Woda z akwarium do podlewania roślinek

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez 4ndrew » 16 mar 2012, o 10:18

ja tez czesto podlewam roslinki woda z akwarium , akurat mam pyszczaki ktore nie toleruja roslin , i to co bakterie w filtrze rozloza na azotany/azotyny trafia do kwiatków ;) . Akurat bez roslinek w akwarium trzeba czesto podmieniac troche wody zeby stezenie nie wzroslo za bardzo wiec jest czym podlewac ;). Moim zdaniem duzo lepsza taka woda niz odstana kranowka no i mozna ja traktowac jako delikatne nawozenie.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Bartek » 16 mar 2012, o 10:32

Ja podlewam wodą z 240l również z pyszczakami, w akwarium tylko piasek i kamienie, z filtracji to jeden zewnetrzny 4l i jeden wewnetrzny. Z czystym sumieniem moge kazdemu polecic taką wodę :!:
Avatar użytkownika
Bartek

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 maja 2011, o 22:19
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez wolek68 » 16 mar 2012, o 12:50

Chili i kwiaty w domu,od lat tylko woda z akwarium :-)
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez KoloTbg » 6 lut 2013, o 13:13

Woda z akwarium roslinnego typu holenderskiego jest idealna do podlewania roslin.Akwaria tego typu sa bogato nawozone najlepszymi nawozami.Jezeli rosliny ładnie rosną w akarium i są zdrowe to niezastanawiac sie tylko podlewac.Ja od lat podlewam taką woda rosliny mięsożerne i Storczyki z dobrym wynikiem.
Avatar użytkownika
KoloTbg

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Images: 14
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 09:39
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Papryki: Trynidad scorpion,Habanero,Satan strain,Meduza

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez sobol » 6 lut 2013, o 13:26

z tego co mi wiadomo to woda z akwarium nie nadaje się do podlewania roślin jadalnych, ze względu na to czym są karmione rybki. Tak samo jak nie nadają się rybki z akwarium do jedzenia nie zewzględu na to że są nie smaczne tylko właśnie przez aplikowany im pokarm. do tego dochodzi jeszcze nierzadko chemia do uzdatniania wody.
Ale jak ktoś chce to niech sobie podlewa papryczki taką wodą. Tylko potem jak sprzedaje takie papryczki czy nasiona to niech wyraźnie zaznaczy że, krzaczki były podlewane wodą z akwarium
Obrazek
Avatar użytkownika
sobol

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 42
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:10
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez mivanbazmeg » 6 lut 2013, o 16:09

Jak ludzie hodują, jedzą jadalne rośliny akwariowe to co dopiero podlewać inne rosliny. Ryby akwariowe raczej się nie je ponieważ tak jakby zjeść swojego psa, żyjemy w takiej kulturze.
Avatar użytkownika
mivanbazmeg

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 0
Dołączył(a): 15 lut 2012, o 14:43
Lokalizacja: kraków, beskid niski zachodni
Pochwały: 1
Papryki: Habaner maya red, gorgorong yellow

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Shady » 6 lut 2013, o 16:37

Oczywiście, wyłowienie ryby i jej zjedzenie od tak jest trochę dziwne, ale jak pół metrowy cudak pod Twoją nieobecność wyskoczy z akwarium, to co z nim robić? Dla użytkownika innego forum sum 60cm wyskoczył w nocy, z rana wylądował w piekarniku nadziewany marchewką w dresingu i pokryty plasterkami boczku.

Ja tam podlewam wodą z podmiany wszystkie rośliny w domu, a ryby staram się karmić pokarmem naturalnym - dżdżownice, kiełż, krewetki, ochotka i inne mrożonki :)
Avatar użytkownika
Shady

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Images: 0
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ełk
Highscores: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Dziunia87 » 16 wrz 2014, o 12:39

Mam w domu 2 akwaria i nie polecam podlewania roślin taką wodą... Nie z powodu tego co ryby jedzą, a z tego co potym jedzeniu powstaje... Rybie odchody i resztki wsypywanego do akwa pokarmu rozkłada się... to jest raj dla bakterii BEZTLENOWYCH, nie wyłączając Clostridium botulinum !
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez skazany » 2 lis 2014, o 10:28

A nie prawda jest mnóstwo filmików na yt gdzie hydroponika jest z rybkami ja podlewam papryki i pomidory i nic im nie jest
Avatar użytkownika
skazany

NOWY
 
Posty: 16
Images: 13
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 12:09
Lokalizacja: Świdnica
Papryki: Habanero - kiepski start bo zbyt późny

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez ras13 » 2 lis 2014, o 11:11

Ja uważał bym na chemię stosowaną do akwarii , przykładem są na przykład środki do uzdatniania wody. Na etykietach jest napisane by nie stosować do ryb jadalnych. Jeżeli prowadzi się akwarium naturalnie, wszystko jest w porządku. Poza tym taka woda to świetny nawóz bogaty w azot.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Podlewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron