Sweet and spicy prawns(w azjatyckim stylu)

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Sweet and spicy prawns(w azjatyckim stylu)

Postprzez V3rtyX » 20 maja 2012, o 10:32

Skladniki:
-duze oczyszczone ugotowane krewetki 100g
-zielona cebulka(ja dodalem dodatkowo jedna mloda czerwona cebulke) x2
-duze zabki czosnku x2
-sos sojowy
-swieze chili najlepiej bird's eye lub inne thai chili. Mozna tez uzyc typowo chinskich odmian jak chao tian jiao.
-slodki sos chili(thai sweet chili sauce)

Czosnek kroimy na male kawalki 3-4mm, cebulke kroimy na kawalki 2-3cm(uzywamy tylko tej bialej czesci), chili kroimy na plasterki grubosci 0.5cm. Na patelni(lub na woku jezeli macie) nagrzewamy olej az bedzie goracy i wrzucamy warzywa i smazymy z 30s czesto mieszajac az czosnek nabierze ladnego koloru, wrzucamy krewetki, smazymy kolejne 30-60s czesto mieszajac(uwazajcie zeby czosnek sie nie spalil), dodajemy troche sosu sojowego(ja dodalem jedna lyzeczke), mieszamyi dodajemy slodki sos chili(ja dalem ze 2 lyzki). Gotujemy +-minute na mniejszym ogniu i gotowe. Warto sprobowac sosu czy nie jest za malo pikantny i czy nie brakuje soli(sos sojowyi sos chili zwykle sa troche slone). Jezeli sos jest za malo ostry dodajemy chili w proszku a jezeli za malo slony to dodajemy sos sojowy.

Nie mam fotki bo juz zjadlem. ale dam fotke z neta
Obrazek
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości