chmiel

Hodujesz pomidory, a może zioła, to jest właściwe miejsce aby się tym podzielić.

chmiel

Postprzez czlapik » 30 sie 2013, o 20:49

Siemanko. Chciałbym w przyszłym sezonie posadzić parę odmian chmielu. Chmiel posłuży do produkcji piwa. Ktoś uprawiał, jakieś doświadczenia? To co zerwałem wczoraj - chmiel dziki, który rósł przy wejściu do lasu. Póki co robię herbatkę i oceniam smak oraz aromat :mrgreen:

4263

Zerwałem ok. 200g do testów ale było tego bardzo dużo. Z tego co czytałem, chmiel dziki nie bardzo nadaje się do chmielenia brzeczki ze względu na posiadanie nasion (możliwe), nieznajomość wartości alfa kwasów, słaby aromat.

Jak macie jakieś doświadczenie w uprawie to piszcie
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: chmiel

Postprzez ras13 » 30 sie 2013, o 20:51

Swego czasu na wiosnę wpadło mi to samo do głowy, jednak po przeczytaniu paru artykułów doszedłem do wniosku, że jednak lepiej kupić dobry sprawdzony chmiel. Chociaż bardzo atrakcyjnie wygląda takie pnącze.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: chmiel

Postprzez Sanders » 30 sie 2013, o 21:52

Posiadam ..nie polecam.. w krótkim czasie bez kontroli opanowuje wszystko - płoty,ściany,dachy,drzewa,krzewy i rośnie jak chce... zajęło pół sadu (lata zaniedbania)
Nie wiem jaką mam odmianę , ale na pewno 'piwną' sadził je mój pradziadek, dosadzał dziadek - robili z tego domowe trunki. Aktualnie w sezonie sama zużywam ok. 2kg - robię z nich płukanki do włosów... reszta dogorywa na krzakach , ewentualnie zrywam i wyrzucam na kompostownik :) W tym roku jednak kilka tematów natchnęło mnie do kombinatoryki i kto wie ..może coś się z tego wykluje :)
Avatar użytkownika
Sanders

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Papryki:

Re: chmiel

Postprzez Pi0tR » 3 cze 2017, o 14:17

z racji tego ze zaczalem budowac instalacje HERMS, posadzilem w tym roku kilka odmian niestety nie wszystkie przetrwaly transport

Obrazek
"Patrz na orła w koronie, mógł być cały czerwony
Jakby w połowie napełnił się krwią traconą przez naszych
Ciągle biały i dumny niech mocniej wbija te szpony."
Avatar użytkownika
Pi0tR

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 47
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 13:16
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Re: chmiel

Postprzez Leif » 4 cze 2017, o 06:31

Pi0tR napisał(a):z racji tego ze zaczalem budowac instalacje HERMS, posadzilem w tym roku kilka odmian
Fajnie :) Wrzuć czasem do growloga jakąś fotkę jak Ci rośnie chmiel, albo jakiś osobny growlog w którym będzie coś więcej o twoim piwowarstwie, bo temat bardzo interesujący.
Powodzenia Pi0tRze! <salut>
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: chmiel

Postprzez Pi0tR » 4 cze 2017, o 13:23

Leif napisał(a):
Pi0tR napisał(a):z racji tego ze zaczalem budowac instalacje HERMS, posadzilem w tym roku kilka odmian
Fajnie :) Wrzuć czasem do growloga jakąś fotkę jak Ci rośnie chmiel, albo jakiś osobny growlog w którym będzie coś więcej o twoim piwowarstwie, bo temat bardzo interesujący.
Powodzenia Pi0tRze! <salut>



cos na wzor "vlogow" bedzie sie pojawiac na pewno zarowno z budowy krok po kroku jak i z warzenia, bede informowal co i jak
"Patrz na orła w koronie, mógł być cały czerwony
Jakby w połowie napełnił się krwią traconą przez naszych
Ciągle biały i dumny niech mocniej wbija te szpony."
Avatar użytkownika
Pi0tR

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 47
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 13:16
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Re: chmiel

Postprzez Leif » 4 cze 2017, o 14:54

Pi0tR napisał(a):
Leif napisał(a):
Pi0tR napisał(a):z racji tego ze zaczalem budowac instalacje HERMS, posadzilem w tym roku kilka odmian
Fajnie :) Wrzuć czasem do growloga jakąś fotkę jak Ci rośnie chmiel, albo jakiś osobny growlog w którym będzie coś więcej o twoim piwowarstwie, bo temat bardzo interesujący.
Powodzenia Pi0tRze! <salut>



cos na wzor "vlogow" bedzie sie pojawiac na pewno zarowno z budowy krok po kroku jak i z warzenia, bede informowal co i jak

Super! To czekam z niecierpliwością! :D
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: chmiel

Postprzez Cliff Karton » 7 cze 2017, o 15:50

Też będę śledził :D

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Cliff Karton

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 161
Images: 0
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 15:20
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Pochwały: 2
Papryki: NN- 2015


Powrót do Inne uprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron