Kurczak Habanero

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Kurczak Habanero

Postprzez rlx » 30 maja 2012, o 14:35

Właśnie się dowiedziałem, że na obiad w sobotę przybywa teściowa zaglądnąć pod każdy dywan :mrgreen:
ponieważ lepsza połowa do południa jest na szkoleniach
dostałem zadanie bojowe na przygotowanie obiadu jako, że teściówka nie lubi zbytnio ostrego jedzenia wybór padł
na Kurczaka Habanero :lol:

Do jego przygotowania potrzebujemy:
Składniki:
4 podudzia z kuroka ze skórą i kością
2 czerwone papryki
1 żółta papryka
1 czerwona cebula
3-4 ząbki czosnku
1/2 lub jeśli ktoś lubi 1 habanero
2 łyżeczki słodkiej wędzonej papryki
1 limetka i jedna cytryna (ostatecznie 2 cytryny)
2-3 łyżki białego octu winnego (może być białe wytrawne wino np. Antares nie jest drogie a pasuje idealnie)
2 łyżki sosu Jack Daniels (może być zwykły HP)
duża garść świeżej bazylii
potrzebne będzie
Blender
Patelnia (grilowa)
Brytfanka (żarek)
Piekarnik nagrzany do 200C


Obieramy czerwoną cebulę, wrzucamy ją do blendera razem z czosnkiem i habanero (bez gniazd i pestek) oraz jedną czerwoną paprykę bez gniazd i pestek. 2 łyżki wędzonej papryki w proszku, skórkę otartą z 1 cytryny oraz sok z 1 limetki(cytryny). Wlewamy 3 łyżki białego octu winnego (wina), 2 łyżki sosu Jack Daniels, spore szczypty soli i pieprzu, pęczek bazylii i trochę wody. Zmasakrować na gładko spróbować paluchem i dosolić/ popieprzyć do smaku. Odstawiamy do lodówki niech nieco stężeje.
Udźce myjemy i suszymy nacinamy nożem z obu stron. Doprawiamy solą (morską) i świeżo mielonym pieprzem po obu stronach
1. Rozgrzewamy patelkę (najlepiej grilową) i obsmażamy (najpierw stronę ze skórką żeby się wytopił tłuszcz)
2. W momencie kiedy skórka zacznie się rumienić (3-4 min) odwracamy na drugą stronę i smażymy mniej więcej taki sam czas.
3 .W międzyczasie pozostałe papryki czyścimy i kroimy w dużą nieregularną kostkę (taką akurat na jednego kęsa)
4. Wyciągamy brytfankę lub żarek wlewamy wcześniej przygotowany sos i wkładamy usmażonego kurczaka skórą w górę pozwalamy mu chwilę "odpocząć" i nasiąknąć sosem można podsypać świeżym tymiankiem lub rozmarynem (dodaje dużo smaku)
5. Na tłuszczyku z kurczaka układamy pociachaną paprykę i podsmażamy (tutaj naprawdę przydaje się patelnia grilowa) po obu stronach od
6. Paprykę wkładamy do kurczaka najlepiej pomiędzy kawałki i wrzucamy do nagrzanego piekarnika na środkowy poziom po 10-15min powinien być gotowy
do serwowania.
7. Konsumujemy:D

można podawać z młodymi ziemniaczkami z koperkiem i jakąś prostą sałatką z rukoli i pomidorkami koktajlowymi.
w sobotę w trakcie tworzenia dodam zdjęcia :)
Niech Kapsaicyna będzie z Tobą!!
Avatar użytkownika
rlx

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 maja 2012, o 10:57
Lokalizacja: Obiecana ziemia ŁDZ miastem snów, mam w dowodzie dąbrowe jak umrzeć to tu :)
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kurczak Habanero

Postprzez wlodizw » 30 maja 2012, o 14:39

No jak pół tylko habanki na 4 giry kurzęce to ostrości nic a nic nie będzie. Teściowa będzie uradowana.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Kurczak Habanero

Postprzez Justysia » 30 maja 2012, o 14:41

Marcin (dobrze pamiętam?) dodaj ze 3 minimum ;)) cały obiad będzie dla Ciebie :P
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Kurczak Habanero

Postprzez Oui » 30 maja 2012, o 14:44

Jak dodam 1birds eye'a do sosu na 4 osoby to u mnie w domu płaczą, że im gardła wypala -_- Także to może być i tak wystarczające, ale fakt. Dodaj więcej :d
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: Kurczak Habanero

Postprzez rlx » 30 maja 2012, o 14:48

no powiem wam, że dostaliśmy od kolegi ze stanów paczkę świeżych habanero to we dwójkę mieliśmy łzy w oczach jak dorzuciliśmy jedną całą do kurczaka masala z niedzielnego obiadu :)
Niech Kapsaicyna będzie z Tobą!!
Avatar użytkownika
rlx

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 maja 2012, o 10:57
Lokalizacja: Obiecana ziemia ŁDZ miastem snów, mam w dowodzie dąbrowe jak umrzeć to tu :)
Papryki:

Re: Kurczak Habanero

Postprzez Justysia » 30 maja 2012, o 14:52

Ale Ci fajnie!!! rlx jesteś na chacie czasem?
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Kurczak Habanero

Postprzez rlx » 30 maja 2012, o 14:53

nie:) ale mogę się pojawić
Niech Kapsaicyna będzie z Tobą!!
Avatar użytkownika
rlx

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 maja 2012, o 10:57
Lokalizacja: Obiecana ziemia ŁDZ miastem snów, mam w dowodzie dąbrowe jak umrzeć to tu :)
Papryki:

Re: Kurczak Habanero

Postprzez aldorn » 30 maja 2012, o 19:12

rlx napisał(a):Do jego przygotowania potrzebujemy:
Składniki:
4 podudzia z kuroka ze skórą i kością
2 czerwone papryki
1 żółta papryka

Jak zaczynałem czytać posta to myślałem że to o paprykach Habanero, na taką ilość kuraka to było by tak fajnie nie za mocno ostrawe.
Przepis na pewno przetestuje :)
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Kurczak Habanero

Postprzez rowdy » 31 maja 2012, o 08:57

Ja ostatnio kupiłem w Makro tekie habanero, że ledwo zjadłem doprawionego (jedną papryką) strogonowa ;)
Avatar użytkownika
rowdy

NOWY
 
Posty: 47
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:15
Papryki:

Re: Kurczak Habanero

Postprzez Piotrek_S » 31 maja 2012, o 09:38

rowdy napisał(a):Ja ostatnio kupiłem w Makro tekie habanero, że ledwo zjadłem doprawionego (jedną papryką) strogonowa ;)


Niedługo się przyzwyczaisz i będziesz wsuwał bez zająknięcia takiego strogonowa z 3 albo 4 paprykami :)
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości