Woda z akwarium do podlewania roślinek

Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez scroller » 16 maja 2011, o 22:43

czy ktoś podlewał już rośliny tego typu woda ...bo zawsze dużo do kibla się wylewa a można by nią podlewać krzaczki ...czekam na wasze opinie w tej kwestii
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Belfegor » 17 maja 2011, o 10:24

Ja taką wodą kwiatki podlewałem nie jednokrotnie i nic nie padło, a rosło zdrowo. W takiej wodzie dużo azotu się znajduje i innych pierdółek. Na paprykach nie testowałem bo niestety dwa lata wcześniej akwarium poszło do likwidacji.
Belfegor
 

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez karlos » 17 maja 2011, o 10:27

Belfegor napisał(a):Ja taką wodą kwiatki podlewałem nie jednokrotnie i nic nie padło, a rosło zdrowo. W takiej wodzie dużo azotu się znajduje i innych pierdółek. Na paprykach nie testowałem bo niestety dwa lata wcześniej akwarium poszło do likwidacji.



Napisz jeszcze w jakiej postaci, bo nie każda forma azotu jest przyswajana przez rośliny


Chodź mocznik jest chyba przyswajalny ...
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez beerciik » 17 maja 2011, o 10:38

mocznik przy udziale wody jest metabolizowany do NH3 [CO(NH2)2 + H2O ------> 2 NH3 + CO2] który przy pomocy bakterii nitryfikacyjnych w glebie w procesie chemosyntezy jest przekształcany do azotanów (III) [bakterie nitrosomans] a następnie azotanów (V) [bakterie nitrobacter] które są przyswajalne przez rośliny :)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Belfegor » 17 maja 2011, o 14:43

w sumie u mnie mocznika w wodzie było mało z powodu filtru biologicznego no i kultur bakterii które wytworzyły się w podłożu którego przez 10 lat nie tknąłem palcem, a mimo to wyglądało pięknie i układnie co prawda jak Akary błękitne zaryły to była zawiesina ale filtry wszystko czyściły i woda jak woda w bardzo dobrym stanie była. A jak woda z akwarium pachnie nie za ładnie jak nam się to wydaje takim mułem jakby to muszę powiedzieć, że jest dobrej jakości :)
Belfegor
 

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez karlos » 17 maja 2011, o 19:42

Belfegor napisał(a):w sumie u mnie mocznika w wodzie było mało z powodu filtru biologicznego no i kultur bakterii które wytworzyły się w podłożu którego przez 10 lat nie tknąłem palcem, a mimo to wyglądało pięknie i układnie co prawda jak Akary błękitne zaryły to była zawiesina ale filtry wszystko czyściły i woda jak woda w bardzo dobrym stanie była. A jak woda z akwarium pachnie nie za ładnie jak nam się to wydaje takim mułem jakby to muszę powiedzieć, że jest dobrej jakości :)



To jakie w twoim przypadku występują składniki odżywcze dla roślin? ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Belfegor » 17 maja 2011, o 19:46

Biolog ze mnie żaden ale powiem tak rozłożone kupki rybek i obumarłe roślinki rozłożone :) no i takie tam inne typu z rozłożonego pokarmu
Belfegor
 

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez karlos » 17 maja 2011, o 20:03

Belfegor napisał(a):Biolog ze mnie żaden ale powiem tak rozłożone kupki rybek i obumarłe roślinki rozłożone :) no i takie tam inne typu z rozłożonego pokarmu



Ok, ale stosowałeś filtry, które oczyszczały wodę z tego co wymieniłeś, prawda?
Skoro wody nie zmieniałeś przez 10lat to nie mogło tam dojść do nagromadzenia nadmiaru pewnych substancji, bo by chyba rybek nie było <chili>


Więc jedyny sens używania tej wody to oszczędność, zamiast wylewać do ścieków, polewamy papryki. Nic więcej :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Belfegor » 17 maja 2011, o 20:41

Czytaj ze zrozumieniem podłoża woda wymieniana była raz na pół roku:) no i ewentualnie po tarle jak sie nie udało
Belfegor
 

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez karlos » 17 maja 2011, o 20:51

Masz racje pisałeś o podłożu. Przez brak interpunkcji u ciebie jakość wszystko mi się zmieszało...


Tak czy siak, autor tematu pyta czy warto, jednoznacznej odpowiedzi nie ma :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Następna strona

Powrót do Podlewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron