Islay

Chcesz wyjechać, a nie wiesz gdzie? Byłeś i chcesz się pochwalić... To właśnie ten dział jest od tego.

Islay

Postprzez Mr. Ed » 4 paź 2013, o 21:20

Pozwolę sobie pokazać miejsce poza przetartymi szlakami.

Islay! Wyspa na zachodnim wybrzeżu Szkocji. 600 kilometrów kwadratowych, 3000 mieszkańców, niezliczone stada owiec, krów, jeleni, królików... oraz 8 gorzelni produkujących najlepszą whisky na świecie (i nie mam tu na myśli cytatu z Vabanku 8-)) Pastelowa przyroda, dookoła morze, życzliwi ludzie: miejsce, gdzie się chce wracać.

Główna ulica głównego miasta na wyspie: Bowmore. Kościół okrągły, żeby diabeł się po kątach nie chował.
4632

Port na h-Abhainne (Portnahaven) na zachodnim wybrzeżu.
4633

Interior wyspy:
4631

Torfowiska i klify na półwyspie Oa:
4634
4639

Zatoka Loch Gruinart. Podczas odpływu można chyba przejść suchą nogą... ale może to być bardzo niebezpieczne, jeśli kogoś złapie przypływ.
4635

Moo.
4637

Kildalton Cross - celtycki krzyż z VIII wieku n.e.
4636

Przydrożna kawiarnia :D Lokalny farmer zostawia przy stole lodówkę z ciastem (pysznym, własnej roboty) i zimnym mlekiem, termos z gorącą wodą, kawę rozpuszczalną i herbatę w torebkach, talerze, kubki i sztućce. Oraz do niczego nie przymocowaną skarbonkę. Można się poczęstować i zapłacić.
4638

Oczywiście nie mogę pominąć moich ulubionych gorzelni :D

Kultowy Ardbeg:
4640

Wielkie destylacyjne kotły miedziane w Caol Ila. Tak tradycyjnie wytwarza się whisky słodową w ponad 100 destylarniach północnej Szkocji:
4641

A tutaj coś, czego się nie spodziewałem. W Bridgend, dawnej stolicy Islay, w osłoniętej przed wiatrami niecce znajdują się komunalne ogrody założone bodaj w XVII wieku, dostarczające lokalnie warzyw, owoców itp. Można zwiedzić, kupić warzywa. Wlazłem do foliaka i...
4642

Oczywiście nie jest to super-ostra chiliheadowa kolekcja, ale opiekun ogrodów wyhodował bardzo ładne krzaczki jalapeno, Hungarian Wax, poblano, jakichś odmian słodkich i noname...

Jeśli kogoś zainteresowałem, w miarę możliwości odpowiem chętnie na pytania.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Islay

Postprzez GERTRUDA » 2 gru 2019, o 22:53

Moje klimaty , kurczę muszę uciułać i pojechać.. Cel na 2020
GERTRUDA

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 61
Images: 3
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 11:47
Pochwały: 1
Papryki: Wszystkie chilli jakich nasiona uda mi się zdobyć


Powrót do Wyjazdy, podróże, wakacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron