Westlandia

Odmiany należące do Capsicum annuum

Westlandia

Postprzez Syndi » 26 paź 2011, o 21:19

Opis Belfegora - poniżej
west.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Westlandia

Postprzez Belfegor » 27 paź 2011, o 21:47

Owoce hmmm u mnie rosną od 3 cm do 12 cm największe okazy, sporo bardziej mięsiste od cayenne znanych z naszych sklepów. Mocy zapach w końcowej fazie wzrostu podobny do zapachu zielonego bella jeśli chodzi o intensywność, smak także podobny do zielonego bella. Na koniec wzrostu niektóre owoce mogą sie robić czerwone jednak tracą wtedy na smaku osobiście zrywam je zielone i podsuszając robią się czerwoniusie a nasiona nie traca na kiełkowności, krzak dobrze zimuje jeśli daje mu się dobre warunki, bardzo plenna odmiana. z czterech krzaków średnio od czerwca do października zbierałem 4/5 razy owoce mocno pachnące.
Spotkałem się także z owocami nie czerwieniejącymi się w dużej mierze po prostu podsychały już będąc zielone za co im chwała bo zielona lepiej smakuje. Jak nazwa mówi Zielona Ostra Westlandia jest to papryka z odmian zielonych, a czerwienienie się jest tylko cynkiem, że owoc już bardzo dojrzały.
Nie ma co się cackać z czekaniem wystarczy dwa trzy razy powąchać owoce i się wyczuje kiedy zebrać.
U mnie ostatni zbiór owoców przekroczył 400g były to ledwie 22 jagody. Dobrze znosi wysokie temperatury, jak i niskie oraz gwałtowne skoki temperatur. Nie jest rośliną trudną w uprawie dlatego polecam ja początkującym. Krzaki rosną spore u mnie przekraczały 60 cm w zeszłym roku gdy pierwszy raz je sadziłem.
Optymalny termin wysiewu to pierwsza połowa marca do pierwszej połowy kwietnia. Po każdym zbiorze owoców rośliny są wyczerpane bardzo co widać często po liściach i polecam po nawozić intensywniej do momentu zawiązania nowych owoców.
Na jagodach często widać charakterystyczne pęknięcia, ale to głównie u owoców opartych od coś lub w coś wrastających. Bardzo dobrze znosi również ataki szkodników moje maleństwa poradziły sobie z mszycami będąc atakowane czterokrotnie w tym sezonie za każdym razem gdy rozpoczynało się nowe kwitnienie.
Co by tu jeszcze dodać. Idealna do suszenia i tarcia na pieprz. Na surowo także dobra do spożycia z chlebkiem nie polecam za to mrożenia bo rozpływa się później ale jak potrzeba jest to nic się nie stanie.
Nie wymaga dużej przestrzeni jak to piszą w niektórych poradnikach krzak co 50 cm. Wystarcza jej 20-30 cm odstępu w gruncie lub po prostu tyle ile jest między nimi gdy zestawi się dwie doniczki.
Najlepiej reaguje na nawóz z pokrzyw i agrecol do pomidorów i papryk.
Krzaki dosyć dobrze odbijają po niedogodnych warunkach. U mnie odrosły z zaledwie jednego bocznego stożka wzrostu czyli podsumowując były już w stanie tragicznym.

A tu trochę obrazków:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Belfegor
 

Re: Westlandia

Postprzez aldorn » 17 wrz 2012, o 20:32

Ponieważ tu nie ma specjalistów od hodowli chili :P uczę się hodować od Pani z targowiska :P
Oto zwykła Westlandia, normalnych rozmiarów, no przynajmniej u niej:
1850
Ostatnio edytowano 18 wrz 2012, o 06:17 przez aldorn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Westlandia

Postprzez ekiero92 » 17 wrz 2012, o 20:36

Niech ta Pani zgłosi się do konkursu... :D Przykładaj miarkę :)

Odnośnie postu Marcela. Nie wiem do czego to było, ale jeżeli masz zamiar wyciągnąć nasiona od użytkowników forum, tylko dlatego że nabijesz 500 bezsensownych postów, to uwierz mi że ten plan Ci się nie uda.
Sorry za offtop, ale gdzie nie pójdę, to widzę posty tego gościa.
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Westlandia

Postprzez aldorn » 17 wrz 2012, o 20:48

Całkowita długość papryczki bez ogonka 23 cm i kilka mm. Rączka mojej żony na mojej ręce wyglądałaby mniej efektownej :P
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:


Powrót do Capsicum annuum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości