Kurczak/Indyk z Cynamonem (na ostro)

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Kurczak/Indyk z Cynamonem (na ostro)

Postprzez Barlu » 3 sty 2013, o 15:01

Potrzebujemy:
-1pierść z kurczaka lub indyka (300-500g)
-cynamon
-cury
-1szt Lemon Droop
-Oliwa z oliwek
-Ketchup
-sól



Zaczynamy od pokrojenia w kostkę piersi z kurczaka/indyka.
Pokrojoną pierś, wrzucamy na rozgrzaną patelnię i solimy (patelnie możemy posmarować delikatnie oliwą z oliwek, jednak ja tego nie robię).
Gdy mięso z piersi zacznie się dusić, podlewamy całość wodą, tak by nie przywierało do patelni, a ładnie się dusiło (ok. 2minut).
Po delikatnym podduszeniu kurczaka, do całości dodajemy 2-3łyżeczki cury i pozostawiamy nadal pod przykrywką.
W międzyczasie kroimy papryczkę (mi najlepiej pasuje do całości LemonDroop, jednak można zastosować go inną paprykę).
Pokrojoną paprykę wrzucamy pod pokrywkę, tak by dusiła się z naszym kurczakiem, a także dodajemy do tego łyżeczkę cynamonu.
Gdy mięso będzie miękkie i uduszone, do całości ląduje 1-2łyżki keczupu, wszystko zostaje pod pokrywką na 2-3minuty.


Danie można podawać z Naturalnym Ryżem i Pastą Awokado.
(niestety nie jestem posiadaczem aparatu, nie mam jak uwiecznić całości, gdy będę miał okazję uzupełnię przepis o zdjęcia )
Avatar użytkownika
Barlu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 cze 2012, o 17:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kurczak/Indyk z Cynamonem (na ostro)

Postprzez V3rtyX » 3 sty 2013, o 15:25

Mala rada: jak chcesz wydobyc smak z mieszanki przypraw curry to musisz ja podsmazyc na patelni razem z miesem i dopiero pozniej podlac woda :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Kurczak/Indyk z Cynamonem (na ostro)

Postprzez Barlu » 3 sty 2013, o 18:56

Dzięki.
Aczkolwiek, tłuszczu nie używam sam.
Cury dodaje gdy wody jest mała lub zerowa ilość.
Wodą zawsze podlewam delikatnie, żeby się nie przypaliło mięso jedynie.


EDIT:
I małe zdjęcie udało mi się zrobić:

IMG_4480.jpg


indyk z ryżem naturalnym i pastą z awokado
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Barlu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 cze 2012, o 17:18
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości