zalałem olejem gorącym że skwierczało w nim jak by się gotowało :) ale zakręcony i ładnie słoik zassał bez pasteryzacji...dwa pozostałe słoiki zalałem również gorącym olejem ale postanowiłem choć na 5 min pasteryzować w piekarniku...efekt dziwny bo powoli zaczął ser wypływać ze środka i ścinał się tworząc te frafruty :) miał ktoś z was taki przypadek?? i jak unikać takiego "czegoś" :) pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
pajacyk83

NOWY
 
Posty: 36
Images: 0
Dołączył(a): 23 mar 2012, o 08:47
Papryki:

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez Psyhe » 15 wrz 2012, o 13:20

Ten ser już tak ma że w wysokiej temperaturze coś się z nim dzieje
Ja układałem papryki serem do ścianki słoika
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez pajacyk83 » 15 wrz 2012, o 13:32

No pewno tak wysoka temp może psoci :) tylko widzisz pierwszy słoik od lewej zalany olejem i zamknięty i zero wyplucia sera :) bez pasteryzacji dwa po prawej po pasteryzacji i się zwymiotowały :) najwidoczniej zalecane będzie zalanie gorącym olejem wszędzie podawana jest w przepisach temp oleju 90-95 stopni i ciężko wyczuć w którym momencie olej osiąga tyle celsjuszów...:) a termometra nie posiadam z taka skalą ;)
Avatar użytkownika
pajacyk83

NOWY
 
Posty: 36
Images: 0
Dołączył(a): 23 mar 2012, o 08:47
Papryki:

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez pajacyk83 » 24 wrz 2012, o 14:47

Witam.. otworzyłem jeden ze słoiczków papryczek nadziewanych i powiem wam coś jest nie halooooo.... czy wasze papryki straciły całkowicie ostrość a mieszanka sera z twarogiem wam się ścieła?? jak wasze działa smakowały?? te słoik który 5 min pasteryzowałem w smaku i wg jest do kosza ..chyba faktycznie zbyt wysoka temp oleju moze wam zepsuć wszystko :) tak na przyszłosć..
Avatar użytkownika
pajacyk83

NOWY
 
Posty: 36
Images: 0
Dołączył(a): 23 mar 2012, o 08:47
Papryki:

Re: Papryczki nadziewane serem w oleju

Postprzez Psyhe » 24 wrz 2012, o 14:53

Te papryki robione w ten sposób mają specyficzny smak ,ostrość częściowo znika a ser faktycznie się ścina
Gdzieś już pisałem że pierwszy raz jak to próbowałem miałem wrażenie że jem coś dziwnego w sensie że nie dobre ,ale po każdej kolejnej smakowały mi coraz bardziej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości