Loubya bi Zayt

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Loubya bi Zayt

Postprzez V3rtyX » 6 lip 2012, o 12:06

Skladniki:
-pol kilo fasolki szparagowej
-400g pomidorow z puszki
-1 duza cebula
-od 3 do 10 zabkow czosnku(jezeli ktos nie lubi to daje tylko 3 jezeli ktos kocha czosnek to daje do 10)
-oliwa z oliwek
-sol, pieprz
-pieprz cayenne
(-2 swieze chili typu birds eye albo thai chili)
-woda albo rosol (nie trzeba dodawac jezeli ktos woli miec gesty sos)

Cebule kroimy na male kawalki +-0.5cm, czosnek bardzo drobno siekamy.
Do garnka wlewamy 2-3 lyzki oliwy i smazymy drobno posiekana cebule az sie zeszkli dodajemy czosnek i ewentualnie 2 drobno posiekane chili. Smazymy przez chwile i dodajemy fasole pokrojona w 2cm kawalki. Wszystko dobrze mieszamy, smazymy na malym ogniu przez 10 minut i zalewamy woda albo rosolem(ilosc wody/rosolu zalezy od tego jak gesta ma byc zupa, mozna wcale nie dodawac), przyprawiamy lyzeczka pieprzu, sola i 2 lyzeczkami pieprzu cayenne, dodajemy zblendowane pomidory z puszki(moga byc tez pokrojone w kostke), mozna tez dodac troche soku z cytryny. Gotujemy az fasolka bedzie miekka i powstanie gesty sos(30-45min)

To jest podstawowa wersja tej zupy, jak ktos nie lubi zup moze dodac wiecej fasolki i mniej wody. Mozna tez dodac jakies ziola, marchewke, ziemniaki mozna podawac z ryzem kasza itp. Ja 20 minut przed koncem dodalem szklanke kaszy bulgur i posypalem drobno posiekana pietruszka. Jezeli ktos nie ma pieprzu cayenne to zaden problem poniewaz chili nie jest obowiazkowe w tym daniu ale moim zdaniem ta zupa najlepiej smakuje na ostro :)
Jezeli ktos jest milosnikiem miesa to mozna tez dodac wczesniej ugotowane mieso.

przykladowa fotka z google:
Obrazek
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Loubya bi Zayt

Postprzez Polishteam » 10 lip 2012, o 08:09

Zrobiłem sobie ostatnio i wyszła smaczna, jednak następnym razem jak będę robił, to fasolkę wcześniej chwilę podgotuje, bo mi dopiero zmiękła po godzinie czasu i musiałem dolewać co jakiś czas wodę, bo inaczej sos by mi się przypalił .
Ogólnie dodałem dwie Jalapenki i jak dla mnie była wystarczająco pikantna. Fajna i smaczna potrawa, następnym razem dodam mięso.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Loubya bi Zayt

Postprzez V3rtyX » 10 lip 2012, o 13:29

Fajnie, ze ci smakowalo :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Loubya bi Zayt

Postprzez Psyhe » 11 lip 2012, o 19:19

Po sugestii Polishteam-a zmasakrowałem fasolkę w szybkowarze na pierwszym biegu 5minut :)
Wyszła półmiękka wg. idealnie do tego przepisu ,reszta tak jak było napisane

Po pracy nic mi się nie chce ale przepis jest zajefajnie prosty więc podołałem wyzwaniu :D
Następnym razem też dodam mięso
Obrazek

P.s moja fasolka jest żółta :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Loubya bi Zayt

Postprzez V3rtyX » 11 lip 2012, o 21:31

A jakie mieso planujecie dodac: mielone czy w calosci? :) Moim zdaniem mieso w calosci byloby lepsze ale trzeba je najpierw ugotowac i wody w ktorej sie je ugotowalo mozna uzyc zamiast rosolu.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Loubya bi Zayt

Postprzez pikko » 11 lip 2012, o 21:34

ja bym dodal mielonego w sumie :)
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Loubya bi Zayt

Postprzez V3rtyX » 11 lip 2012, o 21:35

pikko ale ty nie umiesz nawet usmazyc jajecznicy wiec... :D
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Loubya bi Zayt

Postprzez Psyhe » 12 lip 2012, o 17:54

Ja dodałbym mięso z Katoblefasa ! V masz takie tam u siebie ? he he ? ;)

A tak na serio dodałbym mielonego jak w przepisie Szybka Zupa Chili Polishteam-a bo tak mi pasowałoby najlepiej
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości