awokado (smaczliwka)

Hodujesz pomidory, a może zioła, to jest właściwe miejsce aby się tym podzielić.

Re: awokado (smaczliwka)

Postprzez CATALAYA » 31 sty 2017, o 06:12

Ciapek23 napisał(a):Wiem wiem, chodzi o sama satysfakcje :)


Otóż to <thumright>

W związku z tym, że to jest moja pierwsza próba nie wypowiem się wogóle. Kubek z wodą i nasionkiem trafiły do growboxa póki mam jeszcze trochę wolnego miejsca.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: awokado (smaczliwka)

Postprzez remixxx » 21 lut 2017, o 15:07

Dołożę swoje 3 grosze. Mam 2 roślinki już chyba 2 lata. Powiem że z uprawą nie jest lekko, bo bardzo wrażliwa na przesuszenia (schną liście od końców -bardzo popularna przypadłość), zmiany lokalizacji itp. Nawet mimo świadomości, że lubi mokro to nie udało mi się już po raz kolejny uniknąć usychania (moim zdaniem - wbrew temu co można znaleźć w necie - na usychanie ma wpływ też coś więcej niż tylko przesuszenie). Eksperymentalne cięcie nie przyniosło rozgałęzienia - nadal jeden "patyk", tylko bardziej krzywy. :( Korzeń palowy - chyba faktycznie potrzebna będzie z czasem bardzo głęboka doniczka (na boki mało korzeni odchodzi). No ale nie poddaję się.
Odmiana chyba inna niż ta na zdjęciu w tym wątku...

Ciekawostka: jeden egz. wyhodowała teściowa (jej już padły, a mój się jeszcze trzyma:) ), a drugi sam wyrósł na moim kompoście (świeżym)!
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: awokado (smaczliwka)

Postprzez misi3k » 10 kwi 2017, o 10:15

awokado można również stosować w kosmetyce: [Spam! Spam! Spam! Lovely spam!]
Avatar użytkownika
misi3k

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 10:11
Papryki:

Re: awokado (smaczliwka)

Postprzez CATALAYA » 10 kwi 2017, o 12:09

Hehehe :D
Mr. Ed czujny jak zwykle. Ech to młode pokolenie spamerów i reklamiarzy, żadnej finezji.
Ja temat awokado zamykam bo mi nawet nie chciało wykiełkować. Za to Ananas jeszcze się trzyma.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: awokado (smaczliwka)

Postprzez sebek3939 » 11 maja 2017, o 07:07

Mogę dodać od siebie że nie każda pestka puści korzeń, u mnie zaczęło coś się dziać dopiero przy trzecim podejściu. Najlepiej potrzymac w wodzie aż puści korzeń na jakieś 5cm i dp ziemi dobrze przepuszczalnej.

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
sebek3939

NOWY
 
Posty: 32
Images: 39
Dołączył(a): 7 maja 2017, o 18:31
Papryki: zabójczo ostre

Poprzednia strona

Powrót do Inne uprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości