Zapraszam do Barcelony

Chcesz wyjechać, a nie wiesz gdzie? Byłeś i chcesz się pochwalić... To właśnie ten dział jest od tego.

Zapraszam do Barcelony

Postprzez Sargento Garcia » 13 maja 2011, o 21:31

Ober Admin - dzięki za pomoc <salut>


Chciałbym Was zachęcić do odwiedzenia Barcelony – miasta w którym każdy znajdzie cos dla siebie. Poniżej wklejam kilka fotek które podzieliłem na kilka grup. Oczywiście jest to tylko malutka garść tego co zrobiłem (łącznie „strzeliłem” ok 5000 zdjęć z czego zachowałem 1500).
Nie są to oczywiście wszystkie miejsca które tam odwiedziliśmy – i tak umieszczę ok 100 miniatur. Z tego czego nie przedstawiam polecam m.in. ZOO, miasteczko hiszpańskie, akwarium.
Przed wyjazdem proponuje jednak poczytać trochę przewodników, bo kilka rzeczy jest zupełnie inna niż u nas. Przykładem jst zakup herbaty – nie dostaniecie jej prawie nigdzie, a już na pewno nie w sklepach, marketach czy innych Tesco. Hiszpanie je nie piją, więc nawet w restauracji czasami jej nie serwują. Podobnie jest z papierosami: można je kupić tylko w sklepikach TABASCO i nigdzie więcej.
Kolejna ciekawostka to zimne napoje. Puszka 0,33 napoju gazowanego z pułki kosztowała ok 30 centów, ale z lodówki/automatu (stojącego przed wejściem do sklepu ) już 2,5 EURO!!! Dlaczego: BO ZIMNE :o)))

Lotnisko w Barcelonie
Obrazek

Widok z okna naszego mieszkania. Z tego miejsc do La Rambla mieliśmy ok 300 metrów, więc można powiedzieć, ze mieszkaliśmy w centrum
Obrazek Obrazek

Zdjęcie zrobione na ulicy około godz. 21:30 niuedaleko naszego mieszkania
Obrazek

Targ spożywczy przy głównej ulicy turystycznej Barcelony La Rambla (podobno największe targowisko w mieście)
Obrazek Obrazek


I sama La Rambla
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wspominałem już w jednym z tematów, ze robiłem zdjęcia murzynom handlującym podrobionymi towarami: oto fotka Obrazek


Jak tylko jeden krzyknie POLICJA to chwytają te prześcieradła i razem z towarem znikają w wąskich uliczkach. Często widziałem wcześniej jak biegli z takimi tobołkami przez miasto – nie wiedziałem wtedy dlaczego.

Spodnie tego jegomościa wyglądały jakby było zrobione z folii aluminiowej – fotka tego niestety nie oddaje w całości
Obrazek


Pomnik Kolumba
Obrazek


Szliśmy sobie ulica i nagle mija nas kobieta a za chwile facet: Obrazek
jak widać było mu tak gorąco, ze popylał nago. Laska tez była tak „ubrana” ale nie zdążyłem jej strzelić fotki, bo zginęła w tłumie. Zwróćcie uwagę, że ludzie prawie w ogóle nie reagują na tego golasa

Wizyta w wiosce olimpijskiej zbudowanej na igrzyska olimpijskie w 1992
Obrazek Obrazek Obrazek
Dodam tylko, że takie tłumy były na plaży przez cały dzień


Będąc w Barcelonie nie można oczywiście nie wdepnąć na stadion FC Barcelona  - jak widać na kilku fotkach: NASI TEŻ TAM DOTARLI
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wasz uniżony sługa ze starsza latoroślą: Obrazek

Niestety w związku ze zbliżającym się meczem z Racingiem korona stadionu była zamknięta dla zwiedzających 


Budynki zaprojektowane przez Gaudiego. Są one dostępne dla zwiedzających. Kilka fotek zrobiłem na dachu jednego z nich
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Jak Barcelona to oczywiście i Sagrada Familia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Park Guella. Jest on ozdobiony porcelanowymi płaskorzeźbami, co stało się znakiem rozpoznawczym miasta
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Muzeum morskie. Jest ona w znacznej części zrobione tak, ze można poczuć się jak we wnętrzu galeonu (co widać na fotkach)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Grające fontanny.
Noooo tego to już fotki na 1000% nie są w stanie oddać. W rytm muzyki zmienia się podświetlenie fontanny oraz zmienianją się strugi wody. Codziennie grany jest inny rodzaj muzyki. Aby zając dobre miejsca ludzie zbierają się tak ok 2 godzin przed rozpoczęciem pokazu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Święto wolności. To nas trochę zaskoczyło. Przed wyjazdem starałem się trochę poczytać o Barcelonie, ale to święto jakoś mi umknęło. Katalończycy maja swój język, kulturę, media, prasę etc etc. Na ulicach sa napisy w dwóch językach: wielki napis po katalońsku i malutki po hiszpańsku. W telewizji 90% programów jest nadawana po katalońsku. Dążenia do odłączenia się od Hiszpanii podkreślane sa na każdym kroku.
Na ulicach pojawiło się mnóstwo policji, ludzie skanowali hasła separystyczne i ogólnie sytuacja była dość napięta. Zrobiłem kilka fotek grupom policjantów, ale kazali mi wszystkie skasować pod groźbą konfiskaty sprzętu. Do drugiej kontroli torby i plecaka postanowiłem mówić głośno po polsku, co jednoznacznie klasyfikowało nas jako turystów i policja dawała nam spokój.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec garść luźnych fotek. Dodam tylko na zakończenie, że po ulicach ¾ ludzi porusza się na rowerach bądź skuterach
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zapraszam do Barcelony

Postprzez Dano_bks » 16 maja 2011, o 10:26

a odemnie...
"Cudze chwalimy,swojego nie znamy...."
http://www.gizycko.pl/mazurskie-jeziora ... wiata.html
:)
"Pokój ludziom dobrej woli, ludziom złej woli wojna"
"uważaj co mówisz, bo dzieciak słucha,
to dla niego ma być droga a nie muka"
Avatar użytkownika
Dano_bks

CHILIHEAD TEAM
ROZGADANY
 
Posty: 246
Images: 8
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 09:19
Lokalizacja: Ełk
Papryki:


Powrót do Wyjazdy, podróże, wakacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości