soczewica z...

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

soczewica z...

Postprzez Justysia » 14 cze 2012, o 20:39

V3rtyX przypomniał mi o czymś rewelacyjnie smacznym, nie mam zdjęcia ale może coś w necie wyszukam
Słuchajcie sprawa jest niesłychanie prosta, pasuje do wszystkiego, roboty max 30min.

To tak-
-szklanka soczewicy
-szklanka ryżu jakiego sobie życzymy lub torebka
-kminek cały
-2 cebule (im więcej tym moim zdaniem lepiej)
- sól

Gotujemy soczewice i ryż (razem czy osobno to już zależy od rodzaju ryżu i przepisu gotowania). Do soczewicy podczas gotowania dodajemy kminek (ja dodaje małą łyżeczkę, jak ktoś nie lubi to może mniej, musi być go lekko czuć). Cebulkę kroimy w kostkę i podsmażamy na maśle lub oleju.
Odcedzamy ryż i soczewicę przez sitko żeby kminek nie wylecial do zlewu :D, dodajemy cebulkę, solimy pieprzymy do smaku. I wuala jak to sic mawia.

Uwielbiam tę mieszaknę do wszystkiego- dlo jajka sadzonego, do sosu mięsnego, do koleta i nawet do samego kefiru i maślanki. Poprostu rewelacja :)

Polecam i smacznego
Foty znaleźć nie mogę...
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: soczewica z...

Postprzez V3rtyX » 14 cze 2012, o 20:46

hehe wiesz, ze to arabskie danie? nazywa sie mjaddara
czasami zamiast ryzu dodaje sie kuskus albo bulgur. no i zamiast kminku kmin :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: soczewica z...

Postprzez Justysia » 14 cze 2012, o 20:47

ano widzisz:) wiedziałam że to coś z tamtych klimatów ale jak się nazywa to nie:P dzięki
Bulgar....hmm...poszukam co to bo nie znam
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: soczewica z...

Postprzez V3rtyX » 14 cze 2012, o 20:52

mjaddara to bardzo stare i tradycyjne danie z bliskiego wschodu(Liban, Syria, Palestyna itp) :)
A kasza bulgur jest podobna do kuskusa.
Tu masz fajna wersje http://www.youtube.com/watch?v=8vaSUwJ2U7w
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:


Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron