Bułgaria.

Chcesz wyjechać, a nie wiesz gdzie? Byłeś i chcesz się pochwalić... To właśnie ten dział jest od tego.

Bułgaria.

Postprzez pablo » 15 lut 2013, o 19:48

Witam. Mam pytanko. Był ktoś z Was może w Bułgarii ponieważ planuje wybrać się tam na wakacje na tydzień. MAcie może coś godnego polecenia? Lepiej samochodem czy może wykupić wycieczkę? Jak z cenami i ogólnie klimat? Dzięki
Avatar użytkownika
pablo

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 4 wrz 2011, o 00:23
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bułgaria.

Postprzez Czitos » 15 lut 2013, o 20:58

Byłem parę lat temu. Poleciłbym Złote Piaski i to centrum. Wszędzie indziej jest lekki syfek. Bułgarzy jeszcze nie dorośli do robienia biznesów. Częściej niż w bogatszych krajach zdarzają się kradzieże, spóźnienia autobusów to raczej normalka. Samochodem nie radzę, lepiej polecieć. Nie będzie dużo drożej w przypadku tanich lotów, a ominie się całą mękę podróży, ewentualne stanie przed przejściem przy przekraczaniu granic. Jechałem autokarem - 36h w jedną stronę, bo na którejś granicy komuś coś nie pasowało.

Było tanio, nawet bardzo. Coca-cola w pierwszym sklepie od plaży, 2L za 5-6zł chyba - zimna. Cen w knajpkach i restauracjach nie pamiętam, ale było tanio. Teraz pewnie jest drożej. Klimat - rezydentka mówiła, że z końcówką sierpnia zaczyna się robić zimno i wietrznie. Poza tym, jest ciepło.
Avatar użytkownika
Czitos

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Bułgaria.

Postprzez wolek68 » 19 lut 2013, o 12:28

Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Bułgaria.

Postprzez marcys193 » 14 kwi 2013, o 11:30

Byłem w zeszłym roku w sierpniu w Słonecznym Brzegu, i szczerze jedna pewna rzecz to pogoda:) ale ogólnie nie za czysto, i za dużo naganiaczy. Jechałem samochodem jakieś 17 h, podróż wyszła mnie taniej niż lot, bo samoloty lataja tylko do Burgas, i cena w granicach 1000 zł w obie strony, a jechałem z "rodziną".

Duży plus to cena alkoholi, śmieszne tanie:P 2L piwo kosztowało w granicach 5 zł, 1 L Grand's 27 zł :) jedzenie też dobre, drogi jest za to nabiał, reszta w granicach polskich cen może troszkę taniej.

Podsumowując, szybko tam nie wrócę dla mnie za duży tłok na plaży, płatne leżaki i parasole, nie za czyste morze, za dużo naciągaczy, nie można deptakiem spokojnie przejść bo zapraszają tu i tam...
Avatar użytkownika
marcys193

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 106
Images: 6
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 12:30
Papryki: Bulgarian Carrot, Fatalii, Habanero Red i White, Jalapeno Purple, Lemon Drop

Re: Bułgaria.

Postprzez Saphire » 13 maja 2013, o 23:02

Słoneczny Brzeg to typowy kurort. Wiele barów, sklepów, restauracji i klubów. Miłośnicy życia nocnego na pewno będą zadowoleni. W samej miejscowości nie ma żadnych zabytków, ale w sąsiednim Nessebarze naprawdę jest co oglądać.

Miłych wakacji ;)
Avatar użytkownika
Saphire

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 23:01
Papryki:

Re: Bułgaria.

Postprzez Euzebio30 » 16 maja 2013, o 11:03

pablo napisał(a):Witam. Mam pytanko. Był ktoś z Was może w Bułgarii ponieważ planuje wybrać się tam na wakacje na tydzień. MAcie może coś godnego polecenia? Lepiej samochodem czy może wykupić wycieczkę? Jak z cenami i ogólnie klimat? Dzięki


Ja przejechałem autem pół Bułgarii odwiedzająć większe i mniejsze miejscowośći. Tanie noclegi, tanie jedzenie i alkohol. Dodatkowym atutem był fakt, że kumpel z którym jechałem gadał po rosyjsku, także nigdy nie zabłądziliśmy i trafialiśmy na fajne kluby i miejscówy. Jeśli jestem singlem, to Bułgaria to raj dla facetów, takiego nagromadzenia pięknych lasek na km2 w życiu nie spotkałem, kelnerki, sklepikarki a wszystkie jak modelki i do tego otwarte i sympatyczne. Gorąco polecam
Avatar użytkownika
Euzebio30

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 maja 2013, o 11:02
Papryki:

Re: Bułgaria.

Postprzez Psyhe » 16 maja 2013, o 11:05

No No ! :D normalnie jak to przeczytałem to jestem w lekkim szoku :D
Jakiś raj opisałeś chyba cza tam jechać :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Bułgaria.

Postprzez Glixi » 2 lip 2013, o 22:22

podepnę się. w zeszłym roku byłem w Bułgarii, w tym też wybieram się w połowie sierpnia
Pogoda pewna, ceny aż śmieszne, korzystam z biura podróży i opcji all inclusive (a jestem studentem ;p) dużo Polaków i przede wszystkim pięknych Polek. Raj na ziemii :)


Kotły parowe i wodne pod wynajem do zamówienia tutaj: http://www.wynajemkotlowni.pl/
Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 16:28 przez Glixi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Glixi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 23:04
Papryki:

Re: Bułgaria.

Postprzez Brindix » 8 lip 2013, o 19:34

Euzebio30 napisał(a):
pablo napisał(a):Witam. Mam pytanko. Był ktoś z Was może w Bułgarii ponieważ planuje wybrać się tam na wakacje na tydzień. MAcie może coś godnego polecenia? Lepiej samochodem czy może wykupić wycieczkę? Jak z cenami i ogólnie klimat? Dzięki


Ja przejechałem autem pół Bułgarii odwiedzająć większe i mniejsze miejscowośći. Tanie noclegi, tanie jedzenie i alkohol. Dodatkowym atutem był fakt, że kumpel z którym jechałem gadał po rosyjsku, także nigdy nie zabłądziliśmy i trafialiśmy na fajne kluby i miejscówy. Jeśli jestem singlem, to Bułgaria to raj dla facetów, takiego nagromadzenia pięknych lasek na km2 w życiu nie spotkałem, kelnerki, sklepikarki a wszystkie jak modelki i do tego otwarte i sympatyczne. Gorąco polecam


I wszystkie mówią po rosyjsku :D Jeżeli mówisz prawdę, to może się powinienem tam wybrać... Poważnie się nad tym zastanowię :)


Ostatnio zainwestowałem w siebie i zrobiłem sobie wybielanie zębów kraków.
Ostatnio edytowano 27 sie 2013, o 13:43 przez Brindix, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Brindix

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 16:24
Papryki:

Re: Bułgaria.

Postprzez Kondor » 8 lip 2013, o 20:56

Jesteś pewny, że mówią po rosyjsku? Z tego co wiem, to bułgarski jest podobny w wymowie i pisowni, ale językiem rosyjskim nie jest
Avatar użytkownika
Kondor

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 19:36
Papryki:

Następna strona

Powrót do Wyjazdy, podróże, wakacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości