yellow hot

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

yellow hot

Postprzez binladen » 20 wrz 2013, o 01:23

Niestety za oknem deszcz napier..., dlatego też z nudów powstał improwizowany sos. Od dawna robiłem mieszkanki z czerwonego bella z chinesami.
Tym razem zrobiłem sosik bardziej udziwniany, którego składniki były podporządkowane kolorowi żółtemu.
Do głównego gara poszło ok. 2,5 kg żółtego bella (mielonego na grubym sicie), ok. 1,5 kg brzoskwiń (bez skórki), ok. 25 małych żółtych pomidorków o kwaskowatym posmaku (bez skórki).
Po gotowaniu przez ok. 30 minut do gara trafiły zrumienione na oliwie rozdrobnione 6 sporych ząbków czosnku, 1 średnia cebula, zawartość 4 owoców kardamonu.
Po kolejnych kilku minutach gotowania do gara trafiło 12 hebanero yellow, 3 7-poty yellow, 3 bhuty tezpur oraz spory krzak bazylii. Następnie całość została potraktowana blenderem. Na koniec dodałem 1,5 szklanki cukru, ok. 100 ml oliwy z oliwek, tyleż samo octu winnego, szczyptę imbiru i nasiona z 6 owoców kardamonu. Po ponownym potraktowaniu blenderem całość poszła w szkło. Sosu wyszło dokładnie 3,6l.
Jeśli chodzi o smak to wyraźnie dominuje nuta cytryn i to aż za bardzo. Pewno przez kardamon którego za dużo nawaliłem na koniec. Później zaczyna nieco palić i przez kilka minut to narasta. Sos niezły wydaje się do ryb i wszelkich gadzin wodnych. Szkoda że organicznie nie znoszę owoców morza...
Avatar użytkownika
binladen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 459
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 17:54
Lokalizacja: podkarpacie
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: yellow hot

Postprzez Eligro » 24 wrz 2013, o 19:44

Hmm.. Jutro spróbuję coś takiego zrobić :) Smakowicie to wszystko brzmi ;)
Avatar użytkownika
Eligro

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sie 2013, o 16:04
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości