zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazdu

zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazdu

Postprzez hanka » 27 kwi 2012, o 18:22

jak w temacie, jadę na ponad tydzień na bałkany i nie wiem co zrobić, żeby mi papryki nie zdechły w tym czasie.
nie mam komu zlecić podlewania.

zdjęłam je z parapetu, żeby słońce ich za mocno nie grzało i co dalej?

macie jakieś sposoby co z tym zrobić? widziałam jakieś misterne konstrukcje z odwróconych butelek, ale pojęcia nie mam czy to działa.
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez aldorn » 27 kwi 2012, o 20:19

Jak twoje roślinki mają już kilka par listków, to możesz je podlać przed samym wyjazdem by miały wodę w podstawce i zostawić na parapecie. Może to i wersja hard, ale ja swoje podlewam nieraz co dwa tygodnie (taki ze mnie hodowca) i te co mają dwa-cztery listki czasami padają, reszta sobie nieźle radzi :)
Tydzień to nie jest tam jakiś długi okres, ale z drugiej strony, może inni poważni hodowcy mają lepsze rady, niż takie podlej i olej a będzie dobrze :)
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez qielbux » 27 kwi 2012, o 20:32

A swoją drogą, podobno przesuszenie roslinek co jakiś czas wzmacnia ich moc, więc może to wyjdzie na dobre :)

Może przemyśl też włożenie donicy w większą osłonkę i nalanie tam wody, żeby roślinka piła sobie od spodu. Ja tak robiłem z innymi ziołami i dało radę
http://camacho.pl Najzajebiściejszy sklep z ostrymi sosami i przyprawami. Słowem - kulinarny orgazm Chilihead'a :D
Avatar użytkownika
qielbux

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Images: 1
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 10:41
Lokalizacja: Wwa
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez Psyhe » 27 kwi 2012, o 20:36

Tydzień to nie tak dużo ,co tydzień podlewam swoje rośliny
Aczkolwiek większe krzaki piją szybciej ,no ja bym pewnie podlał aż zrobi się lekkie bagienko ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez Shady » 27 kwi 2012, o 20:38

Kiedyś w sklepach były do kupienia kule nawadniające, czy coś takiego, nie wiem w jakim stopniu były pomocne i czy jeszcze są. Kiedyś ktoś na sb pisał coś o misce z wodą i sznurku do ziemi, tylko czy woda nie 'zgnije' przez ten czas oraz czy w ogóle utrzyma tą wilgotność czy tam co :P
Avatar użytkownika
Shady

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Images: 0
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ełk
Highscores: 1
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez tomek1491 » 27 kwi 2012, o 20:41

hydrożel. Ja dodaje do 25l mojej mieszanki troche hydrożelu. Kiedys kupilem 0,5 kg tego i ostało mi sie jeszcze
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez Justysia » 27 kwi 2012, o 22:14

dobra a teraz pytanie "działkowe"- jesli papryki rosną w gruncie (bez szklarni, folii) to czy dadzą radę jeśli się je podleje raz na tydzień?...
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez szyszmen » 27 kwi 2012, o 22:15

Można w ogóle hodować papryki bez foli i szklarni większość pisała mi że nie to jak to w końcu jest?
Avatar użytkownika
szyszmen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 134
Images: 103
Dołączył(a): 14 mar 2012, o 10:58
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez G-1 » 27 kwi 2012, o 22:25

Wkładanie doniczek do podstawki z wodą jest głupotą bo ładnie się wtedy przeleją rośliny. Za to Wolek na starym forum pisał o jakimś sposobie z cegłami, które ciągną wodę szczegółow nie pamiętam ale warto tam poszukać.
Na pewno pomogłaby ściółka z keramzytu, zmniejsza odparowywanie wody i nagrzewanie się wierzchniej częsci ziemi, więc i korzenie mają dzieki temu dodatkowe miejsce.

Podlewanie roślin w gruncie raz na tydzień może wystarczyć jak już korzenie dotrą dość głęboko w ziemię. Warto dobrze przekopać ziemie przed wsadzeniem. Możliwe, że jakaś ściółka też by pomogła przedłużyć okres bez podlewania.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: zabezpieczanie roślin przed przesuszeniem podczas wyjazd

Postprzez wolek68 » 28 kwi 2012, o 19:14

Wlewasz wody do wanny,wkładasz cegły (wypalane czerwone) aby woda im sięgała do połowy stawiasz na nich doniczki z paprykami i ciągną sobie z nich wode wedle potrzeby.Aby światła miały troche więcej to wanne wstawiasz pod okno ;)
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Następna strona

Powrót do Podlewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron