mrożenie papryczek

Re: mrożenie papryczek

Postprzez czarna perełka » 4 paź 2014, o 16:40

Nie wiedziałam czy się mrozi paprykę czy nie , ot tak w ciemno kilka torebek wylądowało dzisiaj w zamrażarce bo już nie było pomysłu co z nią zrobić :roll: ufff kamień z serca kiedy przeczytałam , że jednak można :mrgreen: Cieszę się bardzo , że znalazłam to forum, skarbnicę wiedzy , młoda się tu nie źle podszkoli :D
Avatar użytkownika
czarna perełka

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 paź 2014, o 10:34
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: mrożenie papryczek

Postprzez Psyhe » 4 paź 2014, o 16:41

czarna perełka napisał(a):Nie wiedziałam czy się mrozi paprykę czy nie , ot tak w ciemno kilka torebek wylądowało dzisiaj w zamrażarce bo już nie było pomysłu co z nią zrobić :roll: ufff kamień z serca kiedy przeczytałam , że jednak można :mrgreen: Cieszę się bardzo , że znalazłam to forum, skarbnicę wiedzy , młoda się tu nie źle podszkoli :D


zaje... tunel aerodynamiczny masz miedzy uszami :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: mrożenie papryczek

Postprzez Sargento Garcia » 5 paź 2014, o 21:10

jaki tunel? to zwykła czarna dziura która ma jedną funkcję: przyciąga uszy aby nie odstawały

Autor postu otrzymał pochwałę
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Re: mrożenie papryczek

Postprzez spoco » 7 wrz 2016, o 21:13

Ja tam między innymi zawsze część mrożę i nie narzekam. Choć po wyjęciu z zamrażarki częściej lądują w garnku niż na kanapkach.
Avatar użytkownika
spoco

NOWY
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 00:23
Lokalizacja: Gda
Papryki: Ostre ;)

Re: mrożenie papryczek

Postprzez Mr. Ed » 11 wrz 2016, o 23:30

Pozwolę sobie odświeżyć temat...

Jednym z podstawowych problemów w przechowywaniu głęboko zamrożonego jedzenia jest jego "liofilizacja". Z zamrożonych produktów woda zadziwiająco szybko paruje (dokładniej mówiąc, sublimuje) i ponownie zamraża się w postaci szronu, a samo jedzonko nieapetycznie wysycha. Nie wiem jaki to ma wpływ na smak (zbytnim cieniarzem jestem żeby kosztować chinensy w naturze :P), ale z mojego doświadczenia doskonale trzymają się w zamrażarce papryczki wrzucone prosto z krzaka, bez przecinania i bez usuwania szypułki. Skórka chroni owoc przed wyschnięciem i po dwóch latach (sprawdziłem!) zbiory wyglądają jak świeże. Wystarczy wyciągnąć z zamrażarki, ogrzać w dłoni przez kilka sekund żeby nie były zmarznięte na kość, pokroić w plasterki i do gara.

Przypuszczam, że można byłoby też zbiory pokroić, wydrylować, zalać wodą w woreczku i w takiej postaci zamrozić - podpatrzone w supermarkecie na przykładzie homarów, tak przygotowana mrożonka powinna być niezniszczalna :D

Pomysł, którego jeszcze nie przećwiczyłem, ale wart sprawdzenia:

1. Wrzucić pokrojone i wydrylowane papryki do miksera, dolać trochę wody.
2. Dokładnie zmiksować i usunąć pianę.
3. Wlać do foliowych woreczków na lód i zamrozić. Do napełniania woreczków może być konieczna szpryca jak do dekorowania tortów jeśli mieszanka będzie zbyt gęsta.

Teraz w miarę potrzeb będzie można oderwać jedną lub więcej kostek i użyć do gotowania. Czysty smak papryki bez żadnych dodatków. Na zgniłym Zachodzie można takie mrożone kostki zblendowanego chili, czosnku itp. kupić w supermarkecie.

Autor postu otrzymał pochwałę
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: mrożenie papryczek

Postprzez KobiQ » 4 paź 2016, o 20:27

Mr. Ed napisał(a):Pomysł, którego jeszcze nie przećwiczyłem, ale wart sprawdzenia:

1. Wrzucić pokrojone i wydrylowane papryki do miksera, dolać trochę wody.
2. Dokładnie zmiksować i usunąć pianę.
3. Wlać do foliowych woreczków na lód i zamrozić. Do napełniania woreczków może być konieczna szpryca jak do dekorowania tortów jeśli mieszanka będzie zbyt gęsta.

Teraz w miarę potrzeb będzie można oderwać jedną lub więcej kostek i użyć do gotowania. Czysty smak papryki bez żadnych dodatków. Na zgniłym Zachodzie można takie mrożone kostki zblendowanego chili, czosnku itp. kupić w supermarkecie.


Ja jak mroziłem kupne habanero, to przepuściłem przez maszynkę do mielenia mięsa na średnich oczkach razem z pestkami.Wyszły kawałki jakby były drobno posiekane. Później pakowanie do woreczków foliowych i spłaszczenie aby warstwa miała kilka milimetrów. Zajmuje to bardzo mało miejsca w zamrażarce, a jak się potrzebuje papryczki to odłamuję odpowiednią ilość i dodaję do czego tam chcę. Jako że u mnie w domu tylko ja jadam ostre, to taki odłamany kawałek na talerz do gorącej potrawy, zamieszać i piekło w gębie :twisted:

P.S. Maszynkę bardzo ciężko domyć. Moja żona robiła pierogi ruskie i na tej maszynce mieliła ziemniaki i ser i możecie się domyślić jaka była jej reakcja jak go próbowała :lol: Musiała drugi raz robić farsz dla reszty domowników, a ja musiałem jeść ruskie z kapsą :D
Avatar użytkownika
KobiQ

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 19:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Highscores: 1
Papryki: Jakaś ozdobna

Re: mrożenie papryczek

Postprzez pepper_dev » 16 kwi 2017, o 15:24

ja wrzucam nadwyzki z krzaka prosto do zmrazarki. Habanero,scorpiony,birds eye bo tego mam full.bez obrobki zadnej.

Jak ktos wczesniej napisal : to co jest bardziej mięsiste sie w zasadzie nie nadaje.

To co zastanawia, to czy nasioa si beda nadawac do wysiewu nadawac po tak glebokim zmrozeniu. Tak z ciekawosci, probowal ktos?
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero

Poprzednia strona

Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron