Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Znalazłeś fajny filmik w sieci, chcesz aby inni go zobaczyli. To właśnie od tego jest ten dział.

Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez xlukaszox » 18 sty 2015, o 17:47

Temat założyłem w celu pokazania znalezionych artykułów na różnych stronach do podzielenia się z nami żeby skomentować i ocenić

http://www.sfora.pl/polska/Oto-najpikantniejsze-przyprawy-swiata-Odwazylbys-sie-sprobowac-s75447
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez jackherer » 24 paź 2016, o 11:57

Avatar użytkownika
jackherer

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 paź 2016, o 09:43
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Papryki: Red Habanero
Carolina Reaper HP22B

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez gebir » 24 paź 2016, o 12:09

To że ma dziurę w przełyku to może być prawdą. To że kapsaicyna wypaliła tą dziurę jest tylko prawdą medialną.
Dziura powstała od mocnych skurczy przełyku, wywołanych gwałtownymi wymiotami, Ścianka przełyku pękła od "naprężeń" a nie od ostrości chili.
Prawdą jest również to że te wymioty wywołała kapsaicyna :D

Dwa lata temu testowałem HP22b, organizm się zbuntował, ból brzucha w skali 0-10 tak na 9, po chwili wymioty, gwałtowne wymioty <silent>
Żadnej dziurki mi nie wypaliło.
Tak na marginesie, jeżeli kapsaicyna była by substancją żrącą (a nie tylko drażniącą, oddziałującą na receptory) to po jednym razie "gazu pieprzowego"
ofiara nie miałaby oczu, śluzówki a może i połowy naskórka na twarzy.
Avatar użytkownika
gebir

NOWY
 
Posty: 17
Images: 15
Dołączył(a): 1 lut 2015, o 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez DarkSkorpion » 24 paź 2016, o 20:09

Tak na marginesie, jeżeli kapsaicyna była by substancją żrącą (a nie tylko drażniącą, oddziałującą na receptory) to po jednym razie "gazu pieprzowego"
ofiara nie miałaby oczu, śluzówki a może i połowy naskórka na twarzy.
Właśnie. Słyszałem jednak, że zaaplikowana zewnętrznie czyni mniejsze spustoszenia w stosunku do wewnętrznych, sam nie wiem.

Dwa lata temu testowałem HP22b, organizm się zbuntował, ból brzucha w skali 0-10 tak na 9, po chwili wymioty, gwałtowne wymioty
Jaką ilość wtedy spożyłeś?
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez gebir » 24 paź 2016, o 20:13

DarkSkorpion napisał(a):
Jaką ilość wtedy spożyłeś?

Jedną sztukę.
Avatar użytkownika
gebir

NOWY
 
Posty: 17
Images: 15
Dołączył(a): 1 lut 2015, o 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez jackherer » 24 paź 2016, o 20:31

Ja jestem amatorem ale konsumowałem suszoną hp22b w ilości ok 1,5cm2 skórki. Wrażenia niesamowite ale aż tak mnie nie zniszczyło. W sumie też niewykluczone wrzody które pękają. Bądź co bądź na takie coś trafiłem w sieci.
Avatar użytkownika
jackherer

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 paź 2016, o 09:43
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Papryki: Red Habanero
Carolina Reaper HP22B

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez salceson » 26 paź 2016, o 22:53

jackherer napisał(a):W sumie też niewykluczone wrzody które pękają. Bądź co bądź na takie coś trafiłem w sieci.

możesz wkleić link?
Avatar użytkownika
salceson

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 114
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:23
Papryki:

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez jackherer » 27 paź 2016, o 15:10

Salceson: link wcześniej wkleiłem odnośnie tej dziury w przełyku :)
Ale tu dodatkowy przykład trochę głupoty bym powiedział. Mnie pozamiatał kawałek suszki, a gdzie porywać się na 100 sztuk?
https://www.youtube.com/watch?v=F9zB8O6HdeE
Avatar użytkownika
jackherer

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 paź 2016, o 09:43
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Papryki: Red Habanero
Carolina Reaper HP22B

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez salceson » 28 paź 2016, o 00:06

jackherer napisał(a):Ale tu dodatkowy przykład trochę głupoty bym powiedział. Mnie pozamiatał kawałek suszki, a gdzie porywać się na 100 sztuk?

o ile to jest w ogóle prawda, bo spreparować taki filmik jest bardzo łatwo.. skąd na przykład pewność że ten susz to rzeczywiście była carolina reaper a nie jakaś dużo łagodniejsza odmiana?
jakoś nie chce mi się wierzyć że ktoś byłby w stanie tyle zjeść, przecież to jest śmiertelna dawka kasaicyny..
Avatar użytkownika
salceson

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 114
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:23
Papryki:

Re: Prawda czy fałsz chili /artykuły o chili

Postprzez jackherer » 28 paź 2016, o 08:48

salceson napisał(a):
jackherer napisał(a):Ale tu dodatkowy przykład trochę głupoty bym powiedział. Mnie pozamiatał kawałek suszki, a gdzie porywać się na 100 sztuk?

o ile to jest w ogóle prawda, bo spreparować taki filmik jest bardzo łatwo.. skąd na przykład pewność że ten susz to rzeczywiście była carolina reaper a nie jakaś dużo łagodniejsza odmiana?
jakoś nie chce mi się wierzyć że ktoś byłby w stanie tyle zjeść, przecież to jest śmiertelna dawka kasaicyny..

Cudaków na YT nie brakuje. Zniszczą sobie zdrowie byle zabłysnąć i zyskać kilka set tysięcy wyświetleń i 10$ za reklamy.
Osobiście po niewielkiej ilości HP22B czajnik mi się gotował pół godziny, a gdzie wszamać 2,3,10,50,100 ?
Avatar użytkownika
jackherer

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 paź 2016, o 09:43
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Papryki: Red Habanero
Carolina Reaper HP22B

Następna strona

Powrót do Znalezione w sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości