Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez V3rtyX » 12 lip 2012, o 14:56

Buffalo wings to jedno z najpopularniejszych dan w juesej i bardzo czesto bary z buffalo wings organizuja konkursy w jedzeniu najostrzejszych skrzydelek.
To danie wystepuje w wersji "with bones" i "boneless". Pierwsze to zwykle skrzydelka a druga to piers z kurczaka pokrojone w plasterki o grubosci 1cm zeby wygladala podobnie do skrzydelek.

Ja osobiscie wole piers z kurczaka od skrzydelek ale jezeli wolicie skrzydelka to mozecie to zrobic wedlug tego przepisu tylko musicie dluzej smazyc.

Skladniki:
-piers z kurczaka
-troche pieprzu cayenne
-sol, pieprz
-maka
-sos z serii Blair's Death. ja uzylem After Death. Moim zdaniem nie ma sensu uzywac ultra Death poniewaz bede zbyt ostre nawet dla zaawansowanego chiliheada.
-olej do smazenia

1.
Kroimy piersi na 1-1.5cm plasterki, przyprawiamy sola i pieprzem. Make mieszamy z pieprzem cayenne(dajecie ile chcecie). Kurczaka dokladnie pokrywamy mieszanka maki i cayenne(jezeli wolicie bardziej chrupiace mieso to mozecie zrobic jajko-maka-jajko-maka ale moim zdaniem to zbedne). Odkladamy na 10 minut do lodowki i nagrzewamy olej(+-5cm oleju powinno wystarczyc). Jak olej bedzie goracy to wrzucamy kurczaka i smazymy az uzyska ladny zloty kolor, jezeli nadal bedzie surowy w srodku mozna zmniejszyc temperature oleju albo smazyc 2 razy: najpierw az uzyska zloty kolor, odstawiamy na 20 minut i znowu smazymy az beda gotowe. Ale w przypadku piersi z kurczaka mieso powinno sie szybko usmazyc wiec wystarczy jedno smazenie.
jezeli robicie skrzydelka albo nawet udka z kurczaka to trzeba smazyc conajmniej 2x dluzej niz piers z kurczaka.
Odsaczamy nadmiar tluszczu na papierze kuchennym, wsadzamy do duzej miski i polewamy sosem(dodajemy tyle zeby po dokladnym wymieszaniu wszystkie skrzydelka byly pokryte sosem z kazdej strony ale nie chcemy tez zeby plywaly w sosie. Moim zdaniem na 10 skrzydelek wystarcza 2-3 lyzki sosu)

Obrazek

UWAGA: death wings moga byc naprawde bardzo ostre ;) wiec wybierzcie odpowiedni Death Sauce jezeli nie chcecie srac ogniem.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez Szynszyl » 12 lip 2012, o 18:33

Hejże hola! Zapomniałeś o jednym z najważniejszych składników - MASŁO, buffalo wings bez masła to nie buffalo! ;)

Ja robię tak:

Ogólnie bardzo ważna jest marynata.
Na marynatę-sos potrzebujemy:
DUŻO masła,
Zmielone chili,
Ostry paprykowy sos (After D. najlepiej tu się sprawdza, ale Pain Is Good też dobry),
Miód,
Opcjonalnie - niekoniecznie: koncentrat pomidorowy (Ja robię bez, a jak już to daje mikro ilość)

Pół kostki masła hop do garnka, rozpuszczamy i zestawiamy ognia. Dodajemy 1/3 do 1/2 (butelki!) Afterka, paprykę i łyżeczkę miodu, można też dać pół łyżeczki koncentratu pomidorowego. Wszystko pięknie mieszamy.
Gotowe już, usmażone na głębokim tłuszczu skrzydełka (12 sztuk mniej więcej) wrzucam do marynaty, dokładnie obtaczam w niej i hop na blasze do nagrzanego piekarnika, na ile nie powiem bo mój piekarnik sam sobie grzeje jak chce. W piekarniku trzymamy około 10 minut aż marynata-sos "wyschnie" i na trwałe połączy się z kurczakiem.

Tak zrobione skrzydełka zawsze podaje z sosem z niebieskiego sera pleśniowego zmiksowanego ze śmietaną.
Nie raz testowane, i nawet nie-chiliheadzi testowali i byli zadowoleni. :)
Wczesniej "Lunetyk"
Szynszyl

NOWY
 
Posty: 16
Images: 17
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 12:56
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez V3rtyX » 12 lip 2012, o 19:51

Maslo zabija ostrosc a tu chodzi o naprawde duzo mocy :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez Psyhe » 12 lip 2012, o 19:53

Nie smażyłem w ten sposób całe wieki teraz sobie to uświadomiłem :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez V3rtyX » 12 lip 2012, o 19:55

Jak bedzie zlot chiliheadow to mozecie zrobic konkurs w jedzeniu wingsow :D
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez 4ndrew » 12 lip 2012, o 19:59

musze kiedys sprrobowac w ten sposob zrobic piers kurczaka , bo jem je codziennie ;] . I zawsze mi ostrosci brakuje , ale to z braku papryk wiec jeszcze troche czasu i costam sie zbierze ;]
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez Polishteam » 12 lip 2012, o 21:28

Szynszyl napisał(a):Hejże hola! Zapomniałeś o jednym z najważniejszych składników - MASŁO, buffalo wings bez masła to nie buffalo! ;)



Bo to najważniejszy składnik :)

Jak dla mnie i nie tylko, buffalo to tylko wings.
Wrzucałem nawet tutaj przepis.
Ale w skrócie:
Skrzydełka + sól 20 minut, potem smażone na grillu lub patelni.
Sos: Masło + nasz ulubiony ostry sos, chwila razem, następnie dodajemy skrzydła, chwilę merdamy i już.

Nie ma co kombinować z marynatami i dodatkowymi składnikami, to wystarczy aby zrobić Buffalo Wings :D

Oczywiście nie neguję innych przepisów, ale dla mnie jest najważniejsza w tym daniu prostota :twisted:
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Death Wings-ekstremalnie ostry kurczak

Postprzez xlukaszox » 12 lip 2012, o 21:30

Zjadłby ja bym dodał do panierki puder z nagiej i wtedy było by pycha :D
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości