zupa typu "pizza"

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

zupa typu "pizza"

Postprzez Syndi » 23 lis 2013, o 14:09

znalazłem przepis w Internecie to sobie poeksperymentowałem:

Składniki na 6-8 porcji jak na fotce od pora w prawo, dodatki z lewej strony pora... potrzeba też ok 1,5l bulionu (może być z kostki)
zp01.JPG

1.cebulkę w kostkę a pora pokroić w krążki, razem z mięsem i pieczarkami podsmażyć na oliwie (ja robiłem wszystko w jednej wysokiej patelni, można też w woku). kolejność: cebulka, por na szklisto, mięso, pieczarki. Możecie też pieczarki dać przed mięsem, jeżeli lubicie je bardziej smażone niż duszone. Na fotce u góry gotuje się bulion do tej zupki.
zp02.JPG

2. jak uznamy, że podsmażyło się dobrze, dodajemy pulpę pomidorową (soku już nie dawałem) oraz 2 duże łyżki przyprawy do pizzy (u mnie moja mieszanka: oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn, pietruszka, pieprz, cząber, szałwia... podałem w kolejności od największej ilości suszu do najmniejszej).
3. jak się pomidory lekko przysmażą dodać trochę sosu chipotle oraz ser topiony, który uprzednio został rozpuszczony w części bulionu.
zp03.JPG

4. na koniec ok 1,5l bulionu i mamy zupkę. podajemy ją z dodatkami jak na fotce, można poeksperymentować jeszcze z krążkami jalapeno, ogórkami konserwowymi, kaparami...itd. wrzucajta co chceta
zp04.JPG

Ogólnie zupa jest bardzo sycąca, i traktujemy ją jako pojedyncze danie.
Poziom trudności: bejzik ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: zupa typu "pizza"

Postprzez Sargento Garcia » 23 lis 2013, o 21:47

Ciekawy przepis i faktycznie prosty jak konstrukcja cepa
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Re: zupa typu "pizza"

Postprzez Tomasx » 28 lis 2013, o 14:34

Ostatnia zupa która zrobiłem pachniała pizzą :D, zrobiłem pomidorowa z papryka na ostro używając pomidorów krojonych z czosnkiem i przyprawami firmy podravka czy jakoś tak(3zl) za kartonik i dodatkowo sam doprawiłem. Więc polecam jako składnik takiej zupki :)
Avatar użytkownika
Tomasx

NOWY
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 14:23
Lokalizacja: Bolesławiec
Papryki: Bishop's Crown, Cyklon, 7pot Douglah, Apache f1, Moruga scorpion cross.

Re: zupa typu "pizza"

Postprzez Polishteam » 28 lis 2013, o 17:59

Zrobiłem dzisiaj, minimalnie zmieniając i stwierdzam, że Zupa jest bardzo smaczna i sycąca.
Jako dodatki dodałem starty ser oraz tortille.

POLECAM <thumright> <thumright> <thumright> <thumright>
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości