Zupa Ramen

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Zupa Ramen

Postprzez Polishteam » 25 paź 2014, o 14:47

Postanowiłem sobie zrobić zupę, ale standardowy rosół mi się znudził ;). Postanowiłem zrobić zupę ramen.
Przeglądałem interneta i z kilku przepisów zrobiłem swoją zupę.

Składniki na wywar:
Kawałek wołowiny
Udka z kurczaka
Marchew
Odrobina pietruchy, poru i selera (mniej niż byśmy gotowali zwykły rosół)
sól
olej sezamowy
imbir w proszku (wg. przepisu powinien być świeży, ale zapomniałem kupić)

Składniki do wywaru
Miso
Sos sojowy jasny


Składniki do zupy:
makaron pszenny (ja kupiłem typowy do zupy ramen )
wodorosty nori
grzyby shitake
mięso z kurczaka i wołowiny
kapusta pekińska
marchew
jajko na twardo

8117



No to do działa
Blachę do pieczenia smarujemy oliwą. Kurczaka i wołowinę wrzucamy na blachę do pieczenia.Dodajemy pokrojona marchew.wszystko delikatnie solimy, posypujemy imbirem i polewamy olejem sezamowym (nie za dużo, gdyż jest bardzo aromatyczny). Większość przepisów mówiła o gotowaniu od początku, jedyny sposób z pieczeniem przed gotowaniem znalazłem na slodkokwasny.com

8115

Wszystko wkładamy do piekarnika na około godzinkę w temperaturze 200 stopni.

W tym czasie możemy namoczyć nasze grzyby shitake.

Gdy nam się upiecze wszystkie składniki przekładamy do garnka i zalewamy wodą. Jeżeli nie będziemy używać miso, należy rosół odpowiednio doprawić a przede wszystkim posolić.

Rosół gotujemy około 2 godzin. Gdy będzie gotowy wyjmujemy mięso. Kurczaka obieramy z kości a wołowinę kroimy w plasterki.

Grzyby kroimy w kawałki i zalewamy gorącym rosołem.

8119

Następnie blanszujemy kapustę pekińską a wodorosty nori dzielimy na paski.

8118

8120

Przygotowujemy także makaron. Mój był już gotowy, wystarczyło go wrzucić na3 minuty do wrzątku aby go podgrzać.

8116

Do miski wlewamy odrobinę rosołu i wrzucamy łyżeczkę miso (w przepisie było 1,5 łyżki, ale stwierdzam, że jest to zbyt dużo i zupa była by zbyt słona).

8121

Dokładnie mieszamy. Następnie wrzucamy makaron, odrobinę rosołu, a następnie nasze składniki, czyli u mnie shitake, kawałki kurczaka i wołowiny, kapusta pekińska, połówka jajka na twardo, pokrojona marchew z zupy, pokrojone nori.
Polewamy wszystko sosem sojowym i uzupełniamy rosołem.

8123
8124

Zupa wyszła bardzo smaczna i dosyć sycąca. Najfajniejsze w tej zupie jest to, że składniki za każdym razem możemy mieć inne
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości