Spaghetti Carbonara

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Spaghetti Carbonara

Postprzez ekiero92 » 6 wrz 2012, o 13:22

Witam!

Mam dla Was przepis na nietypowe spaghetti, które polecił mi kumpel, pracujący w restauracji.
Spaghetti nazywa się Carbonara i w zasadzie, to co łączy je np. ze spaghetti bolognese, to makaron :)

Potrzebujemy:

- makaron do spaghetti
- boczek (ilość zależy od własnych potrzeb, ja użyłem ok 200-250g)
- 2-3 żółtka z jajek
- majonez
- kilka ząbków czosnku
- śmietanę 22%
- trochę startego sera żółtego
- sól, pieprz
- olej/oliwa (ok 1 łyżka)


Sposób przygotowania:

Makaron gotujemy w osolonej wodzie, tak aby był "al dente". Gdy już się ugotuje, wyjmujemy i staramy się nie przelać zimną wodą.
W międzyczasie kroimy boczek w cieniutkie plasterki oraz czosnek w drobne kawałeczki.
Wlewamy na patelnię łyżkę oleju/oliwy, zrumieniamy boczek (nie przypalamy!), dolewamy ok. połowę śmietany oraz posiekany czosnek.
Wszystko przez chwilę dusimy, lecz musimy pamiętać, aby nie dopuścić do wrzenia!
Do pozostałej części śmietany (drugiej połowy) wrzucamy starty ser żółty oraz żółtka.
Mieszamy dokładnie i wrzucamy na patelnię, dolewając majonezu.
Znów czekamy i nie dopuszczamy do wrzenia. Dodajemy wybrane przez nas przyprawy (np. pieprz, sól)
Sos łączymy z makaronem.


SMACZNEGO!

Zdjęcie z google:

Obrazek
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Spaghetti Carbonara

Postprzez Piotrek_S » 6 wrz 2012, o 13:46

Do tego po zjedzeniu obowiązkowo kilka lufek wódeczki :) Przy tej ilości tłuszczu w potrawie jest niemal obowiązkiem wypić coś na trawienie :)
Fajny przepis - na pewno go spróbuję. Kiedyś jadłem carbonare i w smaku jest świetna, natomiast bardzo ciężka dla żołądka :)
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Spaghetti Carbonara

Postprzez Polityk » 6 wrz 2012, o 13:53

Robiłem kiedyś ale jako że boczek dla mnie za tłusty to pokroiłem i dodałem szynki zamiast tego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Polityk

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Papryki:

Re: Spaghetti Carbonara

Postprzez ekiero92 » 6 wrz 2012, o 14:18

Piotrek_S napisał(a):Do tego po zjedzeniu obowiązkowo kilka lufek wódeczki :) Przy tej ilości tłuszczu w potrawie jest niemal obowiązkiem wypić coś na trawienie :)
Fajny przepis - na pewno go spróbuję. Kiedyś jadłem carbonare i w smaku jest świetna, natomiast bardzo ciężka dla żołądka :)

Zgadzam się w 100%, :) Ogólnie to spaghetti jest bardziej dla posmakowania, niż po to aby się nim napchać.
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Spaghetti Carbonara

Postprzez wolek68 » 6 wrz 2012, o 15:04

Carbonara znana jak świat,ja preferuje z szynką wędzoną lub parmeńską.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Spaghetti Carbonara

Postprzez karlos » 6 wrz 2012, o 19:20

Spoko przepis, ale majonez bym z niego wywalił.

Jutro siebie zrobie ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Spaghetti Carbonara

Postprzez Justysia » 6 wrz 2012, o 19:29

Ja robie inaczej tak jak mnie Włosi nauczyli. W tym przepisie często miesza się pół na pół śmietanę kwaśna 18% ze słodką 30%, dodaje się jajka ale niekonieczine. O majonezie nie słyszałam tak jak o wrzucaniu sera do sosu, pewnie ze może być ciekawe. Posypuje parmezanem przed podaniem jak mam a jak nie to ser sobie daruje bo jest zbędny;) Boczek chudy najlepiej tylko wędzony nie gotowany/parzony. Podsmażam boczek a jak się wytopi dodaję czosnek zeby nie zrobił się gorzki.

AA i jeszcze jedno! Najważniejsze- przez smażeniem boczku pierwszym etapem jest przyprawienie śmietany- płaska moze nie cała łyżeczka od herbaty soli, pół łyżeczki pieprzu, wciskane 2 zabki czosnku do kazdego duzego kubka śmietany. Mieszamy o odstawiamy żeby nabrała aromatu. Jest to moim zdaniem klucz sprawy. Spróbujcie sami :D Spagetti uwielbiam ale nie za często...z bardzo prozaicznego powodu ;)
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Spaghetti Carbonara

Postprzez G_R » 6 wrz 2012, o 20:52

Przepis Tessy Capponi na to danie mówi o boczku wędzonym i surowym pół na pół. Smaży się na suche skwarki i wyjmuje. Na tłuszczu smaży się albo cebulę, albo czosnek i po usmażeniu dodaje białego wina do odparowania. Osobno miesza się stary ser ( w oryginale oczywiście parmezan, ja daję suchego z lodówki), jajka i śmietanę i pieprz. Soli nie trzeba z powodu boczku. Na koniec wrzuca się wszystko do dopiero co odcedzonego makaronu i chwilę podgotowuje.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości