Sałatka brokułowa z prażonym słonecznikem

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Sałatka brokułowa z prażonym słonecznikem

Postprzez xlukaszox » 16 kwi 2015, o 20:07

Ostatnio znalazłem w domu fajny i bardzo prosty przepis na sałatkę brokułową po pierwszym spróbowaniu do dziś jest moim number one :)

Składniki tak an 2-3 porcje

- opakowanie mrożonych brokułów (lub świeżych, ja wybrałem mrożone)
- 300g piersi z kurczaka
- pół opakowania fety
- 4-6 łyżek ziaren słonecznika (koniecznie słonecznika)
- sól, pieprz
- oliwa z oliwek
- łyżka sosu sojowego (oczywiście opcjonalnie)

Przygotowanie jest bardzo proste a mianowicie:


Kurczaka pokrój i zamarynuj w łyżce oliwy, soli i pieprzu oraz opcjonalnie w sosie sojowym, odstaw na dowolny czas jaki tobie pasuje.

Brokuły ugotuj w osolonym wrzątku tak, aby były nie były rozgotowane tak + -(ok. 4-5 minut), odcedź, następnie przełóż do miski. Kurczaka podsmaż na patelni, dodaj do brokułów. Ser pokrój w kostkę a słonecznik upraż na suchej patelni z dodatkiem szczypty soli.(oczywiście bez próbowania nie będziesz wiedział czy się uprażył)

Dodaj ser do brokułów i kurczaka, delikatnie wymieszaj, rozdziel na porcje i każdą z nich posyp słonecznikiem i świeżo zmielonym pieprzem oraz lekko skrop oliwą.


Zdjęcie zrobię niebawem jak zrobię sałatkę kolejny raz
źródło: znaleziony w przepisach mamusi
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sałatka brokułowa z prażonym słonecznikem

Postprzez Scorpioo » 29 kwi 2015, o 11:33

Koniecznie muszę wypróbować :) Ja kiedyś robiłem podobną sałatkę, ale nie było tam sosu sojowego, ani sera feta. Natomiast był żółty ser, chyba seler, ananas i sos czosnkowy.
Avatar użytkownika
Scorpioo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 09:49
Papryki: Chili

Re: Sałatka brokułowa z prażonym słonecznikem

Postprzez sylcia » 30 kwi 2015, o 07:39

Podobną sałatkę robiłam z tym, że czasem dawałam prażone płatki migdałów a jako sos majonez+jogurt naturalny+oliwa+czosnek. Jedyny minus jest taki, że najlepiej jeść ją wtedy, kiedy nie planuje się wychodzić do ludzi ;)
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości