Feta z ziołami wersja ekonomiczna

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Re: Feta z ziołami wersja ekonomiczna

Postprzez Polishteam » 11 cze 2011, o 09:38

Nie spotkałem się z czymś takim aby zalać coś oliwą i zostawić to w temperaturze pokojowej. Zwłaszcza, że sama oliwa musi być przechowywana w chłodnym i zaciemnionym miejscu. W oleju jak i oliwie są idealne warunki do powstawania bakterii beztlenowych (oczywiście po dodaniu np. świeżych ziół czy czosnku). Dlatego nie uważam aby była dobrym konserwantem jeśli nie przeprowadzimy pasteryzacji. Fakt, że może przesadziłem z tym, że nie ma żadnych właściwości konserwujących.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Feta z ziołami wersja ekonomiczna

Postprzez karlos » 11 cze 2011, o 13:00

mi się wydawało że każdy olej konserwuje, ale może się mylę... na 99% jest zabezpieczeniem dla pleśni i bakterii rozwijających się w warunkach tlenowych... więc co najwyżej może nam taka feta z ziołami sfermentować. Dlatego też warto używać przypraw suszonych... ja użyłem trochę koperku świeżego i to był po części błąd.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Feta z ziołami wersja ekonomiczna

Postprzez Shadow34 » 11 cze 2011, o 21:14

Oliwa w zasadzie nie ma właściwości konserwujących, tylko jak się nią w całości przykryje zawartość słoika to powietrze nie dochodzi i dlatego się żarło nie psuje.
Avatar użytkownika
Shadow34

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:26
Papryki:

Re: Feta z ziołami wersja ekonomiczna

Postprzez Kwax » 11 cze 2011, o 21:57

Czyli ma właściwości konserwujące :) Z definicji konserwant to środek, który powoduje przedłużenie przydatności środków spożywczych. W tym przypadku konserwantem jest oliwa.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: Feta z ziołami wersja ekonomiczna

Postprzez karlos » 11 cze 2011, o 22:00

Kwax napisał(a):Czyli ma właściwości konserwujące :) Z definicji konserwant to środek, który powoduje przedłużenie przydatności środków spożywczych. W tym przypadku konserwantem jest oliwa.



popieram ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości