Pizza

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Re: Pizza

Postprzez xlukaszox » 3 mar 2015, o 13:30

Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pizza

Postprzez wlodizw » 3 mar 2015, o 13:37

Tabletki na głupotę lukasza sobie lepiej kup.
Włoch by Cie wyśmiał za podanie mu czegoś takiego i nazywanie tego pizzą. Ogarnij się.
Zrób enchiladas z placków ziemniaczanych czy bigos ze świeżej kapusty pekińskiej.
Zrozum mały móżczku, że po to ktoś coś zrobił tak a nie inaczej i tak to nazwał, że tak ma być. Ja nie bronię Ci wpiedralać ciasta z warzywami zapieczonego pod kołderką serową ale nie nazywaj tego pizzą.

Dziękuję skończyłem tę głupią kłótnię z typem co nic nie rozumie i sądzi, że błyszczy.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Pizza

Postprzez xlukaszox » 3 mar 2015, o 13:47

wlodizw napisał(a):Tabletki na głupotę lukasza sobie lepiej kup.
Włoch by Cie wyśmiał za podanie mu czegoś takiego i nazywanie tego pizzą. Ogarnij się.
Zrób enchiladas z placków ziemniaczanych czy bigos ze świeżej kapusty pekińskiej.
Zrozum mały móżczku, że po to ktoś coś zrobił tak a nie inaczej i tak to nazwał, że tak ma być. Ja nie bronię Ci wpiedralać ciasta z warzywami zapieczonego pod kołderką serową ale nie nazywaj tego pizzą.

Dziękuję skończyłem tę głupią kłótnię z typem co nic nie rozumie i sądzi, że błyszczy.


To polecenie maści to dla ciebie właśnie wlodi, żeby się już skończył ten twój wieczny ból tyłka o wszystko do wszystkim na tym forum. Jeżeli ci coś nie pasuje to nie musisz się udzielać w ten sposób i to tylko o tobie świadczy jaki jesteś ;]
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Pizza

Postprzez Psyhe » 3 mar 2015, o 20:00

Powiem tak ! wyebałem się w ten temat żeby sprawdzić jak będziecie się miotać z powodu bólu dupy :lol:

Aczkolwiek dodam jeszcze swoje trzy grosze

wolek68 napisał(a):Składniki na pizza powinny się zapiec,natomiast pod serem są ugotowane-uduszone,.Puszczają wode i są ciapowate.Że ma ciasto okrągłe pod spodem to niby pizza?Sposób przygotowania jaki jest robiony ma z tego nazwe.Więc warzywa i wędlina pod serem to Zapiekanka!


wolek Jak zrobisz pizze tak jak ty piszesz, ser na spód reszta na górę i zapiekasz jak normalna pizze po czym wyjmujesz pruszysz to z góry serem i dajesz do piekarnika by sie roztopił !
I co ? Jakie ty masz prawo nazywać to już zapiekanką ? Dlaczego ja nie mam prawa nazwać tego pizza ?

Z mojej strony KONIEC tematu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez Mr. Ed » 3 mar 2015, o 20:29

To i ja dorzucę kilka centów.

Zgodnie z wymogami Associazione Vera Pizza Napoletana, pizza neapolitańska może być robiona z mąki o grubości 0 lub 00, naturalnych drożdży neapolitańskich lub piekarniczych, soli i wody. Należy użyć mąki o wysokiej zawartości białka (do pieczenia chleba a nie cukierniczej). Ciasto należy ugniatać ręcznie lub w mikserze wolnoobrotowym, a po wyrośnięciu uformować ręcznie bez użycia dodatkowych narzędzi, pilnując, aby nie przekraczało 3 mm grubości. Pizzę należy piec w piecu opalanym drewnem dębowym przez 30-60 sekund w temperaturze 485 stopni Celsjusza. Jako dodatków należy użyć rosnących na równinach wulkanicznych na południe od Wezuwiusza pomidorów odmiany San Marzano, oraz sera mozzarella di bufala Campana z mleka bawolego od krów żyjących na moczarach Campania i Lazio.

Z drugiej strony, ostatnio w Wiedniu spotkałem mrożoną potrawę o nazwie "Pizza-Burger". Duża buła przekrojona na pół, przełożona serem, keczupem, oregano i salami i zamrożona.

Pizza powstała jako szybkie w przygotowaniu danie dla biedoty, robione z tego co się miało pod ręką. Fakt, kilka razy w życiu miałem przyjemność jeść pizzę w malutkich knajpkach we Włoszech, z dala od szlaków turystycznych, gdzie przesiadywali sami tambylcy - i było to nieomal mistyczne przeżycie kulinarne. Gdybym poprosił o keczup do stołu, to kucharz by się obraził i odmówił obsłużenia :)

Ale jak bardzo wyrafinowana i/lub purytańska będzie nasza wersja to już całkowicie zależy od nas.

Autor postu otrzymał pochwałę
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Pizza

Postprzez suchy666 » 17 kwi 2015, o 10:51

To i ja się pochwalę swoim plackiem :) Pizza czy zapiekanka oceńcie sami :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
suchy666

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 169
Images: 0
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez LaTeX » 17 kwi 2015, o 13:07

To ewidentnie jest francuski placek fromage tartin de quadrat.

Tapatalk - wybaczcie bledy.
Obrazek
Avatar użytkownika
LaTeX

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Images: 3
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 20:24
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez wlodizw » 28 kwi 2015, o 14:23

Pizza na kolację. Mozzarella, polędwica, pieczarki, jalapeno, oliwki, bell i szczypiorek po piecu.
Na semolinie pieczone.

przed pieczeniem.jpg

po upieczeniu.jpg

ciasto cieniutkie a nie opada.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Pizza

Postprzez Psyhe » 28 kwi 2015, o 14:30

:shock:
Wlodi widze że już do perfekcji pizze opanowałeś <thumright>
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez Fartuch » 28 kwi 2015, o 15:33

Wygląda na prawdę świetnie ! A Jalapki własne czy kupne ?
Avatar użytkownika
Fartuch

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 26
Dołączył(a): 24 maja 2014, o 14:00
Lokalizacja: Kraków
Papryki: Lubię ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości