Rośliny "przyprawowe", jadalne

Hodujesz pomidory, a może zioła, to jest właściwe miejsce aby się tym podzielić.

Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez Justysia » 15 kwi 2012, o 11:15

Ostatnio myśle nad tym, żeby powiększyć domową hodowlę o inne rośliny jadalne poza typowymi ziołami kuchni śródziemnomorskiej. Miechunkę już posiałam, trawę cytrynową mam z tyłu głowy ale brak decyzji żeby ruszyć się do OBI po nasiona. Szukam teraz Pandanus amaryllifolius. Jeśli macie w domu/ogródku coś ciekawego napiszcie w chwili wolnej :)
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez V3rtyX » 15 kwi 2012, o 11:16

To zalezy jaka kuchnie lubisz. jest w chu... przypraw :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez Justysia » 15 kwi 2012, o 11:17

to pisz co Ci w głowie siedzi:) chodzi mi bardziej o to czy coś macie w domu i hodujecie
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez V3rtyX » 15 kwi 2012, o 11:20

ja mam tajska bazylie. smakuje calkowicie inaczej niz zwykla i jest jedna z podstwowych przypraw tajskiej kuchni(tak jak trawa cytrynowa ;) ).

Przypraw to ja moge ci wymienic conajmniej 100 :D powiedz chociaz z jakiego kontynentu.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez Justysia » 15 kwi 2012, o 11:25

aż tyle masz w doniczkach? Wiesz kwestia taka, że pewnie u ciebie jest łatwiej dostać coś oryginalnego (nasiona, sadzonki) niż u nas. Jakby ktoś napisał- hej Justyna w Wólce Małej mam Curry to co innego. Zawsze można się wymienić, odkupić itd. Taki bank tylko czegoś innego niż chili :)
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez V3rtyX » 15 kwi 2012, o 11:29

nie, ja nie sadze przypraw bo wszystko moge kupic w sklepie i dobrej jakosci ;) nie oplaca mi sie. Dla jaj posadzilem tajska bazylie. Czasami kupuje nasiona roznych dziwnych roslin na kielki.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez Justysia » 15 kwi 2012, o 11:41

rozumiem, dlatego chodzi mi o to co można hodować w domu i czy ktoś coś ma ciekawego. Ostatnio myślałam o stewii która zastępuje cukier
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez Poms » 15 kwi 2012, o 17:34

Może to i nie przyprawa, ale myślę o posianiu synsepalu słodkiego. Rośnie strasznie powoli podobno, ale zawsze chciałem tego posmakować. Sporo ziółek można kupić po sklepach i potem hodować dalej. Cząber i czosnek niedźwiedzi są dobre do kuchni włoskiej.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez miziol » 15 kwi 2012, o 18:10

Właśnie napisałem przez telefon w tym temacie o synsepalu ale się coś zrąbało i się nie wysłało :/ . Na allegro sa nasiona stewii + nasiona synsepalu.

EDIT Teraz weszłem na allegro i nie ma razem nasion stewii i synsepalu
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Rośliny "przyprawowe", jadalne

Postprzez Poms » 15 kwi 2012, o 18:30

Synsepal jest po 2zł za nasionko. Stewia też jest, nie ma problemu z nią. Chyba zamówię synsepala
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Następna strona

Powrót do Inne uprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości