pomidory

Hodujesz pomidory, a może zioła, to jest właściwe miejsce aby się tym podzielić.

Re: pomidory

Postprzez jacu1234567890 » 8 paź 2012, o 18:24

miałem ta odmiane (prawdopodobnie to była ona) co wyczytalem owoce sa poźno i tez tak było. Kumpel ktory mi to dal tak sie tym zachwycał a nic nadzwyczajnego tam nie było
Avatar użytkownika
jacu1234567890

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 14:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: pomidory

Postprzez Sanders » 11 lut 2013, o 20:54

Znalazłam temat dla siebie :) Idzie nowy sezon ,więc czas powoli szykować się do pomidorowych wysiewów... u mnie w tym roku szykuje się trochę ponad 20 odmian różności pomidorowych- małych i dużych.. a to przekrój kolorystyczny i wielkościowy z ubiegłego sezonu ... jakoś nie wyobrażam sobie sosów z własnych papryczek ..bez własnych pomidorków <thumright>
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sanders

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Czitos » 11 lut 2013, o 22:02

Jakies odmiany szczegolnie polecasz? Znaczne roznice smakowe miedzy odmianami?
Avatar użytkownika
Czitos

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Sanders » 11 lut 2013, o 22:18

Zależy czy do gruntu czy pod folię. Ja miałam w gruncie ,więc pod tym kątem patrzyłam na przydatność .

Z koktajlowych polecam truskawkowe i chocolate cherry.
Truskawkowe (małe czerwone lekko podłużne) rosną bez problemu , strasznie słodkie, mięsiste i choroby ich nie brały - jedyny minus - gruba i twarda skórka.
Chocolate cherry - przepyszne , lekko owocowe w smaku , z lekkim kwaskiem - dużo galaretki , cienka skórka. Krzaki zdrowe do końca sezonu - jedyny minus , lubią pękać jak za długo wiszą na krzaku.

Ze zwykłych dużych odmian ,które miałam w ubiegłym roku.
Typ pasta - typowo przecierowy Opalka , w gruncie zdecydowanie plenniejszy i lepiej sobie radzący niż San Marzano.
Carbon był najlepszy z czarnych odmian - ale w folii zdecydowanie lepiej się udaje pod względem plenności , owoce duże , mięsiste i smaczne.
Z żółtych Yellow Brandywine i Arkansas Marvel - nie do pobicia pod względem smaku i zdrowe krzaki.
Z pasiastych - Zielona zebra :)
Avatar użytkownika
Sanders

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Czitos » 12 lut 2013, o 00:44

Dzieki :) A skad najlepiej brac nasionka?
Avatar użytkownika
Czitos

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Robcyk » 12 lut 2013, o 12:16

Sanders a co byś poleciła do uprawy baklonowej w jakiejś sporej doniczce. Miałem Koralika w zeszłym sezonie i nawet dał radę. Ale może znalazłbym miejsce no coś ciekawszego.
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Sanders » 12 lut 2013, o 14:44

Chitos firmy ci nie polecę bo ja od 2 lat biorę udział w akcji wymiany nasion na innym FO i od różnych osób te nasiona mam .
Trochę mi zostało z ubiegłego sezonu z moich zbiorów , muszę podliczyć ile czego mam i chętnie się podzielę:) Dużo tego nie ma ale popróbować można :)

Robcyk do balkonowej od siebie mogę polecić "Konsula" - to jest zwykły pomidor , tylko karłowy - nie koktajlówka. Krzaki mają u mnie w gruncie do 40 cm wysokości ..a co do owoców to 2 sezony temu było tak (te niskie z przodu) :
Obrazek

Oprócz tego z koktajlówek Truskawkowy , tyle,że krzak wysoki i wymaga podpór - a do doniczek wiszących wszelkie Penduliny :
Pendulina Orange , Tumbling Tom Yellow. Na balkonach też dobrze sobie radzi Vilma bo jest raczej niska jak na koktajlówkę :)
Avatar użytkownika
Sanders

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Czikens » 12 lut 2013, o 15:34

Sanders napisał(a):Chitos firmy ci nie polecę bo ja od 2 lat biorę udział w akcji wymiany nasion na innym FO i od różnych osób te nasiona mam .
Trochę mi zostało z ubiegłego sezonu z moich zbiorów , muszę podliczyć ile czego mam i chętnie się podzielę:) Dużo tego nie ma ale popróbować można :)


Sanders. Możesz podać link do forum na którym udzielasz się w sprawie pomidorów?
Avatar użytkownika
Czikens

NOWY
 
Posty: 27
Images: 20
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 15:10
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Piotrek_S » 12 lut 2013, o 15:43

podejrzewam że to:

http://forumogrodnicze.info/

Zgadłem :) ? tam sporo o pomidorach jest ;)
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: pomidory

Postprzez Sanders » 12 lut 2013, o 16:31

Tak jest :) Z udzielaniem się ciężko bo jeszcze nie dysponuję taką wiedzą jak niektórzy fachowcy tam :)
Ale dużo czytam i pytam .. dzięki forumowiczom z tego forum miałam okazję wiele nowych odmian poznać i na własnych kubkach smakowych wypróbować :)
Avatar użytkownika
Sanders

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne uprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości