Palmy

Hodujesz pomidory, a może zioła, to jest właściwe miejsce aby się tym podzielić.

Palmy

Postprzez Connor6598 » 12 sie 2014, o 18:47

Jestem ciekaw, czy są na tym forum osoby, które miały do czynienia z hodowlą jakichś mniej lub bardziej egzotycznych gatunków palm? Tematem zainteresowałem się niedawno, jednak zdążyłem się już napalić i zamówiłem parę nasion trachycarpusa fortunei, które na razie są na etapie kiełkowania. A może dopiero teraz ktoś się zainteresuje tematem i zaraz pobiegnie do tesco po kokosa :?: :D
______________________________________________________________________________________________

Mój growlog: viewtopic.php?f=24&t=3761
Avatar użytkownika
Connor6598

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 51
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 13:31
Papryki: Tak.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Palmy

Postprzez kamil1557 » 15 sie 2014, o 15:16

Kokosa nie radzę kupować chyba że na ozdobę na kilka dni . Ta palma nie jest przystosowana do naszego klimatu (także w mieszkaniu).
Avatar użytkownika
kamil1557

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 72
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:04
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Palmy

Postprzez piri-piri » 16 sie 2014, o 06:31

Witam,
kokosa się raczej średnio opłaca kupować, m.in. ze względów na długi okres kiełkowania oraz złe przystosowanie klimatyczne. Ze swojej strony mogę polecić Daktylowca u mnie ma już ok 0,5 m (oczywiście w domu ale w lecie idzie na balkon) ,a nasiona były z owoców.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
piri-piri

NOWY
 
Posty: 11
Images: 5
Dołączył(a): 21 lip 2014, o 12:07
Lokalizacja: Chrzanów
Papryki:

Re: Palmy

Postprzez Naxos » 27 lis 2016, o 17:18

Dzień dobry
Ponieważ jest to mój pierwszy post, pragnę przywitać wszystkich, co niniejszym czynie, ciesząc się jednocześnie iż mogę dołączyć do Waszego grona :)
Jeśli chodzi natomiast o temat palm, poniżej załączam zdjęcie palmy daktylowca, którą udało mi się wyhodować z pestki .... rośnie sobie już drugi rok,
zatem polecam, warto spróbować.

Obrazek
Avatar użytkownika
Naxos

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 lis 2016, o 07:18
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: Palmy

Postprzez ch4 » 28 lis 2016, o 20:31

Witaj Naxos,
Palemka konkretna, phalenopsis także niczego sobie.
Życzę miłego czytania no i zabawy z paprykami, bo to naprawdę bardzo wdzięczne roślinki.

A wracając do palm, to też kiedyś miałem w domu daktylowca oraz coś, co nazywaliśmy palmą królewską.
Jej liście nie były podłużne, lecz pierzaste, coś jak rozpostarta dłoń, tylko znacznie większe.
Nie pamiętam jak brzmiała jej fachowa nazwa, ale z wyglądu była bardzo podobna do Windmill Palm.
Pewnego dnia zaczęły pojawiać się na niej lepkie krople "rosy", zaczęła marnieć i poszła out.
Trochę szkoda, bo kilka ładnych lat wcześniej wysiana była z nasion, które wyglądem przypominały jasno-brązowe ziarenka pieprzu.

Pozdrawiam <salut>
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Palmy

Postprzez Naxos » 29 lis 2016, o 19:29

Dziękuję za miłe słowa i powitanie.
Forum przeglądam od dłuższego czasu, przygotowując się i gromadząc materiały potrzebne do rozpoczęcia sezonu....
materiał siewny już jest ( zakupiony od naszego forumowego Kolegi - tomaszka <thumright> )

Jeśli chodzi o wspomnianą przez Ciebie palmę, być może była to palma Livistona (?) obrazek poniżej.
Palma nie została wyhodowana przeze mnie, fotografia zaczerpnięta z czeluści internetu.

Również pozdrawiam.

Obrazek
Avatar użytkownika
Naxos

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 lis 2016, o 07:18
Lokalizacja: Łódź
Papryki:


Powrót do Inne uprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron