Miechunka pomidorowa

Hodujesz pomidory, a może zioła, to jest właściwe miejsce aby się tym podzielić.

Miechunka pomidorowa

Postprzez Syndi » 24 paź 2014, o 19:16

Obrazek
Miechunka pomidorowa – gatunek z rodziny psiankowatych (pomidor skórzasty).
Roślina, podobnie jak inne psiankowate pochodzi z Ameryki Południowej (Meksyk), w Polsce jest uprawiana w sezonie 2014 przez sierra38.
Na obszarze swojego naturalnego występowania jest uprawiana jako warzywo.
Owoc spożywany może być na surowo (bez otoczki ale jest trochę mdły) lub w formie sosu/salsy. Po obraniu ze skórki, owoc jest lepki i trzeba go umyć.
Ma słodko-kwaśny smak. Ja bym określił go jak "pomidor posypany cukrem" ;)
Z miechunki robi się drugą co do "ważności" slasę: "Salsa verde" lub "Peperonatę" - to taka duszona papryka w miechunce lub pomidorach.
tu: viewtopic.php?f=7&t=3655 robiłem sos z tego warzywa.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Miechunka pomidorowa

Postprzez tomaszek » 24 paź 2014, o 20:58

Również w tym roku znalazła się w moim ogródku,bardzo plenna ,do samych przymrozków produkowała coraz smaczniejsze owoce(bo te na początku to kiszka)-no rzecz gustu bo rzeczywiście ma charakterystyczny mdławy posmak ale mi akurat podeszła.Należy ją zbierać jak spadnie z krzaka,najlepiej jeszcze trochę potrzymać przed konsumpcją.Outdoor krzaczki nie za wysokie jakieś 50-60cm.,w tunelu u Sierry widziałem 120-130 może wyższe- może nie ;) .
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Miechunka pomidorowa

Postprzez Scar45 » 30 sty 2015, o 13:43

Ja z kolei zachwyciłem się smakiem owocami rośliny z tej samej rodziny - Miechunką peruwiańską. Bardzo dobrze kiełkują nasiona a roślina dobrze znosi susze. Wprawdzie owoców się JESZCZE nie doczekałem, bo wysiałem wszystko w sierpniu - troszeczkę za późno :D Ale dobrze znoszą zimowanie. Można spokojnie pociąć boczne pędy i wsadzić do szklanki z wodą, dobrze się ukorzeniają.

A tutaj zdjęcie tego owocu :
Obrazek

Ostatniej jesieni masowo dostępne w dyskontach pod nazwą PHYSALIS :D
Avatar użytkownika
Scar45

NOWY
 
Posty: 47
Images: 0
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 01:06
Papryki:

Re: Miechunka pomidorowa

Postprzez jock » 30 kwi 2015, o 23:36

U mnie miechunka pojawiła się jako obowiązkowy składnik sosów po wizycie w kraju Majów. Szkoda, że u nas nie jest dostępna w każdym sklepie <thumbdown>

9252
Pojawiają się pierwsze kwiatki..


9253
W pełni rozwinięte wyglądają tak..


9254
Zawiązywanie się koszyczka na owoc..

9255
W pełni zawiązany koszyczek.

9256


Do miechunki trzeba się przyzwyczaić i jest na prawdę smacznym dodatkiem. Dobrze ją przepędzić na grillu albo w piekarniku przed robieniem czegokolwiek. Polecam spróbować <salut>
Avatar użytkownika
jock

NOWY
 
Posty: 16
Images: 37
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 05:15
Papryki: Ostre :)


Powrót do Inne uprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron