Chili Party

Chcesz wyjechać, a nie wiesz gdzie? Byłeś i chcesz się pochwalić... To właśnie ten dział jest od tego.

Chili Party

Postprzez wolek68 » 30 wrz 2012, o 17:24

Za tydzień 5.09.2012 robie w Koszalinie wieczór z chili.Moja kumpela ma pub "Centrala Artystyczna" gdzie bywam czesto na piwku Regionalnym i robi super wieczory typu "Potyczki Kulinarne" gdzie jestem zawsze sędzią kulinarnym.
Tak więc pare potyczek juz było i z moją kuchnią chinduską którą uwielbiam. :)
Nadzszedł czas abym wkońcu pokazał tu ludziom co mnie pasjonuje i czym jest Świat Chili!
Tak wiec w piątek robie swój wieczór w "Centrali Artysycznej"
Papryki na żywo,sosy,Kuchnia chinduska ,tajska,meksykańska.Pokaż slajdów,fimów itp.
Mam w głowie wiele tematów które chciałbym zrobić,ale jak wy to widzicie i co zproponować ludzią którzy prezyjdą?
Co im przedstawić z Świata Chili?
Propozycje :) mile widziane i jeżeli ktos tu blisko mieszka to zapraszam na impreze!
Ostatnio edytowano 1 paź 2012, o 20:45 przez wolek68, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Chili Party

Postprzez tomek1491 » 30 wrz 2012, o 17:26

Z chęcią bym wpadł ale zaczynam studia :/

Co do propozycji. Można zrobić skale ostrości do degustacji :D Pokrojone kawalki papryczek od tych z najmniejsza liczba SHU do tych z najwieksza. Będą mogli ludzie sie "spróbować"
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez wolek68 » 30 wrz 2012, o 17:29

To już mam w temacie.Ale będe miał mikrofon i slajdy bede tesz puszcał tak wiec musze troche ponawijać tekstu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez Poms » 1 paź 2012, o 12:00

Wykop z działki jakąś paprykę z owocami, jeśli masz. Możesz napomknąć coś o wpływie na zdrowie i samopoczucie.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez wolek68 » 1 paź 2012, o 13:02

Mam krzaki w wiaderkach więc z 2 przywioze.

-- 1 paź 2012, o 21:46 --

http://www.facebook.com/home.php#!/even ... 141229455/
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez ekiero92 » 2 paź 2012, o 23:31

Postaraj się to przede wszystkim nagrać i wrzucić na chilihead. Oczywiście nie musisz wrzucać całości, ale np. najciekawsze momenty. Chętnie zobaczymy jak ludzie poradzą sobie z paprykami no i jak Ci poszło :)

Możesz np. podczas swojej wypowiedzi przedstawić mapkę, która ukaże różne lokalizacje, w których uprawia się daną odmianę (w skrócie aby nie zanudzać).

Możesz również napomnieć o rekordach ostrości (tych oficjalnych jak i nieoficjalnych) z tym, że zamiast jedynie teorii mógłbyś np. poczęstować każdego sosem tabasco po czym przyrównałbyś jego ostrość do najostrzejszych (wiesz o co chodzi... sos tabasco ma tyle i tyle SHU , teraz spróbujcie sobie wyobrazić że papryka X ma 1mln)

Warto też napomnieć o tym, że istnieje możliwość skrzyżowania papryk (zachęcając np. do wyhodowania własnej odmiany).
Czy to się komuś uda to już nieistotne, ważne aby zachęcić.
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez wolek68 » 5 paź 2012, o 14:50

No może ktos i przy okazji mi jakieś fotki zrobi ja postaram się porobić jak ktoś chętny będzie chciał spróbować co nie co :)
Tak wię zapewne będzie ostro.
http://ekoszalin.pl/index.php/kulturaca ... 1f518efcb6
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez V3rtyX » 5 paź 2012, o 14:52

Opowiedzo o skali scoville, najostrzejszych paprykach. Mozesz tez obalic popularne mity o chili.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez wolek68 » 6 paź 2012, o 13:01

Chili Party wypadły super!
Byli śmiałkowie co chcieli odrazu po całym Trinidad Scoprpion Moruga,ale po prezentacji zacząłem stopniować chili w góre i już tak wesoło nie było.
Tak więc Bhut Jolokie I Trinidada odważyli się jedynie po plasterku i mieli pozamiatane :D
Sosiki moje bardzo przypadły do gustu i 15 sztuk odsprzedałem i już mam zamówienia na następne.
Myśle że pare osób przybędzie na forum po tej imprezie bo zaciekawiło ich to i oczywiście odesłałem ich do naszej stronki.
Galeria z Chili Party do obejrzenia pod adresem:

https://picasaweb.google.com/1152296683 ... hiliParty#

foto 016 (Średni).jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Chili Party

Postprzez V3rtyX » 6 paź 2012, o 13:16

<thumright> <thumright> <thumright> Oby bylo wiecej takich chili party! :) Trzeba pokazac ludziom, ze vifon i tabasco to nie caly swiat chili :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Następna strona

Powrót do Wyjazdy, podróże, wakacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron